Skocz do zawartości

Grafika pod fx 8350


Recommended Posts

@up

Oooo nawet o naszych jest wzmianka....

 

Człowiek się stara, traci swój czas aby dobrze doradzić i jeszcze go szkalują .....

 

 

Co pan narobił Panie Sebastianie? :) Jak można było zabrać karmę do naśmiewania się użytkownikom INTELA że AMD nie nadaje się do gier-z GPU to samo:)Pozdrawiam
PS: Na benchma**.pl można dostać coś takiego"otrzymałeś ostrzeżenie od NOWAJ-Powód: Oszukiwanie i wprowadzanie w błąd-odp. moderatora FX DO GIER TO RZECZYWIŚCIE PYSZNY POMYSŁ":) Konto zawieszone za samą wzmiankę że zamiast intela,może być AMD.Moderator fanboy,rodem z Korei Północnej:)


Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Kolejny który powiela mit z pclol'a.

To nie jest żaden mit tylko fakt!

Tam gdzie procesor trzyma wydajność karty amd wypadają znacznie gorzej od kart nv!

Narzut sterownika AMD jest znacznie większy niż w przypadku Nv dodatkowo sterownik AMD kładzie nacisk na pojedynczy wątek gdzie sterownik Nv rozkłada obciążenie na wiele wątków.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/testy_procesorow_i_kart_graficznych_czegos_tutaj_nie_rozumiesz

Ten test dokładnie potwierdza to co jest na PClabie.

 

Teraz moje pytanie.

Czemu ten sam procesor (FX8320) w połączeniu z karta nv notuje znacznie wyższe wyniki niż w połączeniu z kartą amd?

 

* Przypominam, że to jest test gdzie procesor trzyma wydajność

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
starszej karty do której stery za chwile beda olane ciepłym moczem

 

To żeś mnie teraz rozbawił  :D:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  

a GTX 760 to nowa karta? Bo z twojej logiki wychodzi ze zaraz do niej tez sterów nie będzie :D

Edytowane przez secior1989
Link to post
Share on other sites

Sęk w tym, że często w miejscu gdzie procesor trzyma wydajność FX + 970 uzyska wyniki takie same jak i5 4690k + 290X co tylko potwierdza jak bardzo AMD odstaje w kwestii sterowników.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla twojej informacji - test jest jak najbardziej wiarygodny i pokazuje dokładnie słabość sterowników AMD.

 

Gdyby ten test był wiarygodny wszyscy siedzieliśmy na platformie FX 8320 z GTX970, zadko kto kupowałby i5 za cenę teraz już grubo ponad 1k.

Rzadko. Tak na przyszłość ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to nowsze gry lepiej potrafią wykorzystać FX-a niż starsze gry, ale zdarzają się wyjątki takie jak AC:Unity gdzie gra wcale nie lubi AMD. W większości gier FX daje radę nawet z HD 7950 CF.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Pisałem już o co chodzi. Sterownik graficzny AMD ma zdecydowanie większy narzut na procesor niż sterownik NV!

Mając 2 konfigurację:

1) FX 8320 + GTX 970

2) i5 4690k + R9 290X

Wykonując pomiar w miejscu gdzie procesor trzyma wydajność często będzie tak, że te konfiguracje uzyskają zbliżone wyniki. Pomimo tego, że i5 4690k jest znacznie wydajniejszy od FX 8320 to wyniki będą miały zbliżone ponieważ sterownik AMD w 2 konfiguracji zdecydowanie bardziej obciąża procesor niż sterownik nv w 1 konfiguracji.

Sprawą działania sterowników zająłem się po premierze Assassin's Creed 3. Wiele osób uważało, że optymalizacja tej gry w stosunku do AMD leży. Po  części mieli rację jednak główną przyczyną bardzo słabej wydajności są sterowniki graficzne jakie AMD wydało.

Badałem 2 konfigurację i uzyskałem takie wyniki.

1)PII X4 955@ 4.0Ghz + 6950  - 21kl/s

2)PII X4 955@ 4.0Ghz + 560Ti - 34kl/s

3)Cori7 920@ 4.0Ghz + 6950  - 36kl/s

4)Cori7 920@ 4.0Ghz + 560Ti - 38kl/s

 

Z początku korzystałem z 1 zestawu i byłem przekonany, że zarówno procesor jak i karta nie dają rady. Zmieniłem procesor na i7 920 i wyszły mi wyniki jak w zestawie 3. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że to Phenom był winny słabej wydajności 6950 bo z i7 920 ta karta dawała sobie radę.

Później dojechał do mnie 560Ti i wykonałem pomiar z zestawu 4 a następnie wróciłem na Phenoma i doznałem szoku bo uzyskałem dobre wyniki - zestaw 2.

Mój wcześniejszy wniosek o tym że Phenoma nie dawał sobie rady poszedł do piachu.

Okazało się, że sterownik AMD ciśnie w tej grze jeden wątek dlatego i7 z 6950 uzyskał dobre wyniki a Phenom mizerne.

Od tego zacząłem przyglądać się bardziej sterownikom czerwonych i do dnia dzisiejszego nie wiele się zmieniło. Narzut w dalszym ciągu jest bardzo duży.!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

popraw test. Amd zostaw na OC a i7 na stock.

Testy na tych platformach robiłem prawie 2 lata temu - już od dawna nie mam tego sprzętu.

Mizerna wydajność połączenia Phenom II X4 955@ 4.0Ghz + 6950 pokazała słabość softu AMD bo sprzętowo Phenom dawał sobie b.dobrze radę co pokazało połączenie z GTX560Ti a 6950 dawał sobie radę tylko z i7 920. Znacznie mocniejszy wątek i7 dawał sobiw radę z narzutem sterownika w przeciwieństwie do Phenoma.

Link to post
Share on other sites

2 lata temu to sterowniki były inne....

Chłopie pisałem Ci już, że od tamtej pory nie wiele się zmieniło!

Sterowniki AMD w dalszym ciągu cisną po procesorze jak szalone szczególnie po jednym wątku i dlatego właśnie nie ma sensu łączyć procesorów amd z kartami amd bo takie połączenie często wypada dość mizernie. Potwierdzają to testy z Pure i Pclab.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chłopie pisałem Ci już, że od tamtej pory nie wiele się zmieniło!

No nie wiem. Mi np. Crossfire mniej cisnie procka niz rok temu. Sprawdzam zawsze w Crysis 3 w jednym miejcsu nie ruszajac sie na mapie z trawa patrzac sie w jeden punkt tak zeby wlasnie fizyka trawy siedziala na procesorze. Na 7990 i na dwoch r9 290 mialem mniej fps niz na jednej R9 290 lub GTX 780ti tak ok.10-15 klatek na sekunde (z reszta w miejscach procesorowych R9 i GTX dawal taki sam fps, dladego wiem ze to bzdura z tym ogromnym narzutem sterownikow ) .A teraz przy R9 290x2 (czyli dwie R9 290x) mam 10 fps wiecej niz poprzednio przy . W zasadzie to juz tylko max. 5 fps mniej niz z jedna karta. Przy ok 65fps na jednej karcie to procentowo spora poprawa. 

Wszystko to sprawdzilem osobiscie, mialem kazda z tych kart ,nie bylo juz jakis aktualizacji gry w tym czasie. Wiec jakas poprawa jest.  

Link to post
Share on other sites

No nie wiem. Mi np. Crossfire mniej cisnie procka niz rok temu. Sprawdzam zawsze w Crysis 3 w jednym miejcsu nie ruszajac sie na mapie z trawa patrzac sie w jeden punkt tak zeby wlasnie fizyka trawy siedziala na procesorze. Na 7990 i na dwoch r9 290 mialem mniej fps niz na jednej R9 290 lub GTX 780ti tak ok.10-15 klatek na sekunde (z reszta w miejscach procesorowych R9 i GTX dawal taki sam fps, dladego wiem ze to bzdura z tym ogromnym narzutem sterownikow ) .A teraz przy R9 290x2 (czyli dwie R9 290x) mam 10 fps wiecej niz poprzednio przy . W zasadzie to juz tylko max. 5 fps mniej niz z jedna karta. Przy ok 65fps na jednej karcie to procentowo spora poprawa. 

Wszystko to sprawdzilem osobiscie, mialem kazda z tych kart ,nie bylo juz jakis aktualizacji gry w tym czasie. Wiec jakas poprawa jest.  

To nie jest żadna bzdura! 

Jak chcesz się zabrać poprawnie, ze sprawdzenie jak wygląda narzut sterowników na procesor to musisz posiadać 2 platformy i 2 karty graficzne o zbliżonej wydajności i wykonać poprawnie pomiary w miejscach gdzie procesor trzyma wydajność. Na chwile obecną podajesz wyniki z jednej platformy więc to nie daje Ci podstaw aby wykluczyc olbrzymi narzut!

EDIT

Pokaż miejsce i ustawienia w jakich sprawdzałeś C3. Jak możesz to zrób screen z monitoringiem w tym miejscu.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście miałem długo porównanie HD7950 i GTX760, przy procesorach FX-8320 i obecnym Athlonie 860K. Niestety na obu procesorach GTX760 potrafił czasem działać dużo lepiej niż konfiguracja z HD7950.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...