Skocz do zawartości

Walka z Orange


Recommended Posts

1. Jak Ci pokazuje speedtest 8 Mbit, to ja nie wiem czego oczekujesz? To co jest nie tak?

 

2. Wolne filmy z Youtuba to wina starych, dziadowskich procesorków, które ludzie kupili 5 lat temu. YT jedzie na procesorze głównym i 3 rdzenie po 3 GHz to minimum do 720p. Do 1080p/60 klatek potrzeba 4 rdzenie.

Do YT potrzeba również przeglądarki Chrome w najnowszej wersji. Reszta przeglądarek to badziew.

Do YT system minimum to Vista lub 7.

 

3. Strony, z których się ściąga pliki mają przez swoich administratorów włączoną blokadę szybkości na każde ściąganie, żeby ludzie nie zatkali im starego serwera. Mają stare serwery, wolne przyłącza do internetu wiec najtaniej jest założyć ograniczenie.

 

Napisz konkretnie co Ci nie chodzi? Jaki masz system? Jaki procesor? Jaką przeglądarkę używasz? Wrzuć screeny ze speedtesta.

 

Wydaje mi się, że kompletnie się nie znasz jak działa internet i oczekujesz, że każdy plik będzie się ładował z szybkością 10 Mbit, bo kupiłeś internet do 10 Mbit???  :)

Edytowane przez mmm555
Link to post
Share on other sites

1. Jak Ci pokazuje speedtest 8 Mbit, to ja nie wiem czego oczekujesz? To co jest nie tak?

 

2. Wolne filmy z Youtuba to wina starych, dziadowskich procesorków, które ludzie kupili 5 lat temu. YT jedzie na procesorze głównym i 3 rdzenie po 3 GHz to minimum do 720p. Do 1080p/60 klatek potrzeba 4 rdzenie.

Do YT potrzeba również przeglądarki Chrome w najnowszej wersji. Reszta przeglądarek to badziew.

Do YT system minimum to Vista lub 7.

 

3. Strony, z których się ściąga pliki mają przez swoich administratorów włączoną blokadę szybkości na każde ściąganie, żeby ludzie nie zatkali im starego serwera. Mają stare serwery, wolne przyłącza do internetu wiec najtaniej jest założyć ograniczenie.

 

Napisz konkretnie co Ci nie chodzi? Jaki masz system? Jaki procesor? Jaką przeglądarkę używasz? Wrzuć screeny ze speedtesta.

 

Wydaje mi się, że kompletnie się nie znasz jak działa internet i oczekujesz, że każdy plik będzie się ładował z szybkością 10 Mbit, bo kupiłeś internet do 10 Mbit???  :)

Ad.1 Testy typu speedtest.pl nie odzwierciedlają realnego transferu, a jedynie aktualne możliwości łącza. Mogę się mylić w szczegółach, jednak na pewno nie pokazują transferu realnego.

 

Ad.2

Komputery:

 

Asus S550CB:

CPU: i7 3537U

RAM: 6GB

GPU: Integra + GeForce 740M

Przeglądarka: Chrome i Firefox

 

Lenovo G500(chyba ten model, nie pamiętam teraz jego specyfikacji, można sobie wygooglować. Przeglądarki j/w. To jest najsłabszy laptop jaki mam).

 

Stacjonarny:

CPU: i7 920 2,66GHz

MB: Asus P6T6 WS Revolution

GPU: MSI Radeon 6950 Twin Frozr II

RAM: 8GB

Przeglądarki: j/w

 

Co Ty mi tu pier*olisz o tym jakiej przeglądarki trzeba do jakiej strony i jakiego systemu?! A XP to co? Sierota? Dla niego już YT nie starczyło? A jakbym korzystał z Linuxa, czy też IOS'a to co? Nie włączy się, wykrzaczy? Spali sprzęt? Puknij się w cymbał.

 

Ad.3 Uwierz, że pobierałem ze stron, z których przy poprawnie działającym łączu, pobierało z maksymalną prędkością jaką oferowało łącze. (testowane na 100mb synchronicznym, 30mb ADSL, 50mb adsl i oczywiście moim 10mb).

 

Jeszcze jakieś masz obiekcje i wątpliwości? Najlepiej to idź być znawcą internetu gdzie indziej.

 

Poza tym pomijając już wszystkie Twoje wypociny i domniemania, że się nie znam. Technik (akurat to nie był byle technik tylko ktoś od nich, który jest "wyżej") stwierdził jasno, że winny jest przeciążony węzeł. I koniec kropka.

Dziękuję za uwagę.

Link to post
Share on other sites

Tak mi przyszło do głowy, jakbyś spróbował zmienić abonament na do 80 Mbit w technologii VDSL. Na szybszy internet kiedyś zmieniali natychmiast, również podczas obowiązywania starej umowy, on jest o 10 zł droższy. Może podpięli by Cię do innej skrzynki bo jest to technologia VDSL. Modem też dostaniesz VDSL. I może by śmigało, może nie 80 ale np. 40 dało by radę.


Jeszcze pojawiła się Geopromocja dla Neostrady. Jak mieszkasz w jednej z tych 76 gmin, to Neostadę 80 Mbit będziesz miał taniej od obecnej 10 Mbit.

http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1999165/4094290319.pdf

Do YT polecam najnowszy Chrome, bo YT przeszedł na HTML5, który tylko najnowszy Chrome potrafi dobrze obsługiwać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zgaduję, że w nocy net śmiga aż miło ?

Też miałem ten sam problem. Wynegocjowałem 3-mce abonamentu gratis + 9m-cy 50%.

Powołując się na odpowiednie paragrafy w OWU możesz zbić abonament do zera. Wymaga to trochę zacięcia i takie tam, ale da się.

Na przeciążony węzeł nic nie poradzisz, a zmieni się to dopiero jak zmodernizują centralę.

Ja spamując ich reklamacjami co tydzień dostałem telefon od Orange, że mogę bez żadnych kar zrezygnować z usługi :D

Po roku.. naprawili ;-)

Reklamacja miała blisko 30 stron A4 (wraz ze screenami, konfigami itd itd). 

UOKIK też jest dobrym rozwiązaniem. Wizyta nic nie kosztuje a może coś się ruszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ano właśnie z tą nocą to różnie bywa. Czasami faktycznie śmiga aż miło, ale czasami nie ma różnicy. Ogólnie ostatnio jest lepiej, pobieranie skądkolwiek oscyluje w granicach 500-900kB/s, czyli da się żyć i względnie normalnie korzystać z internetu.

Co to jest OWU? Bo chyba rozumku mi zabrakło.

Jak będą jeszcze jakieś większe problemy to chyba też pokuszę się o porządną reklamację, tak jak Ty. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...