Skocz do zawartości

Unitra- naprawa czy może coś nowego? + słuchawki


Recommended Posts

Witam, posiadam wiekowy wzmacniacz Unitra at9100+ korektor fs042, wzmacniacz ma już swoje lata i trochę się w nim popsuło (potencjometr- często gaśnie jeden kanał, wcisnął się przycisk power i wysiadło częściowo podświetlanie). Dźwięk jest dla mnie w pełni okej, po przesiadce z wejścia audio w PC na wejście słuchawkowe we wzmaku byłem wniebowzięty i wątpię czy kiedyś jeszcze wrócę na zwykłe wejście.

 

Ale do rzeczy, naprawa wzmacniacza wynosi ok 100zł, na początku następnego miesiąca mam zamiar zakupić Audio-Technica ATH-M30X, czy to, że tak się wyrażę "trzyma się kupy?" Czy jest sens naprawiać ten wzmacniacz ? Czy jakaś karta dźwiękowa też by się przydała by uzyskać jak najlepszy efekt na tych słuchawkach? (wiem, że wzmak wzmacnia sygnał dziękowy ale czy on nie będzie jakaś przeszkodą jakbym chciał uzyskać jeszcze lepszą jakość dzwięku z karty?) 

 

 

Mam nadzieję, że ktoś zrozumiał moje wypociny i odpowie na moje pytania  8-)

 

Pozdrawiam! 

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Dobra, zdecydowałem, że jednak teraz kupie słuchawki i mam dylemat. Przeczytałem przypięty w dziale temat i mam takie dwie propozycje: Audio-Technica ATH-M30X lub Takstar HD600. Słucham naprawdę różnych gatunków muzyki: od black metalu poprzez muzykę klasyczną, zahaczając soundtracki z seriali (nie polskich :D), harsh noise, ebm a kończąc na A.J.K.S

 

Jako, że lubuję się w niskich tonach zależy mi na "ciepłych słuchawkach"  :menda:

 

Budżet max 300 zł

 
Link to post
Share on other sites

HD6000 to moim zdaniem tłusta padaka. Raz miałem styczność, więcej nie chcę.

 

Co do Unitry - co tam chcesz robić za 100pln? Włącznik i potek? Znajdź kogoś kto potrafi lutować, zdobądź części, sam rozkręć, podstaw do lutowania i wyjdzie Ci 30pln + piwo.

Link to post
Share on other sites

HD6000 mają typowo ocieplone brzmienie, czego się spodziewałeś? :)

 

Precyzując: mają ohydne, zmulone, buczące brzmienie. I niczego się nie spodziewałem, po prostu założyłem je na głowę w celach poznawczych.

Link to post
Share on other sites

Takstary Pro80 mają ten sam przetwornik, tylko nie tak zawalony tymi piankami i tam wszystko brzmi lepiej.


Reszta Taksów jest właśnie detaliczna i naprawdę dobra. HD6000 to taki ukłon w stronę basowe brzmienia, nie każdy lubi.

Link to post
Share on other sites

Po wielkiej batalii wybrałem AT M30X  :D


Tak więc słuchawki będą u mnie dopiero w połowie marca, jednak już teraz się zastanawiam co pod nie kupić, czy ma być to wzmak stereo+ dźwiękówka, DAC czy wzmak słuchawkowy czy może jeszcze coś innego.

 

 

Budżet max 500zł.


czy kupno fiio e10k to byłby dobry pomysł? Troche brakuje mi w tych wzmakach i dac mozliwosci regulacji bass i treble

Kolejny edit: Może się ktoś wypowiedzieć? Nie jestem pewny czy dobrze to interpretuje, że DAC to jakby zewnętrzna karta dźwiękowa a wzmak słuchawkowy to po prostu wzmak? Czyli jak kupuję np wzmaka to wtedy warto zakupić jeszcze kartę?

 

na allegro jest taki tytuł aukcji "FiiO E10K OLYMPUS 2 WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY + DAC" - to oznacza ze ten Fiio to 2w1 i juz nic nie trzeba innych bajerów?

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...