Skocz do zawartości

Problem z SLI


Recommended Posts

Witam !

 

Mam pewien problem otóż :

 

 

Ostatnio chciałem dokupić drugiego GTX'a 770 do mojego zestawu. 

 

 

Oczywiście kupiłem i chciałem utworzyć SLI, jednak mam pewien problem. Otoż po podłączeniu drugiej karty we właściwy slot, podłączeniu mostka SLI i zasilania uruchomiłem kompa. Zanim oczywiście to wszystko zrobiłem, sprawdziłem czy nowa karta jest sprawna, wszystko poszło dobrze. ALE. Jak chciałem uruchomić tryb SLI w ustawieniach NVIDII po prostu nie miałem tej opcji.. Jedynie co widzę to jest Sorround i PhysX. W czym leży problem ?

 

Odpowiem już na parę pytań :

 

 

1) Tak, zaktualizowałem sterowniki a nawet je przeinstalowałem
2) System poprawnie wykrywa dwie identyczne karty ( jedyna różnica to że pierwsza ma 2 GB a druga 4 GB )

2) Aktualizowałem już BIOS płyty głównej.

3) W ustawieniach nic nie znalazłem na temat SLI

 

 

Moja konfiguracja :

 

Intel Core i5 3570K 3,4 Ghz
ASUS Z77 Sabertooth Z77

2x4 GB RAM Corsair Vengeance 2000 Mhz DDR3

Fractal Design Tesla 800W

Chłodzonko to Thermaltake Contac 29

Windows 8.1 i oczywiście najnowsze sterowniki Nvidia 347.52

 

 

Proszę o pomoc  :cry: 

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/lt/jp/kd/xs12u2.jpg
 

Link to post
Share on other sites

No tak ale przecież powinno być w opcjach Nvidi że można SLI włączyć :/ Ale zaraz sprawdze


Nic z tego. Odłączyłem jedną i wynik jaki osiągnąłem w 3D Mark 11 to 11073. Podlączyłem jeszcze raz obie karty i wynik taki sam. Z resztą już na początku zauważyłem że tylko jedna karta hula bo się najbardziej nagrzewała..

Link to post
Share on other sites

Hmm... zainstalowane masz sterowniki chipsetu? Kiedyś na jakiejś starej płycie doinstalowanie ich pomogło. 

To wyglądało tak:

- odinstalowanie sterowników GPU

- instalacja sterowników chipsetu

- ponowna instalacja sterowników GPU

 

EDIT: Znalazłem jeszcze coś takiego, wygląda sensownie.

 

http://www.techpowerup.com/forums/threads/sli-with-different-cards.158907/

 

EDIT2: Piszą też, że karty o róznej wielkości VRAM mogą mieć problemy z SLI.

Edytowane przez michalschulz1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hehe i z tym też próbowałem, tylko jak za każdym razem jak odinstalowuje sterowniki Nvidia to po ponownym uruchomieniu system widzi tylko jedną kartę, po paru sekundach wykrywa drugą i wtedy.. sam instaluje sterowniki do niej..

Link to post
Share on other sites

Mało prawdopodobne bo ludzie, którzy mają podobną specyfikację nie mają problemów.. Po za tym zanim kupiłem tą kartę to porządnie przetrzepałem fora i youtube i każdy mówił to samo - Nie ma problemów z łączniem kart o różnych wielkościach VRAM, dlatego dziwi mnie to, że nie działa.. kasa wyrzucona w błoto w takim układzie.


Gadałem z koleśiem od nvidii na Live chat i powiedział mi, że obie karty MUSZĄ mieć tyle samo VRAMU. Ehhh.. karta do zwrotu.. Temat uważam za zamknięty. 

Link to post
Share on other sites

NVIDIA.PL

 

Czy mogę łączyć ze sobą karty graficzne wyposażone w różną ilość pamięci?

Kupując drugą kartę graficzną powinieneś starać się zaopatrzyć w rozwiązanie wyposażone w tę samą ilość pamięci, bo dzięki temu Twój nabytek zapewni Ci pełną wydajność i pełen zakres korzyści związanych z zakupem. Nie jest to wprawdzie zalecane, ale firma NVIDIA oferuje za pomocą funkcji CoolBits możliwość elastycznego korzystania z kart graficznych z różną ilością pamięci. Za pomocą funkcji Coolbits (należy ustawić wartość na 18) można zmusić obie karty graficzne do wykorzystywania takiej ilości pamięci, jaka znajduje się na tej z nich, która ma jej mniej, co umożliwi im działanie w trybie SLI. Po użyciu wspomnianej funkcji CoolBits efektywna pojemność pamięci każdej ze współpracujących ze sobą kart graficznych równa jest pojemności tej z nich, która miała tej pamięci oryginalnie mniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://forums.geforce.com/default/topic/760860/sli-doesnt-work-/?offset=5

 

Kolo ma identyczny problem i koleżka od Nvidii napisał to co mi napisał serwisant z czatu.

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/0b/4i/x3/4hvl91.jpg


:o  :o  :o

 

mst a jak te coolbits ustawić ? zassałem to i to coś wprowadza jedynie zmiany w rejestrze..

Link to post
Share on other sites

https://forums.geforce.com/default/topic/760860/sli-doesnt-work-/?offset=5

 

Kolo ma identyczny problem i koleżka od Nvidii napisał to co mi napisał serwisant z czatu.

 

 

:o  :o  :o

 

mst a jak te coolbits ustawić ? zassałem to i to coś wprowadza jedynie zmiany w rejestrze..

U mnie coolbits nie działało, wszystkie gry wywalały się z tym. Pomogła sprzedaż jednego gpu. 

Link to post
Share on other sites

Ehh za trudny ten poradnik dla mnie :/ No nic, ja napisałem już do kolesia ( na dobrą sprawę zamówiłem wersję 2GB a przesłał mi 4GB) i ma mi wysłać wersję 2GB zamiast 4 :P 

 

 

Ale dzięki za pomoc, innego rozwiązania nie widzę

 

 

DO ZAMKNIĘCIA

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...