Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zakładam ten temat po tym jak mój nowy(już stary) telefon bardzo niemiło mnie zawiódł za sprawą swojego słabego i niestabilnego zasięgu(mowa konkretnie o galaxy s4). Jako że nie chce się znowu przejechać na następnym telefonie wpadłem na pewien pomysł http://forum.android.com.pl/images/smilies/biggrin.png...niekoniecznie mądryhttp://forum.android.com.pl/images/smilies/szczerbaty2.gif. Mianowicie chce was prosić o pomoc w klasyfikowaniu telefonów ze względu na sile i stabilność zasięgu(a konkretnie smartfony bo każdy wie ze stare nokie będą miały lepszy zasięg od dzisiejszych smartfonów i tego nie trzeba pisać ), każdy z was miał kilka telefonów i na pewno zauważył różnice miedzy nimi szczególnie w miejscach gdzie zasięg nie jest zbyt mocny a jeden telefon pozwala na prowadzenie rozmowy a drugi notorycznie gubi siec. Wasze zadanie polega tylko na wpisaniu dwóch waszych ostatnich telefonów i postawienia miedzy nimi jednego niestepujących znaków <,> albo= mysle ze wszyscy wiedzą o co mi chodzihttp://forum.android.com.pl/images/smilies/smile.png im większy odzew tym bardziej wiarygodną statystykę stworzymy. Pozdrawiam.
lg F6 > Samsung GT-i9506

Edytowane przez 67Kuchar
Link to post
Share on other sites

Haha, ja wiem, że moim wpisem nic nie wniosę, ale mieszkam w takiej dziurze, że aby normalnie pogadać trzeba wyjść na zewnątrz, bo w domu traci się zasięg albo ledwo co słychać. LOL. I to niezależnie od modelu komórki :D masakra jakaś.

Link to post
Share on other sites

Kornela, osobiście mogę Tobie zaproponować spróbować przełączyć się na tryb sieci 2G. Wydaje mi się, że do rozmówi i SMS spokojnie powinno to naprawić problem. Sieć 3G została bardziej stworzona, do szybkiego przeglądania internetu i nadajniki są słabsze niż 2G i często montowane w dużych miastach. Natomiast nadajniki 2G są mocniejsze i działają lepiej niż 3G.

 

Co do autora - tutaj bardziej rolę odgrywa odległość nadajników i ustawienia telefonu (3G czy 2G) aniżeli sprzęt. Owszem antena zbiorcza jest równie ważna, ale na pierwszym miejscu stawiałbym położenie nadajników względem odbiorników. Stąd jakiekolwiek porównywanie zasięgu różnych osób z różnych miejsc nie ma najmniejszego sensu.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

klasyfikowaniu telefonów ze względu na sile i stabilność zasięgu

Rozumiem, że sprawdzasz również pod kątem każdego z operatorów. To chyba też ma znaczenie.

Link to post
Share on other sites

Kornela, osobiście mogę Tobie zaproponować spróbować przełączyć się na tryb sieci 2G. Wydaje mi się, że do rozmówi i SMS spokojnie powinno to naprawić problem. Sieć 3G została bardziej stworzona, do szybkiego przeglądania internetu i nadajniki są słabsze niż 2G i często montowane w dużych miastach. Natomiast nadajniki 2G są mocniejsze i działają lepiej niż 3G.

 

Co do autora - tutaj bardziej rolę odgrywa odległość nadajników i ustawienia telefonu (3G czy 2G) aniżeli sprzęt. Owszem antena zbiorcza jest równie ważna, ale na pierwszym miejscu stawiałbym położenie nadajników względem odbiorników. Stąd jakiekolwiek porównywanie zasięgu różnych osób z różnych miejsc nie ma najmniejszego sensu.

Pozdrawiam

tak nadajnik jest ważny i jego położenie taksami tylko my nie mamy wpływu na to...mamy tylko wpływ na wybór telefonu:)

Link to post
Share on other sites

Telefon nie daje aż takiej różnicy jak operator. 

U mnie w domu sprawdzałem na 5 telefonach różne karty sim i to się tylko potwierdza. 

Np z plusa, czy z orange mam zero kresek, jak wyjdę na dwór to mam 2..

A za to z play, czy tmobile mam full prawie.

Wniosek prosty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...