Skocz do zawartości

obraz zostaje w miejscu i dźwięk zaczyna się zapetlać ok 0.5s do 1s i się takie techno robi


Recommended Posts

Cześć mam 2500k 570gtx XFX 550W bronze hyper blue 16 gb ram, dam pełną specyfikacje z madzera jak tylko wróce do domu.

 

Co się dzieje?

 

Miałem 3 crash Przy dota 2 i filmiku z sadistic.pl, wygląda to tak że obraz zostaje w miejscu i dźwięk zaczyna się zapetlać ok 0.5s do 1s i się takie techno robi, jedynie co pomaga to restart kompa. Miałem też przy wczytywaniu biosu czy jak to teraz się nazywa. Co może być przyczyną? 

 

Dysk wd black 64 cashe 2TB albo 1.5 TB bo mam 2 a nie wiem który zrobiłem przenośny.

 

Jedynie co mi przyszło na myśl to format Windowsa, mam obecnie 8.1, nie instalowałem w ostatnim czasie żadnych aktualizacji.

 

Moge wgrać nowego, ale pewnie macie jakieś super programy do sprawdzania co i jak, wiec piszcie a ja to zrobie, czytałem FAQ wiec zrobie skan medzara i CPU-Z

 

Dodam że mam kompa od 4 lat, i nie było żadnych problemów płyte mam nowszą około 2.5 roku

 

Windowsa mam na tym komputerze około 4 miesięcy na drugim PC nie mam takich objawów. Ten sam windows 8.1, tylko inne programy


CPU-Z http://wklej.se/b064

Znów słabo pracuje PC zaraz dokończe

Link to post
Share on other sites

Po restarcie ukazuje się jakikolwiek komunikat o błędzie windows'a? Tak dzieje się przy blue screen of death.
Jeżeli nie, to CPU-Z nie potrzebny. Wejdź lepiej w panel sterowania - > Narzędzia administracyjne - > Zarządzanie komputerem -> Podgląd zdarzeń. Wyświetli się lista błędów krytycznych itd. - rozwiń wszystkie pola i znajdź ostatni - z "ostatniej godziny" - rozwiń i wklej tutaj. Będzie to błąd albo krytyczne zdarzenie.

Jeszcze jedno pytanie, czy komputer "zaczyna" mulić i dopiero się tak dzieje, czy to od razu z zaskoczenia system przestaje odpowiadać?

Link to post
Share on other sites

Chciałem napisać te błąd mam 3 błędy z wczoraj jakiś kernel same 0x0 czy coś takiego, chciałem wkleić ten szczegółowe i system ale jak to robiłem to już się tak zawiesił że nie da się go odpalić. Miałem to samo wczoraj z 5 razy startowałem i się od razu wyłaczał, raz mi się pokazał UEFI bual bios ale tapeta nic potem się nie pokazywało. Jak zrestartować bios z poziomu sprzętu bez jego właczania?

 

Mam wszystko domyślnie tylko opalanie klawiatruą myszką i przy dostaniu zasilaniu, żadne OC

 

Muli jak włącze twitch, przedtem nie miałem takich problemów, wiec przestałem oglądać twitcha widze jedną klatke chrom niby nie odpowiada tylko można zminilalizować po 20-30 s znów działa, ale za chwile znów na jakieś 5-10 s będzie to samo po kilku minutach. głos działa nadal bez problemów

 

Robie windowsa na usb teraz, może będzię dział jak zrestartuje bios


Identyczna sytułacja z wczoraj, nie chciał się odpalić od razu po 10 minutach zaczoł działać, przywróciłem już bios będę instalował win 7 zobacze czy to coś zmieni jak nie to w poniedziałek do jakiegoś serwisu już po gwarancjach


Chyba że coś wymyślisz

Link to post
Share on other sites

kernel 0x0 to błąd jądra a 0x0 to kontroler pamięci ram (chyba :D), szkoda że nie rozwinąłeś problemu. Spróbuj do tego dotrzeć.
A teraz najprościej wyłącz komputer, odłącz go od sieci i wyciągnij pamięć RAM po czym po prostu ją znowu wrzuć (możesz zamienić kolejnością dual-channel).

Pomysł z windą na USB też może zadziałać bo to błąd krytyczny... Ale nie jestem przekonany by to był problem windowsa skoro kernel wyskakuje w logach.

A tak swoją drogą, resetowanie BIOSU bez konieczności włączenia komputera to wyjęcie baterii płyty głównej.http://www.hotfix.pl/seba86mu/Bateria.jpg)

Włóż ją tylko odpowiednio. Jak dasz odwrotnie to nawet boot nie przejdzie :)
Drugi sposób to dedykowane resety biosu, u mnie na przykład na tylnym panelu bądź gdzieś w okolicach dolnego laminatu płyty głównej - ale to w nowszych płytach.

Edytowane przez Me.Sasha
Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz. zainstalowałem win7 śmiga jak mały samochodzik 0 crashy i lekkie problemy ze sterami nie zrobiło się wszystko samo.

Zobacze czy problem będzie się powtarzał.


Znowu 

- System
    - Provider
      [ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power       [ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}
      EventID 41       Version 2       Level 1       Task 63       Opcode 0       Keywords 0x8000000000000002     - TimeCreated
      [ SystemTime] 2015-03-15T03:57:43.102008000Z
      EventRecordID 4924       Correlation     - Execution
      [ ProcessID] 4       [ ThreadID] 8
      Channel System       Computer Mich-Komputer     - Security
      [ UserID] S-1-5-18
- EventData
    BugcheckCode 80     BugcheckParameter1 0xffffc106c4323c42     BugcheckParameter2 0x0     BugcheckParameter3 0xfffff800031bddd4     BugcheckParameter4 0x7     SleepInProgress false     PowerButtonTimestamp 0

http://postimg.org/image/wqx0ik1ct/



Pokazało mi się przy oglądaniu neta i nastepny ten sam po restarcie, teraz jakoś spokojnie. To te ramy? Przeczyszcze je i pompą do pontonu wyjebe ten kurz z budy


Odpiołem i przeczyściłem pompką do pontonu, słabo dawała, trzeba chyba pojechać na stacje paliw i brać to powietrze z kół, wciąż mam 16 gb ramu, zobaczymy teraz

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze system pod kątem wirusa. Najlepiej zrób to z poziomu jakiegoś na live CD np. Kaspersky. Miałem przypadek, że wirus zmienił właściwości karty sieciowej. Później uruchom MemTest na pojedynczy kościach, jak kości przejdą test dobrze, to warto sprawdzić jeszcze każdy slot.

Link to post
Share on other sites

ntfs.sys + bugchechcode 80 to raczej nie wirus. Wygląda na błąd uwzględnionej pamięci ; p Występuje przy pamięci ram, bądź video ram ; p
Kamadzi ściągnij memtest'a i do roboty. Poza tym zaktualizuj sterowniki karty graficznej.

 

Wejdź także w Start - > Akcesoria - > uruchom i wpisz 

chkdsk c: /f /r

 

Sprawdzi błędy dysków.

Edytowane przez Me.Sasha
Link to post
Share on other sites

Tak, to ten program. Wystarczy free wersja.
Co do błędów - prawym na partycji i właściwości -> Narzędzia i opcja "sprawdź" - zaznacz także automatyczną naprawę. Zrób tak z każdą partycją, ale głównie z tym gdzie masz windowsa!
Przetestuj RAM, to kluczowa pozycja w sumie na ten moment :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Teraz mi się pojawia taki błąd, testów ramu nie robiłem bo nie miałem czasu i działał PC

- System
    - Provider
      [ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power       [ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}
      EventID 41       Version 2       Level 1       Task 63       Opcode 0       Keywords 0x8000000000000002     - TimeCreated
      [ SystemTime] 2015-03-25T15:24:38.273608400Z
      EventRecordID 8568       Correlation     - Execution
      [ ProcessID] 4       [ ThreadID] 8
      Channel System       Computer Mich-Komputer     - Security
      [ UserID] S-1-5-18
- EventData
    BugcheckCode 30     BugcheckParameter1 0x0     BugcheckParameter2 0x0     BugcheckParameter3 0x0     BugcheckParameter4 0x0     SleepInProgress false     PowerButtonTimestamp

0

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...