Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam następujący problem, W kompie miałem 1 kość 4GB Geil Value Plus 1600Mhz cl9 1.5V. Niestety nie ma już tego modelu w sklepach, lecz polecono mi kości o takich samych specyfikacjach http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/geil-ddr3-4gb-1600mhz-evo-leggera-cl9,55184.html. Dzisiaj zamontowałem ten ram no i okazało się żę nie chce działać z tym moim. Komputer dostaje bzika i wciaż od nowa pokazuje się ekran z wejściem do UEFI, potem ikonka z Windowsa 8 z kółeczkiem które powinno się kręcić a staje o chwilii t a potem na sekunde wyskakuje  komunikat
 

"Komputer napotkał problem i należy go uruchomić ponownie. Trwa zbieranie informacji o błędzie. Po zakończeniu tego procesu komputer zostanie automatycznie uruchomiony ponownie. (Ukończono 0%)"

 

 

i tak w koło. Obie kości są sprawne bo teraz siedzę na nowej a starą musiałem wymontować żeby komputer działał. Dodam że Bios wykrył obie kości i podsumował je do 8GB tylko że było napisane że pracują w Single Channel choć włożyłem je do odpowiednich dimmów.

Link to post
Share on other sites

Ok, chyba po prostu sprzedam te co wcześniej kupiłem(Geil Value Plus) i dokupie te Laggery bo po prostu są łatwo dostępne na magazynach jakbym kiedyś chciał dokupywać kolejną kość. Za ile tak wystawić aby w miarę szybko się sprzedały? Kupione za 143zł, ale dzień później były za 160zł (100% sprawne, 36-mce gwarancja od sierpnia, oryginalne pudełko) ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli problem dotyczy płyty, którą masz w opisie to sprzedaj obecne kości i kup, któreś z tej listy (polecanych przez producenta do Twojej płyty):

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20H97%20Performance/?cat=Memory

wtedy będziesz miał po problemie (ewentualnie upgrade BIOSu, ale to drobnostka).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli problem dotyczy płyty, którą masz w opisie to sprzedaj obecne kości i kup, któreś z tej listy (polecanych przez producenta do Twojej płyty):

http://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20H97%20Performance/?cat=Memory

wtedy będziesz miał po problemie (ewentualnie upgrade BIOSu, ale to drobnostka).

Ramy które miałem jako pierwsze znajdują się na tej liście ale problem z nimi jest taki że nigdzie nie mogę ich dostać już.

Nie pisałem tutaj już tego ale poszczególne kości po próbie zamontowania ich naraz, nie chcą działać w niektórych slotach pojedynczo. np. ta nowa działa w slotach 2-4 a starsza 1-2.

Gdy podpinałem tą nowszą do slotu nr.1 komputer ogólnie dostawał bzika tzn. wentylatory kręciły się bardzo powoli, np. mój podświetlany corsair zaświecał i gasnął co sekundę. 

Nie działał wtedy guzik reset ani power i trzeba było odpinać zasilanie. Pomagał wtedy tylko reset zworką CMOS.

Za to gdy wpinałem teraz tą starszą kość np. do slotu 3, to ekran się nie pokazywał a na płycie świeciła się czerwona lampka.

 

Pisałem o tym problemie z jednym doświadczonym człowiekiem w branży IT, i powiedział mi, że to wina płyty głównej i najlepiej będzie ją reklamować.

A czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi czy są to wady fabryczne, czy to może być moja wina, że np. jakoś uszkodziłem coś w płycie?

Link to post
Share on other sites

No niby tak. Te pierwsze tak jak mówiłem są na tej liście, ale problem z nimi jest taki że już nigdzie ich prawie nie dostane, a te drugie szkoda po kilku dniach użytkowania sprzedawać. Chociaż jak działają(te które nie ma na liście) to wynika tak jakby były kompatybilne.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że pamięci, których nie ma na liście mogą działać bezproblemowo, ale z tego co napisałeśto u Ciebie nie jest kolorowo z tą bezproblemowością.

 

szkoda po kilku dniach użytkowania sprzedawać

pogadaj ze sprzedawcą - powiedz, że nie są kompatybilne i chcesz wymienić na takie z listy.

 

Te pierwsze tak jak mówiłem są na tej liście, ale problem z nimi jest taki że już nigdzie ich prawie nie dostane

Najlepszy rozwiązaniem będzie ich sprzedaż (+odzwyskanie pieniędzy za nowe RAMy) i inwestycja w kompatybilne moduły - finansowo powineineś wyjść co najmniej na zero :-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...