Skocz do zawartości

Msi B85-G43


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez vicodin,

Recommended Posts

Cześć, mam mały problem...

Włączyłem w BIOS-ie tryb fast boot; gdy włączam komputer na ekranie ukazuje się białe logo MSI na czarnym tle i niemalże od razu ekran powitalny Windowsa. Mam potrzebę wejść do Biosu i klawiszami nie da rady  :(

Jedyne wyjście to reset BIOS-u baterią ale nie uśmiecha mi się później ustawiać wszystkiego  :cry:

Ma ktoś pomysł jak się do tego BIOS-u dostać bez resetu bateryjnego?

Link to post
Share on other sites

Klikamy Ustawienia i przytrzymując klawisz Shift - ikonę Zasilanie. Cały czas trzymając Shift wybieramy Uruchom ponownie. Nastąpi wylogowanie i zostaniemy przeniesieni do ekranu ustawień.

Tutaj musimy wybrać pozycję drugą, czyli Rozwiąż problemy. Kolejna pozycja, którą klikamy to Opcje zaawansowane. Po przeniesieniu do nowego ekranu wybieramy pozycję odpowiedzialną za uruchomienie UEFI, czyli Ustawienia oprogramowania UEFI.

 

https://drive.google.com/file/d/0B3tAXKQ5h1ImUC11MWk3SkZjcnc/view?usp=sharing

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Źle mnie zrozumieliście  :rotfl:

Do biosu mogę wejść bez problemu lecz tylko wtedy kiedy nie mam ustawionej funkcji szybkiego bootowania systemu.

Kiedy ta opcja jest włączona to jakby ekran na którym jest napisane powiedzmy "press del or f11 to run bios" jest omijany. 

 

Nawet nie wiedziałem że tak można  :o

Zaraz będę próbował.

Link to post
Share on other sites

Dodam, że istnieje coś takiego jak MSI FastBoot, programik od MSI do pobrania. Przy uruchamianiu Windy pokazuje dwie opcje: Go to bios i suwak do włączania i wyłączania fastboota :P. Po wybraniu Go to bios, komputer restartuje się i wita nas bios.

Edytowane przez Crout
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...