Skocz do zawartości

Internet stacjonarny - luksus nie dla mnie?


Recommended Posts

Witam. Od ładnych kilku lat męczę się z internetem radiowym o prędkości 512kbps za który płacę 50zł miesięcznie. Pomyślałem sobie żeby poszukać czegoś szybszego w tej cenie ale w okolicy nie ma zbyt dużej liczby dostawców z konkurencyjnymi ofertami. Jedynie Plus, Orange itp, które nie cieszą się wśród znajomych dobrą opinią. Sam miełem kiedyś mobilny net z plusa i płaciłem za 7Mb 60zł a w praktyce prędkość pobierania wynosiła 20kB/sek. :) Bardzo intryguje mnie sprawa internetu stacjonarnego z linii telefonicznej. Za oknem kabel na wyciągnięcie ręki i pytanie czy mógłbym skorzystać z takiego internetu? Pytam ponieważ wszyscy moi znajomi mają internet radiowy lub mobilny i zastanawia mnie dlaczego? Czy internet z kabla faktycznie jest niedostępny w moim miejscu zamieszkania? 

Link to post
Share on other sites

Zasięgu i transferu Aero u siebie nie testowałeś? W niektórych miejscach bez problemu ciągnie znacznie więcej niż powinno. Jest też coś takiego jak Lycamobile.

Co do radiówki to możesz zadzwonić czy nie dadzą więcej bo może zmienili przez ten czas ofertę albo dostają od tepsy tragicznie mały CIR.

Link to post
Share on other sites

Mam mobilny aero 512kb/s ale jest masakra z tym rozłączaniem i captcha. Zasięg 1-2 kreski na 5. 

W radiówce zmienili ofertę. Mogę mieć 4Mb za 65zł. Nie jest to powalająca oferta ale jeśli nie znajdę niczego lepszego będę zmuszony taką przyjąć. Chociaż z drugiej strony po tych kilku latach płacenia za te nędzne 512kb nie chce mieć już z nimi nic wspólnego.

 

Jarrino, co to za numer? 

Edytowane przez Raaaaav44
Link to post
Share on other sites

pierwsze pytanie, masz linie telefoniczna podciągniętą do domu jeżeli nie to przed tobą długa droga do internetu po kablu

 

jeżeli masz telefon stacjonarny to samemu można sprawdzić czy jest możliwość podlaczenia

Edytowane przez stalkerpl
Link to post
Share on other sites

Miałem już z plusa, pisałem wyżej. Teraz brat ma z plusa. Dali mu LTE bez limitu do 25GB a potem 10Mbps. Płaci 60zł/miesiąc a prędkość internetu oscyluje w granicach 1Mb! Orange nikt ze znajomych nie chwali. Ogólnie - słaby zasięg i ograniczenia transferu. 

Link to post
Share on other sites

Zależy od miejsca musisz przetestować sam. Jest możliwość wziąć na próbę usługę na pewno. U mnie Pomarańczowi ciągną 3MBit/s. Plus prawie nie działa natomiast parę km dalej Aero śmigało po 10Mbit/s.

Link to post
Share on other sites

Aero daje coś więcej niż darmowe 512kbps? Pytam, bo mam taki w tablecie. Niestety w miejscu, w którym mieszkam zasięg od Aero nie powala. Plus też odpada. Orange, nie wiem, mógłbym wypróbować, ale od 3Mb/s mam lepszą ofertę od dostawcy radiówki, mianowicie 4Mb/s za 65zł/mc, ale wolałbym za tą kase mieć chociaż 10Mb, albo te 4 ale za powiedzmy 50zł.

Link to post
Share on other sites

Mieszkasz na odludziu. Spróbuj Play LTE. Jest to najlepszy internet bezprzewodowy jaki znam. 

Może jak postawisz router na piętrze domu i na parapecie okna aby sygnał leciał przez szybę, okno skierowane koniecznie w kierunku nadajnika, to odbierze lub będzie odbierał z większą prędkością.

Ogólnie sygnał LTE jest wrażliwy na beton, więc warto pokombinować z dobrym miejscem na Router domowy WiFi, aby sygnał do Routera nie musiał przechodzić przez kilka warstw betonu.

70 zł z Routerem domowym WiFi. Limit danych 25 GB + 5 GB za zakup online. Pierwsze 6 miesięcy przez nadajniki LTE Playa bez limitu. Potem Noce bez limitu. Max prędkość transferu 70 Mbit (ale musisz być w zasięgu nadajnika LTE).

Na takim odludziu modem przenośny może się nie sprawdzić bo ma malutką antenkę, natomiast Router domowy WiFi ma 2 anteny zewnętrzne i na pewno lepiej będzie odbierał sygnał. Dodatkowo można go umieścić na piętrze domu i przy szybie.

Przed wszystkim wypróbuj czy jesteś w zasięgu nadajnika LTE z Playa. 

Link to post
Share on other sites

mmm555, ta mapa http://www.play.pl/pomoc/mapa-zasiegu/ pokazuje mi, że nie jestem. Byłem dziś w salonie orange i powiedzieli, że jeśli od ręki podpiszemy umowę i kupię router to wyślą techników, którzy spróbują podłączyć neostradę i jeśli stwierdzą, że jest taka możliwość, będę mógł korzystać z łączą o prędkości od 1Mb do 10Mb za 50zł +30 (koszty utrzymania łącza) ale jeśli prędkość łącza będzie unormowana w granicach 1Mb nie będę mógł odstąpić od umowy, gdyż ta prędkość spełnia warunki umowy. Więc w najgorszym przypadku płaciłbym 80zł za 1Mb, także jest to zbyt ryzykowne rozwiązanie, z którego raczej nie skorzystam. W radiówce nie chcieli zejsc z ceny, dają 4Mb za 65zł/mc. 

Link to post
Share on other sites

Ja mam Neostradę do 10 Mbit + telefon stacjonarny bez limitu na stacjonarne + TV (z której nie korzystam) za 108 zł. Kiedyś pobieranie było na poziomie 8 Mbit, teraz 5. Ale podobno część pasma czyli 2 Mbit zabiera telefon. Neostrada jest bez limitu danych. Mam TV z wbudowanym WiFi i czasem oglądam na nim Youtuba. Umowa jest na 12 miesięcy. 

4 Mbit za 65 zł to ciekawa oferta. Wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...