Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem i jest on następujacy:

mam dziwne wyniki w 3dm vantage procesor phenom x4 9850 ma wynik troche ponad 8000 a phenom II x4 995 trochę ponad 10000

 

oba procki testowane na tym samym sprzęcie:

płyta główna:

Gigabyte MA-770-UD3

RAM:

DDR-2 800 6 GB

Geil ultra + Mushkin hp cl4

grafa:

gigabyte hd5870 2gb

 

czym to może być spowodowane?

Link to post
Share on other sites

Spowodowane wydajnością... Procesorów. Ja na q9300@3,6 mam lekko ponad 12,8K CPU.

Jak na tak Stary procesor - nie jest tragicznie.

W obliczeniach PhysX gpu ma znacznie lepsze rezultaty, niż procesor. Jednak trzeba pamiętać, że PhysX jest liczony w tym benchmarku dość odrębnie. To znaczy że Wyświetlanie grafiki jest mało wymagające w czasie testu. W grach jest zupełnie inaczej. Obciążenia rozkładają się w odpowiedni sposób. Dlatego wydajność w Vantage mija się z rzeczywistością. Znowu jakby zrobili Odrębne testy Dla procesora i dla PhysX, to posiadacze radeonów wszczęli by bunt, jak to zwykle bywa o technologie wspierane przez Nvidiie/Ageia (o wytykanie braku PhysX-wyróżnianie)

Wyłącza się w panelu sterowania Nvidi. Ustawienia 3D PhysX. Przenosisz po prostu na CPU

 

CPU PhysX

http://imgur.com/pCHbO.jpg

GPU PhysX

http://imgur.com/1nBuw.jpg

 

Fakt na drugim Screenie widać niższe taktowania, po prostu działa EIST, C1E i DES. Zapomniałem dociążyć procesor przed zrobieniem screenu. Mniejsza z tym. PCX 8 2.0 tłumaczy obecność drugiej gpu w komputerze, jest nią 9800GTX+, Jednak podczas testu PhysX liczył GTX275, widać to po GPU-z ma ptaszka przy PhysX. 9800gtx+ robi coś ~37K.

PZDR

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...