Skocz do zawartości

Niemożność przeprowadzenia testów na penie. Czy można reklamować.


Recommended Posts

Kupiłem pendriva Kingston DataTraveler 8GB. 100 G3. Przy próbie benchmarku w HDTune czy HDSpeed pojawia się Error. Ogólnie można zapisywać pliki i nawet zrobiłem format. Chociaż nie wiem czy i tak to nie ma znaczenia co do benchmarków. Nie wiem czy ma znaczenie że pendriv uruchamiany na płycie z usb2. Chociaż ma wypisane usb 3.0 / 2.0 ,to by sugerowało kontabilność. Z innym pendrivem ADATA usb3.0 nie ma problemów z testami i nie wyświetla errorów.

Na starym XP po pojawieniu się errora po próbie testów. Pen zmienia właściwość na cały zajęty i pliki zapisane znikają. Na Win 7 nie ma problemów ale sam error się pojawia podczas testów.

I pytanie czy taki stan rzeczy co do Kingstona kwalifikuje żeby rekalmować. Nie mam możliwości sprawdzenia pena na innym komputerze z usb3. Ale jak pisałem wcześniej z penem ADATA nie ma problemów. I daje przekonanie jako takie, że peny usb3 działają na usb2 i nie ma problemów z testami. Czy ten Kingston jest wyjątkiem od reguły i daje czy nie podstawę do reklamacji.

Edytowane przez golin
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Zanioslem do serwisu tego pena omawiając co się dzieje. To następnego dnia powiedzieli że testowali na usb 2 i usb3 i nie stwierdzili nieprawidlowości. Nawet test HDTune i Benchmark niby przechodzi cały test, a pen jest do odebrania. Trochę dziwne bo u mnie pen adata chodzi bez problemu a z kingston coś się dzieje. Nawet chyba u mnie podłączenie problematycznego pena ,powoduje z powolnienie systemu. Przyczynę wirusa wykluczam z tego względu że problem był od początku pierwszego włożenia jak jeszcze pen był czysty . Oraz z formatowałem dla pewności myśląc że fabrycznie został wadliwie z formatowany. Ale format nie pomógł.  I nie ma problemu z podłączeniem innych pendrivów nie tylko adata. Raczej wskazuje na problem samego pena. Nie mam na razie możliwości podłączyć do innego kompa aby sprawddzić. A i tak teraz jest w serwisie to za nim odbiorę. Wolę się zapytać co dalej robić. Odebrać czy walczyć i nie zgadzać się z opinią serwisu że według nich pen nie wykazuje nieprawidlowości. Jakie bym miał argumenty przytoczyć jeśli bym miał walczyć dalej. Jak np. udam się do serwisu, nie wiem jeszcze ktorego dnia. To niech sprawdzą przy mnie czy ten benchmark z HDTune przejdzie cały, oraz inne sprawdzenia jakie.

Link to post
Share on other sites

@Fix00ser dzięki za programiki, mogą się przydać jak będę miał w domu pena, póki co na razie jest w serwisie. Ponawiam pytanie, czy przy odbiorze mam coś im kazać przy mnie sprawdzać, bo u nich mówią wszystko w porządku.  Czy będzie ciężko jak ogólnie pliki się zapisują. A inne zachowania jak niemożność przeprowadzenia testów prędkości, czy przymula system wczasie włożonego pena i raczej wyklucza się wirusa. Czy np. niemozność przeprowadzania testów nie uznają to jako usterkę do przyznania reklamacji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...