Skocz do zawartości

Komputer podczas rozruchu uruchamia się ponownie i wiesza


Recommended Posts

Witam. Problem mam dziwny, bo komputer działa bez zarzutów gdy już mija ta usterka. Jednakże mam powody by być zaniepokojony bo od pewnego czasu ten symptom wraca z coraz większą częstotliwością. Mianowicie problem polega na tym, że gdy komputer jest na noc wyłączany i nazajutrz go uruchamiam to po jakimś czasie gdy dojdzie do pulpitu zaczyna się seria ponownych uruchomień. Lecz to nie tylko same zwykłe restarty, czasem pojawia się blue screen (ale od pewnego czasu bardzo rzadko), komputer nie rusza z logo płyty głównej bez mojej pomocy, wiesza się przy ładowania logo windowsa i pojawia się czasem naprawa systemu wymagana, aż za którymś razem restart kończy się powodzeniem - komputer uruchamia się i co najważniejsze działa bez zarzutów. Nie ma żadnej złej temperatury czy innej nie stabilności podczas grania i podczas spoczynku. 

 

Mimo to nie daje mi spokoju ta usterka, co pojawia się zawsze po długim czasie gdy komputer jest wyłączony. Bo co ciekawe jak go wyłączę na chwilę i po czym włączę to działa i normalnie uruchamia się bez restartów. Dopiero muszę odczekać całą noc. Mogę go też uruchamiać ponownie ile chce i ani razu nie wiesza się przy logo płyty główniej.

 

Problem z tym wieszaniem pojawił się pierwszy raz w sierpniu. Udało mi się go naprawić za pomocą funkcji naprawa dysku i tak miesiąc był spokój. Potem znowu musiałem powtórzyć proces i na miesiąc problem nie pojawiał się. Aż zaczął w coraz krótszych przerwach pojawiać się. Co gorsza metoda naprawianie dysku nie daje tych samych rezultatów co przedtem. Raz poprzyczepiałem wszystko w środku jeszcze raz, z usb wyciągnąłem wszystkie kable i pomogło. 

 

Teraz już nie wiem co pomaga rozwiązywać ten problem i co jest jego przyczyną. Jest to niepokojące bo może jakiś podzespół psuje się. Ale być może rozwiązanie jest banalne na przykład po prostu jakieś usb paraliżuje na jakiś czas rozruch. 

 

Reinstalacja systemu była robiona, wszystko jest zainstalowane na świeżo. 

 

WINDOWS 7 64 BIT HOME PREMIUM 

AMD PHENOM 955 3,2 GHZ 

ASUS GTX 660 OC

GOODRAM 6 GB RAM 1333 MHZ

ZASILACZ CHIEFTEC 500 WAT 

Mam dwa dyski twarde, jeden z nich jest zewnętrzny i przyznam, że od kiedy go miałem to wtedy problem pojawił się, tyle że odłączyłem go dla próby odczekałem noc i problem znów ten sam. 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Właśnie tego obawiałem się, że ktoś tak doradzi, boje się wyciągać jakąś baterię, właściwie nie wiem jak to zrobić i czy to nie jest ryzyko. I jak zrobić pełny error scan? Oraz czy da się go zrobić jak nie pojawia się on, bo jak wspominałem nie miałem od jakiegoś czasu blue screenu. Komputer przez jakiś czas nie może albo z logo płyty główniej, albo windowsa uruchomić się i dopiero za którymś restartem chwyta rozruch, a wtedy mogę uruchamiać ile razy chce go i włączać benchmarki, gry. Właśnie często robię bardzo długie benchamrki i komputer ani razu podczas nich nie zawiesza się, więc dziwne to jest. Być może to tylko jakiś prosty problem który nie jest związany z czymś poważnym na przykład coś się na płycie wyrobiło bądź przepaliło. Może to coś z czymś się gryzie?


Aha jeśli mam spróbować metody z baterię, proszę o dokładną instrukcję i zdjęcia. 

Mój model płyty bo nie wymieniłem jej to GIGABYTE GA-770TUSB 3.0

Edytowane przez Matylda238
Link to post
Share on other sites

 

 

Program HDTune
To i pełna diagnostyka podzespołów np programem HWiNFO64. Co do resetu BIOS masz dwie opcje- 1. przez wyjęcie baterii bios,http://i.imgur.com/ghxJeJI.jpg?1 odginając lekko blaszkę sprężynującą i 2. reset zworką CMOS przez zwarcie pinów np. małym śrubokrętem w miejscu gdzie Ci zaznaczyłem.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...