Skocz do zawartości

Brak dźwięku laptop HP Compaq CQ58


Recommended Posts

Witam.

 

Mam problem z dzwiękiem z laptopie HP Compaq CQ58 z Windows 7. Jakiś czas temu zainstalowałem nowy system. Jak zawsze, zainstalowałem potrzebne sterowniki od HP i wszystko było ok.

 

Jednak ostatnio pobrałem oprogramowanie HP, które pobiera aktualizacje, sprawdza je, itp. Od tego czasu mam problem z dźwiękiem. Podejrzewam, że program ten zainstalował mi nowszą wersję programu Realtek i właśnie przez to nie ma głosu. Cofnąłem tą aktualizację, usunąłem program HP, przywracałem system, instalowałem ponownie program Realtek z pliku sp56679, ale to na nic. Po instalacji tego sterowniku dźwięk jest i wsztko gra, ale tylko dopóki nie wyłącze systemu. Po uruchomieniu dźwięk "niby jest" - po kliknięciu na ikonkę głośnika, podczas przesuwania paska, mruga się on na zielono, a dzwięku nie ma. Wyżej jest dziwna ikona opisana w Menedżerze urządzeń: "Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio".

W Menedżerze urządzeń, w menu "Kontrolery dzwięku, wideo i gier" mam dwa urządzenia: "Realtek High Definition Audio" i wspomniane już "Urządzenie zgodne z...". Wyłączałam i włączałam je na zmianę, ale po tym zabiegu laptop chyba "nie widzi" już sterownika w ogóle, bo przy ikonce głosu pojawia się wtedy czerwony krzyżyk. A po kliknięciu na ikonę uruchamia się Narzędzie do rozwiązywania problemów i wykrywa ono sytuację: "Dołącz urządznie głośnik, zestaw słuchawkowy lub słuchawki. Prawdopodobnie urządzenie peryferyjne nie jest podłączone. Sprawdź połączenie. Przejdź do następnego kroku, aby zakończyć." Klikam dalej i znajduje mi nierozwiązany problem: "Urządznie głośnik, zestaw słuchawkowy lub słuchawki jest odłączone".

 

Nie wiem co jest nie tak, pobierałem też inne sterowniki, ze strony AMD między innymi, ale one również nie działał poprawnie.

 

Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam :)

 

http://www.forumpc.pl/uploads/monthly_03_2015/post-180476-0-60967300-1426963278.png

 

 

Link to post
Share on other sites

Zaznacz tą ikone urządzenia domyślnego, właściwości. W następnym oknie też właściwości potem szczegóły. W polu Opis urządzenia z rozwijanej listy wybierz datę pierwszej instalacji. Powtórz to w stosunku do tego nie podłączonego. W menadżerze odistaluj sterownik tego nowszego urządzenia. Sprawdź status sterownika tego starszego urzadzenia.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

W zakładce "Dźwięk" kliknij na "Głośniki" wybierz "Włąściwości" i na samym dole w opcji "Użycie urządzenia" wybierz "Użyj tego urządzenia (włącz)", kliknij Zastosuje, OK.

 

Nnatomiast dla "Relatek" zrób to co wyżej, ale wybierz "Nie używaj tego urządzenia (wyłącz)". Zastosuj, OK. Uruchom ponownie kompa i daj znać czy pomogło.

Link to post
Share on other sites

@up Jeżeli urzadzenie ma status niepodłączone to jak może go użyć lub nie.Do autora uruchom program Driver Sweeper i wyczyść system ze sterowników Realteka. Oczywiście wykonujesz to w trybie awaryjnym. Zainstaluj potem sterownik, który działał u Ciebie do tej pory prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

Wejdź do rejestru i zrób screena  z klucza  {HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\
{4D36E96C-E325-11CE-BF­C1-08002BE10318}\0000\Settings}, Może ten program namieszał coś rejestrze systemowym.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że coś nie tak z rejestrem i dlatego nie masz dostepu do głośników po uruchomieniu. Spróbuj dodać: prawoklik na oknie wartości, wyświetli się Nowy, wybierasz- Wartośc binarna, nazwa- ForceDisableJD po utworzeniu wartości prawoklik
na ForceDisableJD wybierasz- Modyfikuj dane binarne, w otwartym oknie wpisz 00 i zatwierdź. Zamknij rejestr i uruchom komputer ponownie.

Link to post
Share on other sites

Pokaż jescze jakie wartości mają MicProperty_. Jakie urządzenia pokazuje system po tej modyfikacji rejestru. Prawidłowo powinien pokazać głośniki jako domyślne, a Realtek Digital Output jako gotowe lub odwrotnie. Ważne, abyś miał obydwa urzadzenia dostępne. Jeżeli będą dostępne to wtedy ustaw które mają być domyślne.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Mam problem z dzwiękiem z laptopie HP Compaq CQ58 z Windows 7. Jakiś czas temu zainstalowałem nowy system. Jak zawsze, zainstalowałem potrzebne sterowniki od HP i wszystko było ok.

 

Jednak ostatnio pobrałem oprogramowanie HP, które pobiera aktualizacje, sprawdza je, itp. Od tego czasu mam problem z dźwiękiem. Podejrzewam, że program ten zainstalował mi nowszą wersję programu Realtek i właśnie przez to nie ma głosu. Cofnąłem tą aktualizację, usunąłem program HP, przywracałem system, instalowałem ponownie program Realtek z pliku sp56679, ale to na nic. Po instalacji tego sterowniku dźwięk jest i wsztko gra, ale tylko dopóki nie wyłącze systemu. Po uruchomieniu dźwięk "niby jest" - po kliknięciu na ikonkę głośnika, podczas przesuwania paska, mruga się on na zielono, a dzwięku nie ma. Wyżej jest dziwna ikona opisana w Menedżerze urządzeń: "Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio".

W Menedżerze urządzeń, w menu "Kontrolery dzwięku, wideo i gier" mam dwa urządzenia: "Realtek High Definition Audio" i wspomniane już "Urządzenie zgodne z...". Wyłączałam i włączałam je na zmianę, ale po tym zabiegu laptop chyba "nie widzi" już sterownika w ogóle, bo przy ikonce głosu pojawia się wtedy czerwony krzyżyk. A po kliknięciu na ikonę uruchamia się Narzędzie do rozwiązywania problemów i wykrywa ono sytuację: "Dołącz urządznie głośnik, zestaw słuchawkowy lub słuchawki. Prawdopodobnie urządzenie peryferyjne nie jest podłączone. Sprawdź połączenie. Przejdź do następnego kroku, aby zakończyć." Klikam dalej i znajduje mi nierozwiązany problem: "Urządznie głośnik, zestaw słuchawkowy lub słuchawki jest odłączone".

 

Nie wiem co jest nie tak, pobierałem też inne sterowniki, ze strony AMD między innymi, ale one również nie działał poprawnie.

 

Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam :)

 

http://www.forumpc.pl/uploads/monthly_03_2015/post-180476-0-60967300-1426963278.png

Mam dokładnie taki sam problem, czy ktoś już to rozwiązał? Po prostu raz włączam laptop i jest dzwięk, a raz nie ma i taka ikonka w głośności jak u kolegi. W menedżerze urządzeń jest dwa razy Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio"

Presario cq58 145sw po aktualizacji sterowników i biosu dodatkowo. dodam ze win 7 ultimate 64 bit. Przeinstalowałem sterowniki wiele razy.

 

Proszę o pomoc.

Po wielu różnych probach wgrywania roznych sterow do realteka i karty graficznej - ponoc ona ma cos z dzwiekiem tez wsplolnego-. Stery po uninstalowaniu czyscilem driver sweeperem w safe modzie. Po tych wielu probach stwierdzam, że w komputerze z wgranymi sterami po każdym pononwnym uruchomieniu komputera  jest dzwiek natomiast po wyłączeniu/włączeniu kompa tego dzwieku nie ma. Takze po restarcie smiga ale po wlaczeniu juz nie.

Co na to powiecie?

Problem rozwiązany na Compaq Presario cq58 145SW.

Pomógł powrót do starego BIOSA z wersji F.29 do F.02 i wszystko zaczęło działać.

 

Niepotrzebne było przeinstalowywanie sterowników, rokręcanie lapka, reinstalacja windy.

Jak rozmawiałem z kolegą Jagis - założycielem tematu - jemu pomogła sama reinstalacja windy.

 

Pozostaje ponarzekać na zespół HPka, że takie dziwne biosy zamieszczają na stronie producenta lapka i podziękować, że można tego biosa zmienić -downgrade- i pobrać u nich na stronie (swoją drogą całą masę ich tam wstawili).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez vaderum
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...