Skocz do zawartości

Światłowód - po czym mogę poznać ze jest w mojej okolicy?


Recommended Posts

Witam!!!

 

Mam pytanie, ponieważ ostatnio w mojej okolicy robili wodociągi oraz kanalizację, a doszły mnie słuchy, że podobno, przy okazji zrobili światłowody, lecz nie wiem w jaki sposób to sprawdzić, ponieważ od robotników, to nie idzie się niczego dowiedzieć, a ja światłowodu i innych rzeczy z nim powiązanych nie widzałem. Dlatego pytam, po czym mógłbym poznać, że są one doprowdzone. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Heh, no można i tak ;) A w jakiś sposób bez dzownienia można zobaczyć? Np. czy są jakieś budki z kablami, jakieś "studzieńki" z kablami gdzie się je przechowuje? I w jakiś sposób można je poznać? Pyta, ponieważ chciałbym być trochę zaznajomionym z tematem, gdzie co mam :D A tak, to jak zadzwonię, to możliwe ze się jeszcze nic nie dowiem, bo kable mogą jeszcze nie być w pełni podłaczone, ponieważ prace nie zostały jeszcze ukonczone na całym obszarze ;)

Link to post
Share on other sites

Jestem z okolic Nowego Sącz ;) czyli płoudnie :D Jest duże prawdopodbieństwo, że jest zrobiony pod ziemią, ponieważ jak kopali to chyba wszystko wkładali do tych dziur :D Więc, dlatego właśnie pytam, o jakieś znaki szczególne itp. :) Kabla raczej rozcinać nie będę :D Więc, potrzebuje czegoś innego :D, no chyba że nie ma innych możliwości, to jak będzie się kończyła umowa będę dzwonił i sie dopytywał :D

Link to post
Share on other sites

No, problem żaden :) Ale tak jak już pisałem wcześniej, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć, a dokładniej gdzie to jest przechowywane i spróbowac zlokalizować samemu, żeby przy okazji zdobyć jakąś wiedzę, a także dowiedziec się czegoś nowego samemu :D Tak, już ze mnie dziwny typ człowieka, że chcę robić większosc rzeczy samodzielnie, bo później moim zdaniem to zostaje, i wiedza nie ucieknie :D No, chyba że nie ma możliwości jak go zlokalizować przez jakieś budki, specjalne oznaczenia na drodze czy słupach, to w końcu zadzwonię i sie dopytam :D

Link to post
Share on other sites

U mnie w okolicy powstaje sieć światłowodowa i najprędzej idzie poznać po trójkątnym stelażu, na który jest nawinięta pętla kabla. Jest wielkości coś na oko 40-50cm i na co drugim słupie więc nie sposób nie zauważyć. Jak to dokładnie wygląda to musiałbym zrobić zdjęcie, ale załóżmy że chodzi o coś w tej deseń http://netplant.pl/wp-content/uploads/2014/10/mufa-na-s%C5%82upie.jpg

Koło mojego domu okablowanie telefoniczne i najpewniej światłowód idzie już studzienkami, więc nie widać nic więcej poza firmą którą zauważyłem raz na ulicy z wielką szpulą http://www.e-alarmy.pl/oferta_upload/product/9/p325313655893872.jpgnajpewniej światłowodu na pace dostawczaka. Z wypiekami na twarzy czekam na uruchomienie ŚSPW i kiedy multimedia się pod nie podłączy, a jutro przy okazji negocjacji warunków nowej umowy (zaszantażuje ich że play za przedłużenie umowy daje mi za 30 unlimited LTE i rozmowy do wszystkich) dopytam o szczegóły ewentualnym modernizacji, a oni muszą mi coś lepszego zaproponować niż 6Mb za 54zł + telefon 300min za 42zł :/

Link to post
Share on other sites

No, to dziękuję za odpowiedź ;) Z tego co tak patrzę, większośc kabli prawdopodbnie będzie szłą u mnie studzieńkami, ponieważ takie słupy na obżerzach mojeg miasta nie są dostępne ;) Widziałem, kilka takich w centrum, a tak to niestety nie :( Może, akurat nastanie cud i się okaże, że z kanalizacją ruszyły świtłowody ;) To by było, piękne :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...