Skocz do zawartości

Power saving mode, zacinanie się itp. przy "nowszych" grach


Recommended Posts

Witam!

Problem taki jak w temacie, na dole mój sprzęt, a tu cała historia: 

Od ok. 3 lat męczy mnie pewien problem, mianowicie przy nowszych grach ( zaczęło się przy assasinie, nowe cody(od ok. 2010r.), nawet lol itp,) podczas gry po 5-50 min. komputer się zacina w przeróżny sposób! (przy starych grach mogę grać ile chce nawet bez wentylatora :P (warcraft 3, cs 1.6 itp.)
-najczęściej jest to lekkie zacięcie i pojawia się czarny ekran z napisem power saving mode.(parę razy udało mi się jakoś to odratować)
-komputer się restartuje, słychać wyraźnie, że wentylatory na 2 sekundy przestają działać i wyskakuje niebieski ekran z jakimiś napisami na chwilkę.
-gra się zacina, monitor się wyłącza i słychać tylko zacięty dźwięk.
-oczywiście zacina się, gaśnie ekran po czym się włącza i powoli ładuje się pulpit, gra jest zminimalizowana i nie da się jej już włączyć, a na pasku pojawia się napis: Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność.


Komputer składał mi kolega, który w miarę zna się na tym(teraz nie potrafi mi pomóc). Wszystko kupowałem na allegro.
Przez rok było spoko, później przeczyściłem i znowu było spoko, po 2 latach zaczęło mnie to irytować, ale jakoś wytrzymywałem , zacinało się po około godzinie(minimalizowałem na chwile albo robiłem przerwę), grałem na minimalnych wymaganiach i podkręcałem wentylator.
Teraz jednak gdy gram w cs go minimalizuje gre po każdej rundzie na chwilkę, czyli co jakieś 2 min i nawet wtedy raz w tygodniu potrafi się zaciąć ! Poszedłem więc z tym do komputerowego, powiedziano mi, że radeony się często przegrzewają i psują i nie ma co tego naprawiać tylko kupić nową kartę.

Dzisiaj włożyłem moją starą kartę grafiki nvidia 7300 GT(max temp na niej 48stopni) i włączyłem tego csa, jakoś przegrałem z 40 min i nie zacięło się tak.


Mój sprzęt:
procesor: intel i5 750
grafika: radeon 5800 HD
płyta główna: Asus P7P550
zasilacz : modecom mc 620 carbon
ram: geil 2gb ddr3  x2
monitor: LG L226WA   chyba to > http://www.chip.pl/testy/wyswietlanie-obrazu/monitory-lcd-22-cale/lg-l226wa-wn
dysk: chyba :WESTERN DIGITAL 500GB 16MB cache (WD500AAKS)

Przez te wszystkie lata próbowałem (mam nadzieje, że wszystko wypisze) :D :
- formatu
-zmiana kabli z hdmi na np dvi
-wyłączenie wszędzie power saving mode
-najnowsze stery
-podkręcenie wentylatora ( temperatura na karcie przewyższała ok 70 stopni gdy się zacinało, dlatego podkręcałem tak wentylator, że wynosiła tylko 40-50 i nic to nie pomagało).
-czyszczenie

-antywirus

Do kompa nie chce dokładać dużo bo do pół roku kupuje laptopa. Jak myślicie w czym tkwi problem ? I jak mogę go rozwiązać ? Na pewno w karcie ? Czytałem, że może być to problem zasilacza lub monitora, ale nie znam się na tym ;/
 

Edytowane przez eldo14
Link to post
Share on other sites

Jeżeli problem jest związany z kartą zapoznaj się i wypróbuj zmianę wpisu w rejestrze systemu. http://support.microsoft.com/kb/2665946/pl

Miałem takie same komunikaty przy nowej gtx 760 i zmiana tych wartości w rejestrze rozwiązała problem...

Właśnie zapomniałem dodać, że mam w7

Dzięki za odp. Zaraz to zrobię i sprawdzę czy podziałało. Podczas tego testu nie przejmować się wentylatorem i zostawić na auto ?

 

 

 

 

 

 

 

 

hmmm, grałem zadowolony z 2 godziny na wysokich w miare ustawieniach i nagle ekran sie wylaczyl, wentylator wlaczyl sie na maxa i komputer sie wylaczyl wtedy. Karta się przegrzała ? Pogram Jeszcze jutro i dam znać jak jest. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

Edytowane przez eldo14
Link to post
Share on other sites

hmm znalazłem to (nie wiem czy dobrą rzecz wklejam) :
 

- <System>
  <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
  <EventID>41</EventID>
  <Version>2</Version>
  <Level>1</Level>
  <Task>63</Task>
  <Opcode>0</Opcode>
  <Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
  <TimeCreated SystemTime="2015-02-23T23:29:38.633624900Z" />
  <EventRecordID>984053</EventRecordID>
  <Correlation />
  <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
  <Channel>System</Channel>
  <Computer>Maciek-Komputer</Computer>
  <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
- <EventData>
  <Data Name="BugcheckCode">0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
  <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
  <Data Name="SleepInProgress">false</Data>
  <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
  </EventData>
  </Event>

Cały czas to samo źródło - Kernel power




Uptade :P


Dzisiaj poszperałem trochę na necie i pograłem, a więc:
Rozkręciłem kartę i nałożyłem pastę, po paru min grania na w miarę wysokich wymaganiach CS go (mialem ponad 100fps, przeważnie ok 150) temperatura GPU 50 stopni czyli ok? Natomiast odkrylem, ze temperatura CPU dochodzila do 88, więcej nie zobaczyłem bo po ponad 5 min byl crash i musialem resetowac, jak myslicie może to być jednak wina przegrzewania procka? Jak mogę zobaczyć max temp na CPU i GPU po restarcie ?
-.-Znalazlem tez, ze karty z tych serii mialy podobne problemy po aktualizacji systemu lecz mialy wyjść nowe stey naprawiajace ten blad i to bylo parę lat temu
Na necie znalalem również informacje od ludzi mających podobne problemy, ze problemem jest zasilacz. U nich pomoglo kupno nowego o większej mocy, lecz mój ma 600W i to chyba wystarczy na mój sprzet?(nie znam sie)

Jutro rozkrece procesor, dokladnie wyczyszcze i zmienie paste i będę obserwowal ta temperaturę tylko dajcie jakiś program lub info jak sprawdzić temp po restarcie.
Macie jeszcze jakieś pomysly na rozwiązanie ? Mozliwe, ze zasilacz jest zly?
Link to post
Share on other sites

hmm jakiś inny zasilacz sprawdzę jak tylko będę mógł. Przeniosłem wiatraczek w obudowie wyżej, by wiał na procesor zamiast na kartę i temperatura procesora się uspokoiła - pod 60 stopni przy graniu, na karcie natomiast wzrosła do 65, ale przecież to są dobre wyniki i od tego mi się nie ścina no nie ?
Dzisiaj 2 razy to samo, monitor gaśnie i wentylator na grafice włącza full obroty (to samo było jak temp na karcie miała 50 stopni)




Aktualizacja:

Sprawdziłem kompa na zasilaczu kolegi (750W) i było to samo po ok 15 min, ale już po podpięciu jego karty graficznej problem zniknął. Graliśmy ponad pół godziny i nic się nie działo. Tak więc karta do wymiany. 


Przy okazji, jaką kartę do gier polecacie za ok 350 zł (nie chce za dużo ładować w ten komputer)? Moja starsza to radeon hd 5830 i chciałbym coś z tej samej półki lub lepszego. 
ja znalazłem taką : http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-r7-250-1gb-128bit-hdmi-i5098452556.html Jest coś lepszego w tej cenie ?



Albo założę o tym nowe temat w innym dziale.
Dzięki wszystkim za odp i temat do zamknięcia

Edytowane przez eldo14
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...