Skocz do zawartości

gtx 980 vs gtx 970 co wybrac?


Recommended Posts

 

 

czy jest sens dorzucac ponad 700 zl?

 

To chyba od Ciebie zależy.

 

Z wymienionych wersji bym wybierał między G1 i evga FTW.

 

 

Trzecią opcją jest poczekać na nowe radeony. Może przy okazji dolar trochę spadnie.

Link to post
Share on other sites

Zależy na co masz pieniądze. Np. dla mnie dopłata do gtx 980 nie jest opłacalna, bo nie mam za dużo pieniędzy na ulepszanie swojego PC. Ale skoro ty masz pieniądze żeby kupować płyty główne za 800zł to myślę, że GTX 980 będzie odpowiedni.

Link to post
Share on other sites

GTX980 przy takim samym taktowaniu jak GTX970 jest wydajniejszy o 20-22% pozostaje kwestia opłacalności bo za te 20-22% większą wydajność musisz dopłacić 60% ceny GTX970.

Asus Strix 970 - 1600zł

Asus Strix 980 - 2600zł

 

Moim zdaniem taka dopata nie kalkuluje się  ale jak śpisz na zielonych i chcesz mieć najwydajniejszą jednordzeniową grafikę to smiało kupuj ;)

Od siebie dodam, że

GTX980@ 1278Mhz  = GTX970@ 1500Mhz.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że się nie opłaca bo po pierwsze do GTX-a 980 musisz dopłacić nie 700 zł. tylko 1000 a wzrost wydajności nie będzie tego tysiąca wart.Zobacz sobie ten test i porównaj liczbę klatek na sekundę w grach i benchmarkach między 970 a 980:http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980.html.Właśnie wczoraj odebrałem Gigabyte GTX 970 G1 Gaming.Pierwsze testy i jestem zachwycony.W Dying Light odrazu w ustawieniach graficznych wyskoczyły cienie na bardzo dobrą jakość,do tej pory najwyższymi ustawieniami była jakość dobra.Żadnych ścinek.To samo w Far Cry 4.Mam tylko drobne zastrzeżenia do wydajności w Fire Strike.Według tesów które podałem wyżej karta powinna osiągnąć około prawie 1000 punktów a ja mam na swojej 9300.Ale problemem jest tu zapewne mój procesor I5 4670K który nie jest podkręcony i w jednym z testów w FS gdzie obciążany jest sam procesor zaniża mi wynik.Karty w teście wyżej pracowały z Intel Core i7 4770K 3,5@4,2 GHz.Płyta za 800 zł?Ok twoja sprawa ale do gier i nawet podkręcania sprzętu wystarczy ci płytka za połowę tej ceny.Podsumowując, na karcie i płycie oszczędzasz 1400 zł,trzymasz sobie je na koncie w banku a za dwa lata sprzedajesz 970 dokładasz 1400 i bierzesz spokojnie topowy model.


m

 

Oczywiście że się nie opłaca bo po pierwsze do GTX-a 980 musisz dopłacić nie 700 zł. tylko 1000 a wzrost wydajności nie będzie tego tysiąca wart.Zobacz sobie ten test i porównaj liczbę klatek na sekundę w grach i benchmarkach między 970 a 980:http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980.html.Właśnie wczoraj odebrałem Gigabyte GTX 970 G1 Gaming.Pierwsze testy i jestem zachwycony.W Dying Light odrazu w ustawieniach graficznych wyskoczyły cienie na bardzo dobrą jakość,do tej pory najwyższymi ustawieniami była jakość dobra.Żadnych ścinek.To samo w Far Cry 4.Mam tylko drobne zastrzeżenia do wydajności w Fire Strike.Według tesów które podałem wyżej karta powinna osiągnąć około prawie 1000 punktów a ja mam na swojej 9300.Ale problemem jest tu zapewne mój procesor I5 4670K który nie jest podkręcony i w jednym z testów w FS gdzie obciążany jest sam procesor zaniża mi wynik.Karty w teście wyżej pracowały z Intel Core i7 4770K 3,5@4,2 GHz.Płyta za 800 zł?Ok twoja sprawa ale do gier i nawet podkręcania sprzętu wystarczy ci płytka za połowę tej ceny.Podsumowując, na karcie i płycie oszczędzasz 1400 zł,trzymasz sobie je na koncie w banku a za dwa lata sprzedajesz 970 dokładasz 1400 i bierzesz spokojnie topowy model.

I jeszcze jedno.Też miałem zamiar wziąć EVGA 970 FTW.Jednak Kartę EVGA odradził mi kolega z serwisu ponieważ mają dużo reklamacji.Nie wiem czy tak jest ale jemu akurat ufam i tobie tez odradzam.Jeżli mogę ci coś zasugerować to weż sobie Gigabyte GTX 970 G1 Gaming w tym sklepie: http://www.satysfakcja.pl/p/208906-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx970-gaming-g1.html.Mająnajniższą cenę i przesyłkę darmową do paczkomatu InPost.Płacisz tyle karta kosztuje na stronie.Pozdrawiam.


Oczywiście że się nie opłaca bo po pierwsze do GTX-a 980 musisz dopłacić nie 700 zł. tylko 1000 a wzrost wydajności nie będzie tego tysiąca wart.Zobacz sobie ten test i porównaj liczbę klatek na sekundę w grach i benchmarkach między 970 a 980:http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980.html.Właśnie wczoraj odebrałem Gigabyte GTX 970 G1 Gaming.Pierwsze testy i jestem zachwycony.W Dying Light odrazu w ustawieniach graficznych wyskoczyły cienie na bardzo dobrą jakość,do tej pory najwyższymi ustawieniami była jakość dobra.Żadnych ścinek.To samo w Far Cry 4.Mam tylko drobne zastrzeżenia do wydajności w Fire Strike.Według tesów które podałem wyżej karta powinna osiągnąć około prawie 1000 punktów a ja mam na swojej 9300.Ale problemem jest tu zapewne mój procesor I5 4670K który nie jest podkręcony i w jednym z testów w FS gdzie obciążany jest sam procesor zaniża mi wynik.Karty w teście wyżej pracowały z Intel Core i7 4770K 3,5@4,2 GHz.Płyta za 800 zł?Ok twoja sprawa ale do gier i nawet podkręcania sprzętu wystarczy ci płytka za połowę tej ceny.Podsumowując, na karcie i płycie oszczędzasz 1400 zł,trzymasz sobie je na koncie w banku a za dwa lata sprzedajesz 970 dokładasz 1400 i bierzesz spokojnie topowy model.


m

 

I jeszcze jedno.Też miałem zamiar wziąć EVGA 970 FTW.Jednak Kartę EVGA odradził mi kolega z serwisu ponieważ mają dużo reklamacji.Nie wiem czy tak jest ale jemu akurat ufam i tobie tez odradzam.Jeżli mogę ci coś zasugerować to weż sobie Gigabyte GTX 970 G1 Gaming w tym sklepie: http://www.satysfakcja.pl/p/208906-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx970-gaming-g1.html.Mająnajniższą cenę i przesyłkę darmową do paczkomatu InPost.Płacisz tyle karta kosztuje na stronie.Pozdrawiam.

Przepraszam,jeszcze raz wkleję ci adres:  http://www.satysfakcja.pl/p/208906-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx970-gaming-g1.html

Link to post
Share on other sites

Spokojnie wystarczy Tobie GTX970 - grasz tylko w Full HD i na pewno na 60Hz  Spokojnie na Ultra Pójdzie wszystko!

i7 4790k spoko, do niej wystarczy MSI Gaming 5 / Gigabyte Gaming 5 lub ver. 7 

Pomyśl o dobrej obudowie^^

Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc, przy założeniu że gry mogą robić się coraz bardziej pamięciożerne, a na to wygląda,

powinieneś się zastanawiać między r9 290/290x a 980, pakowanie się w 970 może być ryzykowne.

Jeśli nie potrzebujesz niewiadomo jakiej wydajności to znacznie taniej niż 970 dorwiesz r9 290, a jak potrzebujesz być u szczytu wydajności to jasne że 980.

Link to post
Share on other sites

No tak chyba nie bardzo ci doradziliśmy.Każdy ma inne zdanie.Musisz sam zdecydować.Jeżeli masz obrzydliwie dużo kasy to bierz 980 chociaż jest totalnie nieopłacalna jeżeli chodzi o wydajność.A jeżeli jednak liczysz się trochę z pieniędzmi to 970 będzie najlepszym wyborem no chyba że...będziesz grał w 4K bo o to nikt z nas nie spytał.


czyli g1 bedzie najlepsza opcja? evga ma wyzsze taktowania dlatego sie nad nia zastanawialem... 

Ja też zastanawiałem się nad tą EVGA bo ma wyższe taktowania,ale jak już pisłaem wyżej wybił mi ją kolega pracujący w serwisie komputerowym.Napewno nie zależało mu na tym żebym nie brał tej karty.Powiedział poprostu że są bardziej awaryjne niż Gigabyte i zostawił wybór mnie.


No przetestowałem ją już na wskroś i polecam ci wziąć Gigabyte GTX 970 G1 Gaming.Pograłem teraz jakieś 2 godzinki  w Crisisa 3 i Dying Light na taktowaniach jakie ustawione były w teście który wyżej podałem czyli 1328/7710 i rzeczywiście nie przesadzają!!!W boście taktowanie rdzenia wynosiło 1510 MHz!!!I ani razu karta się nie wysypała!Temperatura maximum 53 stopnie a wiatraki nie rozhuśtały się więcej niż na 48%.Fakt faktem że u mnie w pokoju jest chłodno.Ale mimo wszystko warta jest swojej ceny.

Link to post
Share on other sites

Wzialem g1 z agito. Wole zaoszczedzic te 1000 zl niz jarac sie 8 fps wiecej. jeszcze czeka mnie zmiana plyty i procesor. Myslalem mad gigabyte z97 ud5h bk i i7 4790k. obecnie mam pamiec 8 gb 2133 mhz cl 9 kingstone i zastanawiam sie nad zmiana do 16 gb. prosilbym o jakies sugestie odnosnie plyty i procesora oraz pamieci. Czym rozni sie 1150 od 2011-3? napisac to w innym dziale? czy moglbym prosic o przeniesienie postu jezeli jest w nie odpowiednim miejscu?

Link to post
Share on other sites

 

 

Wzialem g1 z agito. Wole zaoszczedzic te 1000 zl niz jarac sie 8 fps wiecej.

i bardzo słusznie ;) 

komp z tego co napisales głównie do gier, więc i5 4690k by starczył, ale i7 4790k to też dobry wybór jeżeli masz kase to czemu nie.

płyty główne od siebie moge polecić: Z97 MSI Gaming 3/5/7 albo asrock z97 extreme 4, ale jest też wiele innych dobrych płyt głównych w tej cenie, ten gigabyte ktorego podales tez nie bedzie zły ;) 

ram to w sumie bez roznicy jakiej marki, celuj w CL9 2133MHz (więcej raczej nie warto)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...