Skocz do zawartości

Sterownik ekranu AMD przestał działać, ale odzyskał sprawność.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Wimix,

Recommended Posts

Witam. Mam problem, który jest dość często spotykany, ale żadna z porad jakie znalazłem nie działa. Przy graniu w Battlefield 4 na systemie Windows 8.1 Pro x64 po zainstalowaniu najnowszych sterowników do karty graficznej R9 280x gra zacina się, a następnie pojawia się komunikat "Sterownik ekranu AMD przestał działać, ale odzyskał sprawność.". Co mógłbym zrobić, aby rozwiązać ten problem?

Link to post
Share on other sites

Nie, od prawie roku  grałem normalnie, dopiero po instalacji systemu pojawił się ten problem (od jakichś 4 dni). Wcześniej tez miałem problemy z tą grą, ale to na Windowsie 7 - teraz się nie pojawiają.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem podobny problem ze sterownikami ale na kartach nvidii. Problemem były zbyt wysokie temperatury.

Występował ten problem w moim laptopie ale na szczęście wystarczyło wymienić wentylator ale uprzednio przeczyściłem całego laptopa.

 

Tobie polecam to samo. Sprawdź temperatury, oczyść z kurzu, zobacz czy wentylatory dobrze działają. Jeżeli karta jest na gwarancji wysyłaj na gwarancje ponieważ ten komunikat może sygnalizować nawet potencjalne uszkodzenie karty. Może coś być nie tak z układem lub bardziej pozytywne to po prostu się on przegrzewa(problem z chłodzeniem karty).

 

PS. Jak masz gwarancje to aż żal grzebać przy karcie i stracić tą gwarancje.

 

Pozdrawiam Brath.

Link to post
Share on other sites

Temperatury na pewno są w normie, wszystko czyszczę regularnie, a pod obciążeniem (BF4 - ultra) jest maksymalnie 74-75 stopni. Może faktycznie jest z kartą coś nie tak, ale wolę się upewnić, bo nie chcę wydawać pieniędzy na przesyłkę, po czym okaże się, że wszystko jest w porządku...

Link to post
Share on other sites

Opiszę bardzo ogólnie bo pamięć mnie zawodzi.Miałem taki sam komunikat tylko przy gtx 760 (nowa) i windows 8,1.Znalazłem rozwiązanie na stronie Microsoftu a chodziło w zmianę pewnej wartości w rejestrze systemu. Było to wydłużenie czasu oczekiwania przez system na impuls z karty. Po zmianie żadnych więcej tego typu komunikatów....No i jeszcze jedno czyli aktualizacja systemu.Są wprowadzane pewne poprawki,które likwidują pewne konflikty powodowane przez system i sterowniki do kart graficznych...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...