Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

prosiłbym o pomoc w złożeniu komputera do gier (i innych rzeczy, ale mało wymagających) w cenie do 2900zł.

 

  • Zastosowanie komputera: gry, filmy, muzyka, internet
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2900 zł i ani grosza więcej
  • Których części potrzebujesz?: jednostka centralna, ewentualnie jakaś tania a solidna klawiatura i mysz
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Iiyama PLX2472HD, 24 cale, a także jakiegoś starego, bodajże 19-calowego Samsunga z rozdzielczością w formacie 16:10. Myślę o kupnie czegoś lepszego, bo potrzebne mi będą monitory do dwóch komputerów, ale na razie sobie daruję, i prawdopodobnie będą używane obydwa na zmianę.
  • Specjalne wymagania: fajnie by było, jakby był potencjał do przyszłej rozbudowy.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie
  • Inne: jak najmocniejszy sprzęt w tej cenie, na razie bez bajerów typu blu-ray czy dysk SSD

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Tak jak napisałem, 2900zł przekroczyć nie zamierzam. Taniej też by było fajnie, ale tylko jeśli różnica w cenie będzie duża, a w jakości niewielka :).

Edytowane przez joker718
Link to post
Share on other sites

 Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

GA-B85-HD3 /intel B85, LGA1150/

Smart SE 530W 80+ 140mm modular

1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Radeon R9 280X Vapor-X 3GB DDR5 384bit (1070/6200)

Razem około 3k,jak za drogo to pisz

 

-4rdzeniowy procek od Intela z zablokowanym mnożnikiem

-Radeon 280x z chłodzeniem Vapor-X

-Przewiewna buda z 4 wenttylatorami

-8GB sprawdzonego RAMu z niskim radiatorem

-Modularny i cichy zasilacz od Thermaltake'a

-Płyta główna w formacie ATX z dual uefi i chłodzoną sekcją zasilania


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ

Link to post
Share on other sites

Jeśli kod na złożenie i wysyłkę jest działający to cena jest ok, aczkolwiek troszkę w dół by niby było lepiej, no ale to już do przemyślenia. Jakieś ciut tańsze a niewiele słabsze alternatywy króregoś z komponentów by się znalazły? Dzięki za pomoc.

Edytowane przez joker718
Link to post
Share on other sites

Jakaś sugestia co do tańszej płyty głównej? Chciałbym w miarę możliwości, żeby właśnie płyta główna była porządna i pozwoliła na jakąś ewentualną rozbudowę. Lepsza grafika spoko, tylko pytanie czy się opłaci kosztem płyty głównej.

 

Znajomy sobie niedawno złożył coś takiego (bez obudowy bo jakąś tam miał):

  • 1. Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh
  • 2. Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (GA-B85M-D3H)
  • 3. Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP (GV-R928WF3OC-3GD)
  • 4. GoodRam PLAY 8GB/1600 (2*4GB) CL9 - (GY1600D364L9/8GDC)
  • 5. Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
  • 6. SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus 2 lata Door-to-Door - VL1-500

 

 

Kilka komponentów tych, co polecił GRAABI ale też kilka trochę innych, przy czym są one z tego co widzę tańsze. Jakieś opinie dot. jego wyborów i jak się to ma do tego co polecił GRAABI?

Edytowane przez joker718
Link to post
Share on other sites

W tym zestawie co ja podałem jak rozumiem? Czyli mielibyśmy Twój zestaw za 3015zł lub

 

  • Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh
  • Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (GA-B85M-D3H)
  • Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP (GV-R928WF3OC-3GD)
  • GoodRam PLAY 8GB/1600 (2*4GB) CL9 - (GY1600D364L9/8GDC)
  • Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
  • Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular
    [sPS-530MPCBEU]
  • Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Ten wychodzi za 2865zł, zmieniają się trzy elementy plus dochodzi obudowa. Różnica 150zł, a jak jest z różnicami jakościowymi między tymi produktami?

 

 

Jesteś w stanie podkręcić budżet do 3050zł?

 

Zależy, co zaproponujesz. Moje podejście jest takie, że lepiej, gdyby wyszło taniej :) Chciałbym mieć inne, ale mój budżet jest mocno napięty. Ale kto wie, więc napisz co by mi wyszło za 3050zł.

Edytowane przez joker718
Link to post
Share on other sites

 

 

Ten wychodzi za 2865zł, zmieniają się trzy elementy plus dochodzi obudowa. Różnica 150zł, a jak jest z różnicami jakościowymi między tymi produktami?

 

Bardzo dobry zestaw na dość dobry podzespołach jednak wg mnie nie kosztuje on 2865 a bardziej coś około 3200 zł

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry zestaw na dość dobry podzespołach jednak wg mnie nie kosztuje on 2865 a bardziej coś około 3200 zł

 

Nie no, chyba nic nie pokręciłem. Wszystko w koszyku w esc.pl daje 2865zł, coś mi umyka?

 

Czyli ten tańszy z mojego poprzedniego posta można brać śmiało, czy lepiej dopłacać do tych opcji, które podawał w swoim pierwszym poście GRAABI?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak zaawansowany jesteś w temacie komputerów. Ale jeżeli wiesz jak złożyć komputer. To ja bym się rozejrzal na rynku podzespołów używanych. Ja tak zrobiła i w kwocie którą dysponujesz mam i5 4670k i gtx 770 okraszone 8 gb ramu dobrym zasilaczem i umieszczone w obudowie fractal define r4. To wszystko za jakieś 2700.

 

Edytowane przez liczy2146
Link to post
Share on other sites

Raczej brałbym nowe, chociaż pomyślę jeszcze nad tym.

 

Mam takie pytanie, mianowicie odwieczny spór Radeon vs GeForce. Konkretnie to znajomy wspomniał, że Nvidia ma PhysX, która to opcja w Radeonach nie występuje. Ktoś mógłby pokrótce opisać co myśli na ten temat? Czy warto brać GeForce z tego powodu? Czy w tej cenie co Radeon R9 280 jakiś dobry się znajdzie?

Edytowane przez joker718
Link to post
Share on other sites

Na innym forum użytkownik podrzucił mi coś takiego, sugerując droższą grafikę kosztem, jak zauważyłem, kilku innych komponentów.

 

ZESTAW KOMPUTEROWY

 

Widzę, że płyta główna, zasilacz i obudowa trochę tańsze ale nie wiem jak z jakością? Może jednak nie warto się bawić w półśrodki? Np. płyta główna sporo tańsza niż ta przeze mnie planowana.

 

Ciekawi mnie jeszcze porównanie różnych Radeonów, a mianowicie R9 280 który planowałem kupić, R9 280X TwinFrozr Gaming Ed. oraz polecany tu na początku R9 280X Vapor-X. Słyszałem, że między 280 a 280X TwinFrozr jest ok. 15 - 20% różnicy w wydajności, a jak ma się do tego wersja Vapor-X (jest ok. 100zł tańsza od TwinFrozr i ok. 100zł droższa od R9 280)? Czy występują różnice w wydajności i jeśli tak to jakie?

Edytowane przez joker718
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...