Skocz do zawartości

Problem HyperX DDR3 2x4GB 2400MHz CL11 Beast


Recommended Posts

Witam
kupiłem te pamięci HyperX DDR3 2x4GB 2400MHz CL11 Beast
i za ni hu hu nie działają na 2400 ani na 2133 ale za to działają na 2000mhz 

dałem na auto restart wykrywa 1600 dałem profil xmp na 2400 i nic restart 2 razy i wraca na 1600mhz to samo jest na 2133mhz 
Macie jakieś pomysły co jest nie tak lub co przestawić w biosie 
płyta z sygnaturki 
Pozdrwaiam

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

Też nie widzę dlaczego by nie miały pracować z takimi częstotliwościami, w specyfikacji płyty pisze że max do 2667. Pamięci mają 1,65V na profilu XMP i dość luźne timingi więc tutaj raczej niema problemu.

Różnie też bywa z kontrolerem pamięci danej sztuki procesora jaka się akurat trafi, możliwe że ta i5 ma jednak trochę słabszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cytat z opisu: "mnożnik procesora jest częściowo zablokowany przez co podatność procesora na podkręcanie przy zastosowaniu odpowiedniej płyty głównej nie jest zbyt wysoka. Ponadto jednostka posiada dwukanałowy kontroler pamięci, który jest zdolny pracować z częstotliwością 1600MHz. ". Nie jestem pewien ale może tu leży problem,tak jak napisał sixtyone...

Link to post
Share on other sites

jarrino

czytaj cały temat zanim napiszesz....który jest zdolny pracować z częstotliwością 1600MHz....... i dlatego jego kości odpalają na 2000MHz

chcesz napisać że tylko parę modeli Intela jest w stanie pracować z szybszymi modułami niż 1600 ?!? :rotfl:

 wojciechpiwo

twoje moduły są prawdopodobnie tylko częściowo kompatybilne z płytą i z pełną prędkością ( profile XMP ) nie będą pracowały , podobne przypadki spotykałem w internetach

Edytowane przez krzys13
Link to post
Share on other sites

Zależy od sztuki procesora jaka się trafi, bo w procesorze jest zawarty kontroler pamięci. Może być tak że jeden będzie pracował bez problemu z pamięciami 2400 a drugi już maksymalnie tylko 2133 czy 2000.

Pamiętaj że wszystko powyżej 1600 to jest overclocking i nikt nie gwarantuje działania przy takich ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

profil XMP to automatyczne OC a to raczej pewniejsze działanie kości niż ręczne OC

 

Przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałem. Możliwości ustawienia pamięci ram na wyższe taktowania są uzależnione od możliwości kontrolera pamięci zawartego w procesorze. Wszystko powyżej 1600MHz nie jest gwarantowane przez producenta.

Jeżeli kontroler nie wytrzymuje tak wysokich taktowań pamięci to po prostu one nie będą działać, nie ważne czy na gotowym profilu XMP czy ustawione ręcznie.

Link to post
Share on other sites

krzys13 - oczywiście,że tak nie myślę tyjko zacytowałem z opisu procesora fragment,który mówi o jego podatności na pokręcanie.I może to odpalanie na 2000 to jego max ? Tak wyglądał tok mojego myślenia co nie znaczy,że nie można spróbować "powalczyć" ustawianiem ręcznym...A całkowicie zgadzam się z twoim zdaniem do Wojciechpiwo,

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa mam też HyperX 2400Mhz ale w wersji Predator zamontowałem ram przestawiłem w biosie na XPM profil 2400Mhz i leci bez problemu..... chyba najlepiej będzie sprawdzić to u kolegi,brata kogokolwiek czy polecą na 2400Mhz może jakieś uszkodzone dostałeś.

Link to post
Share on other sites

 

 

chcesz napisać że tylko parę modeli Intela jest w stanie pracować z szybszymi modułami niż 1600 ?!?

 

 

 

Przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałem. Możliwości ustawienia pamięci ram na wyższe taktowania są uzależnione od możliwości kontrolera pamięci zawartego w procesorze. Wszystko powyżej 1600MHz nie jest gwarantowane przez producenta.

 

dokładnie, co więcej bez przetaktowania kontrolera nawet jak ustawisz więcej to nic to w praktyce nie da poza wyświetlanie wyższych cyferek także "krzysiu" się dokształć zanim zaczniesz dalej doradzać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...