Skocz do zawartości

Telefon do 1500zł android bądź WP. Aparat, muzyka, gmail.


Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników. OD pewnego czasu rozglądam się za telefonami, gdyż wypadałoby coś sobie kupić. 

Oto moje wymagania:

 

  • mój budżet :  1500zł maksymalnie, może być mniej, chyba, że naprawdę warto dołożyć do czegoś dobrego.
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : allegro, ceneo, olx.
  • nówka czy używka : Używany w bardzo dobrym stanie bądź nowy.
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 5,5 cala wzwyż.
  • preferowany system mobilny : Android, WP.
  • do czego będę używać urządzenia : zdjęcia, słuchanie muzyki (nie jestem audiofilem), przeglądanie internetu czasem, gmail.
  • moje najważniejsze wymagania :Duży ekran, płynny, bardzo dobry aparat jak na telefon, nie zamierzam się bawić w modyfikację oprogramowania, płynna praca gmaila, gdyż to moja podstawowa i ważna skrzynka pocztowa.

 

Miałem niedawno Galaxy note 2, i bardzo mi się spodobał. Jedyna wada słabe GPU. Nie zamierzam grać w gry nie wiadomo jakie, ale czasem włączyć sobie np angry birds go, a na note 2  ta gra zacinała się. Chciałbym duży ekran i minimum to 5,5 cala.

Przede wszystkim lubię robić zdjęcia, słuchać muzyki, czasem sprawdzić coś na internecie. GPS też by się przydał.

Wpisałem android i wp, bo z androidem miałem styczność z z wp high endem już nie. Z dużych z WP widziałem tylko lumię 1520. Ciekawa się wydaje, gdyby nie ta cena. Za nową 1800zł. Aplikacji pewnie jakiś bym używał, ale nie jakiś nietypowych. Muszę sobie przypomnieć jakich tylko. Na pewno nie będę instalował fb.

Nie wiem jak na WP działa gmail? Na androidzie chodził fajnie.

 

Jak coś sobie przypomnę to dodam.

 

 

Z telefonów , o których myślałem to:

- Galaxy Note 3

- LG G3

- Lumia 1520

- Huawei Ascend Mate 7

Xperia Z ultra odpada ze względu na brak flasha, a szkoda bo nawet fajna.

 

Chyba, że już mają być jakieś premiery dobrych smartfonów i warto poczekać ?

 

Jakieś propozycje ?

 

 

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Lumii 1520 za 1500 zł nie kupisz - najtańsza sklepowa oferta to 1800 zł.

 

Na WP poczta Gmail działa normalnie, najłatwiej "podpiąć" konto Gmail pod konto MS :) - ale bezpośrednio poczta na telefonie też działa.

 

Lumia 1520 fajna jest, ma świetny aparat, slot na Karty Micro SD,  bardzo długi czas pracy, niestety cena wysoka i produkcja chyba została zakończona.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No były czasy gdzie była za 1500zł nówka i to by była idealna propozycja, ale teraz minimalnie za 1700zł widzę, a używanych bardzo mało, a jak już są to brzydkie bardzo.

 

Chyba będę zmuszony do galaxy note 3, choć nowego za 1500zł też nie dostanę, ale używanych dużo jest.

Chińczyków żadnych nie widzę dobrych. One plus one też nie wychodzi tak najtaniej.

 

Sam nie wiem, a premiery jakieś ciekawe mają być wkrótce ?

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu kupił bym one plus one 64 gb za 1450 zł. Albo z Niemiec sprowadził bym za 299€ masz 64gb wersję dle to jeden ostni wtorek został kiedy będzie można zamówić po starej cenie. Nowa cena za 64gb wersję w Niemczech to 349€. To już w Polsce oplacalnie będzie w przyszłości zamówić.

 

Mój kolega z klasy zamawia prywatnie po 4szt one plus one z Niemiec i spredaje tu PL.

Nie wiem czy w tym momencie posiada choć jedną sztukę.

Link to post
Share on other sites

Wszedłem na stronę one plus one i jest cena 1300zł. Cóż fajna cena, ale gwarancja w Niemczech, Chinach więc nie chcę takiego rozwiązania.

 

Co sądzicie o tym Huawei 
?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

A skoro tak mówisz to odpuszczam. Nie wiedziałem, że jest aż tak kiepski. Note 4 i nexus 6 dalej są na podatku od nowości ? Bo ceny dosyć wysokie są 

 

Coś prócz note 3 jest w zasięgu tej ceny? 

Boje się, że jak go kupię, to akurat note 4 bardzo stanieje. Note 4 byłby super, ale mi szkoda za telefon dawać 2200zł.

Link to post
Share on other sites

One + One - podnosi ceny :) w Europie.

 

Jak się nam nie spieszy to mozna poczekać na Windows 10 i nowe telefony. :)

 

Jesli nie - to bral bym Note - po za Solidem to jeden z niewielu Samsungów jaki mozna polecić :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Ravir

 

Akurat napisałeś równo ze mną.

Note 4 kusi, ale cena zaporowa, nexus 6 to samo. Nie wiem czy ogólnie tyle stoją, czy taki duży podatek od nowości jeszcze jest.

Myślisz, że warto note 3 szukać ładnego z gwarancją, czy brać nówkę ?

Link to post
Share on other sites

No tak to fakt, boję się tylko, że wezmę nówkę, a za miesiąc 1800zł będzie kosztował note 4.

Jest jeszcze coś co polecasz powyżej 5,5  cala ?

 

Tu widzę ładny używany, ale 11 komentarzy to nie ma co ryzykować

 

http://allegro.pl/samsug-galaxy-note-3-n9005-i5179238897.html

 

Ale ten wydaje się być super, nawet video przedmiotu?

http://allegro.pl/samsung-galaxy-note-3-gwar-video-przedmiotu-i5192360668.html

 

Bo nowe widzę 1650zł.

Jeszcze tydzień temu były używane po 1400zł a teraz po 1200zł, więc szybko z ceny idą.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

też tak sądzę. Gwarancję lepiej mieć i fakturę vat 23%

Bo nowy note za 1650zł , a za 1850zł już da się kupić note 4 z gwarancją, więc wg mnie lepiej dopłacić.

 

Chyba jednak poczekam te 2 tygodnie, bo teraz nagle ceny note 3 idą w dół, więc pewnie note 4 wkrótce też potanieje.

Link to post
Share on other sites

 

 

angry birds go, a na note 2 ta gra zacinała się

Kwestia optymalizacji (nie)stety.

 

 

Co do wyboru telefonu - ciężko doradzić coś innego, nie widzę większego wyboru szczerze powiedziawszy..

Może masz jakieś konkretniejsze pytania? Mam Note 3, mam S5 i miałem Note 2, coś może pomogę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak Ci się nie pali to poczekaj, zważywszy że nowe flagowce na horyzoncie.

 

Chyba masz rację, poczekam :)

 

 

Kwestia optymalizacji (nie)stety.

 

 

Co do wyboru telefonu - ciężko doradzić coś innego, nie widzę większego wyboru szczerze powiedziawszy..

Może masz jakieś konkretniejsze pytania? Mam Note 3, mam S5 i miałem Note 2, coś może pomogę.

Dziękuję, jak coś będę pisał na PW. Ok ?

Link to post
Share on other sites

Zenek nie myślałeś o HTC Desire 820?

 

Samsungi odpuścił bym.Za dużo zabawy w aktualizację. Note 3ka mojej małżonki nadal bez lolipopa.

 

Obczaj ten Desire 820, szczególnie dostaniesz go na allegro do około 1000 zł. Teraz ludzi wystawiają na sprzedaż dzięki operatorowi.

 

Nie potrzebujesz demona wydajności, a taki Desire 820 wykręca 30000 punktów w antutu.

 

 

Ostatnio widziałem nówkę esire 820 od T-Mobile za 900 zł.Razem z fakturą.

 

HTC ma lepsze wsparcie softu i tp.

16gb wbudowanej

2gb ramu

13mp aparat

5.5 calowy ekran SLCD

stereo głośniki.

 

Biesz wersję ciemną, bo materiał obudowy jest matowe a nie błyszczące.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...