Skocz do zawartości

Specyfikacja do dyskusji (PC ~5k zł)


Recommended Posts

Jestem nowym użytkownikiem forum, czyli na wstępie chciałbym się przywitać. Zatem witam wszystkich użytkowników forum i zapraszam do dyskusji (a mam nadzieję, że będzie o czym pogadać). 

 

Przechodząc do sedna to zamierzam wydać około 5000 polskich złotych na zestaw komputerowy z monitorem i klawiaturą (myszkę już mam  ;)).

 

Komputer na być do celów przeprowadzania symulacji, obróbka graficzna, rendering, stremowanie (może w końcu spełnię swoje małe marzenie).

 

Jakie mam wymagania do PC:

 

- procesor - musi być wydajny, czyli stawiam na intel i7,

- płyta główna - najlepiej firmy MSI (wyczytałem najwięcej pochlebnych opinii),

- karta graficzna - nie będę wiele grał, ale jakaś za rozsądną cenę by się przydała, jeśli procesor intela to karta nVidia,

- RAM - zacznijmy od 8 GB,

- dysk - jestem strasznym chomikiem więc chyba 2 TB,

- dysk SSD - koniecznie i myślę, że 120 GB wystarczy (na sam system),

- obudowa - koniecznie z filtrami, mam problemy z poruszaniem się więc nie chcę za często czyścić kompa,

- zasilacz - musi udźwignąć to co ma na pokładzie

 

 

Peryferia:

- monitor - najlepiej 24" nadający się do wielogodzinnej pracy,

- klawiatura - jak w laptopie, od 6 lat używam wyłącznie laptopów i uwielbiam takie klawiatury

 

Komputer będzie podłączony do monitora i telewizora (później może dokupię drugi monitor).

 

Wiem, że wymagania są duże, ale przygotowałem swoją specyfikację, którą chciałbym, żebyście Panowie i Panie ją ocenili.

 

http://www.morele.net/inventory/info/UWYoeE/

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

 

PS: obecnie jest promocja firmy MSI, przy zakupie płyty głównej oraz karty graficznej tej firmy jest zwracana jakaś kwota zależnie od kupionego modelu.

 

 

Link to post
Share on other sites

Pracuję na: CAD, Matlab, PS, Illustrator.

 

Co do stremowania to nie mam jeszcze programu, na razie tylko o tym myślę :)

 

Nie napisałem tego w pierwszym poście, ale zależy mi na cichej pracy komputera.

Edytowane przez ikamil
Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Kingston 8GB 2400MHz CL11 HyperX Savage

MSI GeForce GTX 750 Ti OC V1 2GB DDR5 128bit (1137/5400)

Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular

Liteon iHAS124 SATA (black)

DELL P2414H (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)

Razem 5083zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Osobiście dałbym sobie spokój ze zwrotem bo zyskasz tylko w sumie 105zl, a żeby tą kwotę uzyskać musisz kupić o 110zł droższą płytę główną, zrobisz jak zechcesz.

Co do samego zestawu to ten sam wydajny procesor z odblokowanym mnożnikiem, 8GB wysoko taktowanej pamięci w jednej kości, wydajne chłodzenie w postaci Grandisa, GTX 750ti, 2TB dysk na dane, SSD 128GB od Plextora na lepszym kontrolerze marvella, wyciszona obudowa Fractala, cichy częściowo modularny zasilacz z zapasem mocy, nagrywarka DVD oraz dużo lepszy monitor od Della na matrycy IPS. Jeżeli za drogo to schodzimy na ten monitor LG 24MP76HM-S (LED, IPS, 5ms, HDMI)

lub rezygnujemy z  w pełni wyciszonej obudowy na częściowo wyciszoną (pod front panelem znajduje się specjalna gąbka wygłuszająca)  Zalman R1 USB3.0 (b/z)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Sadek.0 za odpowiedź. Co do monitora to nie jestem pewny, jedno jest pewne, że potrzebuję monitor z głośnikami. Jeśli używam komputera to mam słuchawki, natomiast jak ktoś odwiedzi to przydałby się dźwięk (nawet słabej jakości), ale z monitora. Co prawda na początku będę miał jeszcze podłączony tv, ale włączać tv tylko po to, żeby puścić jakiś dźwięk... Co do pozostałych elementów to mi odpowiadają.

 

Może ktoś jeszcze ma jakąś sugestię co do konfiguracji przedstawionej w poście wyżej od Sadka?

 

PS: jeszcze + 100 zł za klawiaturę :)

Link to post
Share on other sites

 

 

LG ma wbudowane głośniki, nie lepiej kupić zwykłe tanie głośniki 2.0 ? problem z miejscem ?

 

Ogromny problem z miejscem. Właśnie latam z metrówką i drapię się w głowę gdzie postawić "pudło". Trzeba będzie zrezygnować z komody :) Tak jak wspominałem wcześniej, przesiadam się z laptopa na stacjonarny. Mam nadzieję, że gra warta świeczki :)

Link to post
Share on other sites

Ogromny skok wydajności Cię czeka :D.

 

 

PS: jeszcze + 100 zł za klawiaturę

 

 

Jeżeli za drogo to schodzimy na ten monitor LG 24MP76HM-S (LED, IPS, 5ms, HDMI) lub rezygnujemy z  w pełni wyciszonej obudowy na częściowo wyciszoną (pod front panelem znajduje się specjalna gąbka wygłuszająca)  Zalman R1 USB3.0 (b/z)
Link to post
Share on other sites

LGA 2011 by miało to to sens trzeba iść w 6 rdzeni nowy i7 4930K ~2600zł, płyta Asus P9X79 ~950zł, 16GB pamięci DDR3 ~550zł co daje nam 4100.

LGA 2011-3 6 rdzeni i7 5820K ~1700zł, płyta MSI X99 SLI plus ~900zł, 16GB DDR4 ~900zł, co daje nam 3500zł.

Różnica w cenie względem LGA 1150 i twoją konfiguracją +250zł procesor,+500złpłyta głowna, +350zł na 16GB RAM DDR4, łącznie 1100zł. Kolejna sprawa to dopłata do obudowy R5 lub XL R2 i wydajniejszego chłodzenia BQ Dark Rock Pro 3.automatycznie mocniejszy zasilacz RM 750 i w sumie jest to dopłata rzędu 1600-1700zł.

 

 

Pracuję na: CAD, Matlab, PS, Illustrator.

Napisz coś więcej na ten temat. 

Link to post
Share on other sites

Jestem taką osobą co woli od razu więcej zapłacić i mieć o rok dłużej problem z głowy. Bardzo mi się podobają te procesory z 15 MB cachu :) Co do programów, na których pracuję to i obecny sprzęt jakoś daje radę (laptop, który ma już 6 lat).

 

Po prostu widzę w sockecie 2011 więcej możliwości. Z drugiej strony większy pobór mocy i koszt...

Edytowane przez ikamil
Link to post
Share on other sites

Właśnie, dlaczego gtx660 lepszy od 750 Ti?

Prosz: http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1379

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-660-vs-geforce-gtx-750-ti

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_750_ti_slabszy_od_gtx_660_o_15

 

Cena: gtx 660 699-749zł

gtx 750 ti 599-600zł

Moim zdaniem warto dopłacić te 100zł do 660

Czasami w cenie 750 mamy r9 270 ( Mój kolega tak kupił na allegro tego Radka coś za 450zl nowego)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...