Skocz do zawartości

Recommended Posts

bo brak słów z uwagi na nie wiedzę i podniecaniem się tylko znaczkiem jednej firmy..

 

Nie, nie posiadam żadnego produktu tej firmy. Mimo iż mógłbym mieć. Chciałem tylko wyjaśnić to co tu się wypisuje.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites
Znajomy tez by chciał wymienić :) - kazdej firmie zdazają sie wpadki. Każdej. Niedawno na TVN Turbo bylo o Mercedesie AMG za 1.5 Miliona zł - z wadliwym silnikiem :) i tez "olewali" wlascicelkę. :) Poszła do sądu i wygrala :)

akurat przykład nieprawidłowy , bo ona miała problem z dealerem (durnie myśleli, że kobicie wszystko można wcisnąć) ,a nie samym Mercedesem, który jak się dowiedział kazał natychmiast na ich koszt dostarczyć nowy pojazd wolny od wad.Bynajmniej taką wersję słyszałem od pisamków.

Link to post
Share on other sites

Sprawa się oparła o centralę Mercedes'a - po Dealer i Mercedes Polska olewali sprawę, dopiero droga sądowa spowodowała, ze centrala Mercedesa sie "poczuła" :)

 

Wyobraź sobie, że Mamy podobne "przejścia" z telefonem : kupiony w POlsce można "ścigać" Spredawcę, Importera, Przedstawiciela Marki czy sam Oddział Polski Marki. 

 

A jak kupimy w Chinach ? Cóż, pozostaje gniewny EMail :) lub lot do Chin :)

 

Dochodzenie swoich praw w Europie - gdzie mamy znacznie lepsze prawo jest trudne a co dopiero w Chinach.

 

Po za tym ceny będą WYSOKIE : importer musi przejść badania, certyfikacje, zapłacić cło, podatki, opłaty recyklingowe, zapewnić serwis, części. Gwarantuję Wam, że Xaoimi, One i reszta będzie ZNACZNIE droższa niz jest teraz. 

 

Na dzień dobry doiliczcie Cło i 23% VAT'u - i juz cena staje się mniej atrakcyjna :)

Link to post
Share on other sites
A jak kupimy w Chinach ? Cóż, pozostaje gniewny EMail :) lub lot do Chin :)

 

Widać, że nie znasz mechanizmu np. aliexpress.

 

 

 

Po za tym ceny będą WYSOKIE : importer musi przejść badania, certyfikacje, zapłacić cło, podatki, opłaty recyklingowe, zapewnić serwis, części. Gwarantuję Wam, że Xaoimi, One i reszta będzie ZNACZNIE droższa niz jest teraz.

 

http://miuipolska.pl/nowy-sklep-xiaomiforsale-com/

 

Jakoś nie widzę mega wysokich cen w tym sklepie. Gwarancja realizowana w Polsce.

 

Mam nadzieję, że najdzie ten moment, kiedy użytkownicy, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym piszą i podają błędne informacje, będą odpowiednio nagradzani za wprowadzanie ludzi w błąd.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Zwróć UWAGĘ na to :

 

 

Siedziba i magazyn w Pradze
Sklep rejestrowany w Chinach

 

Mam zatem pytanie - jaki dokladnie podmiot z punktu widzenia Prawa odpowiada za towary ?

 

Interesuja mnie NASTĘPUJĄCE dane : 

 

Adres Firmy, Numer NIP - może być EU, chcial bym w europejskim  VIES czy polskim CEIDG sprawdzić Firmę. 

 

Bo na dziś to podaliście mi jakąś stronę - na której NIE moge znaleśc żadnych danych. Nawet ADERSU SIEDZIBY.

 

Wiem, ze mają magazyn w Czechach - ALE sam sklep jest w Chinach. Czyli gdzie mam sie w przypadku sporu zwrocić ? 

 

Igoruss - dał mi ostrzeżenie, za RZEKOME kłamstwo.

 

W taki razie ja WAM zarzucam KŁAMSTWO : chciał bym OTRZYMAĆ dokąłdne dane Firmy z Europy / Polski.

 

KAŻDA Firma / Sklep działająca w Europie MUSIE mieć Numer NIP, chciał bym ten numer otrzymać, by móc sprwadzić go w VIES.

 

Bo na dziś wynika, ze to TYLKO jest wysyłka z Europy - a SAMA firma działa dalej w Chinach, a nie w Europie.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

OK - a jak mi Serwis Gwarancyjny we Wroclawiu odmówi naprawy. Bo "coś" - zdaża się to kazdej firmie.

 

To DO KOGO mam skierować moje roszczenia ? 

 

Jak kupię Lumię czy S5  mam Microsoft Polska, Samsung Polska - każda z tych firm ma adres siedziby, Numer NIP - a GDZIE ma siedzibę Sklep Xiaomi? By mozna bylo wysłać do nich pisma i ew. Pozew Sądowy ?

 

I tu jes ZASADNICZA roznica - mamy JAKIŚ Serwis, sklep jest w Chinach - czyli na dobra sprawę NIE MAMY OCHRONY. Żadnej, bo firma Xiaomi nie ma siedziby w Polsce czy Europie. 

 

Zaś co do ochrony Aliexpress - FAJNIE - ale Allegro ma siedzibę w Polsce, więc jak "ochrona" nie zadziała mogę ich też skarżyć - a co zrobię z Aliexpress jak się na mnie "wypną" - bo to też sie zdaża? 

Link to post
Share on other sites

Ravir czepiasz się na siłę.

XIAOMI ma umowę z serwisem we Wrocławu.

 

Apple też nie ma oficjalnego sklepu w PL.Jest strona apple.pl oficjalnie, ale towar wysyłają bodajże z Nowozenlandii.

 

Tylko nie mów i ispocie,imad i tp.

Sklepu mam na myśli jak w Ameryce, Anglii,Niemiec.

Ravir co myślisz o Lumii 640? Tak do 600 zł bedzie bomba.

 

Czy dual sim lumia 640 nie wspiera LTE?

Link to post
Share on other sites

Lumia 640 Dual SIM posiada LTE - tak przynajmniej wszyscy piszą :)

 

Co myślę :

 

Aparat MIODZIO :) - poprawiona jednostka z L925, więc jakość będzie rewelacyjna jak na tą cenę. Przedni aparat dość słaby, 1 MPix.

Ekran 5 cali 294 PPI - 720 x 1280 - czyli fajny wynik.

Akumulator 2500 mAh - czyli będzie raczej długie czasy pracy mieć.

Snapdragon 400 + 1 GB RAM - czyli wydajnośc też będzie bardzo dobra, karty do 128GB

 

A co do ceny - Niemcy płacą za L640 - 159 € - w Polsce obstawiam, ze będzie kosztować około 900 zł - czyli jak się pojawi u operatorów to podobnie jak L735 / L730 - na olx.pl czy allego kupimy ja za 600 zł właśnie.

 

Generalnie wychodzi na to, że L640 - będzie prawdziwym następcą Lumii 720 : bardzo dobry aparat, długi czas pracy, dobry ekran :) no i Dual SIm z LTE.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie brakowało mi czegoś na poziom wyżej od lumii 630.

 

Mamy 5cio calowy ips hd ekran,8mp aparat z led,1gb ramu,solidna bateria 2500 mAh, snapdragon 400 a nie 200.

 

Mogli by dać już te 16gb pamięci, a nie 8gb.

 

No ale nie wszystko dostaniesz za 600 zł.

Link to post
Share on other sites

Niestety ale Ravi ma rację z tą firmą. Nie jest zarejestrowana w Polsce więc można im naskoczyć. Żadne prawo konsumenckie ich nie sięga. A to, że w PL jest serwis i mają oni z nim podpisaną umowę to świadczy tylko o czasie (teoretycznie) załatwienia naprawy. I nie ma to żadnego znaczenia ;)

Link to post
Share on other sites

Nigdy NIE pisałem, że nie jest fajny :) - sam uważam, że marki jak Xiaomi, One i parę innych są bardzo dobre.

 

ALE - sama cena to nie wszystko :) - dla mnie liczy się też serwis, wsparcie i ochrona prawna. Przynajmniej jak wydajemy 1000 zł.

 

Pamiętajcie o Prawch  Murphy'ego - 1000 osobom będzie sprzęt działał a nam padnie i co gorsza to my możemy trafić na Serwisanta, który powie NIE, bo NIE. :) I wtedy warto mieć ochronę.

 

Dlatego uważam, że KAZDY kto poleca "Chińskie" marki - powinien OBOWIĄZKOWO informować o zagrożeniach i wadach takiego zakupu. Bo obecnie czytamy : KUP Xiaomi - świetny fajny - ale nikt słowem się nie zająknie, że możemy mieć duże problemy w przypadku awarii. A jak będziemy informować każdy podejmie decyzję : OK, wiem, ze mogę mieć problemy ale ryzykuję.

 

O TO właśnie mi chodzi - o informację - PEŁNĄ, rzetelną informację.

Link to post
Share on other sites

Ale ja nigdzie, nikogo nie zachęcałem do takowego zakupu...

Napisałem tylko, że lubię tą markę o że jestem zadowolony z zakupu.

Tysiak moim zdaniem, to nie jest dużo za telefon o specyfikacji jak Samsung s5, nawet jak nie ma serwisu pod ręką.

Link to post
Share on other sites

Serwis, gwarancja w PL

 

Serwisu nie będzie w PL a gwarancja wygląda tak samo jak dla innych krajów czyli nie będzie gwarancji w PL.

 

Czyli jest tak jak napisałem przed tą konferencją.

 

To nie tak, najprawdopodobniej po prostu będzie powiększona lista państw do których oficjalnie będą wysyłane telefony ze sklepu, dzięki czemu nie trzeba będzie kombionować z mailbox.de. 

Powiększy się ta oto lista https://oneplus.net/choose-country

 
Edytowane przez huckincharlie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...