Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

szukam ultrabooka 13.3" najlepiej w cenie około 2500 zł. Będzie używany do internetu, oglądania seriali, czasem jakaś amatorszczyzna w Blenderze czy Photoshopie, czy też obróbka zdjęcia w Lightroomie.

W budżecie znalazłem Acera V3-371. Cienki, lekki, długo trzyma na baterii. Do tego niestety jest biały, ale jakoś to przełknę.

Tylko mam pewne wątpliwości. Z tego co wiem stosowane są dwie matryce - HD i FHD. Nie wiem czy FHD czasem nie będzie za duża jak na 13 cali. A druga wątpliwość - czy warto dopłacać ~350 zł do procesora i5-4210U w stosunku do i3-4005U?  

 

Czy jest ewentualnie jakaś ciekawa alternatywa? 

Edytowane przez Eklerek
Link to post
Share on other sites

Do tego niestety jest biały, ale jakoś to przełknę.

http://allegro.pl/inne-akcesoria-skorki-na-laptopa-77888

 

czy warto dopłacać ~350 zł do procesora i5-4210U w stosunku do i3-4005U?

-  Porównywarki wydajności procesorów i grafik mobilnych

Będziesz rozbudowywać o SSD później ? Zależnie od umiejętności mógłbyś w tych programach odczuć poprawę wydajności.

Link to post
Share on other sites

SSD wsadzę w przeciągu miesiąca, a nie chcę mieć jakiegoś syfu na M.2. Przy okazji zrobię sobie z tej pięćsetki dysk zewnętrzny.

Photoshopy, Blendery to nic zaawansowanego w moim przypadku. A w Lightroomie czasem się pobawie w plenerze jak wyjdę gdzieś na sesję.

Link to post
Share on other sites

Po dołożeniu możesz zobaczyć Dell Vostro 5470 z i5 ulv (chyba,że wydajność niskonapięciowej i3 Ci wystarczy). Jest trochę cięższy, ale nie ustaliłeś granicy tej ciężkości więc warto na niego spojrzeć. 

Oprócz niego jeszcze zobacz Lenovo Yoga 2 z i5 niskonapięciowym.

 

 

 

 

 

 

 

Nie wiem czy FHD czasem nie będzie za duża jak na 13 cali.

 

Najlepiej jak byś sam zdecydował - po prostu zobaczył ten ekran,coś tam ,,poklikał".

 

 

 

 

 

 

czy warto dopłacać ~350 zł do procesora i5-4210U w stosunku do i3-4005U?

 

Jeżeli laptop ma być na dłuższy okres czasu to według mnie tak.

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/laptop-dell-vostro-5470-ttn14mlk1503-3968-ubu-690964/

Ten wspomniany Dell Vostro jest fajny, tylko ma błyszczącą matrycę. Podobno są też jakieś problemy z wi-fi. Ktoś ma o tym więcej info? Bo sprzęt poza tym bardzo fajny.


Myślę, że znalazłem całkiem niezły sprzęt

http://www.komputronik.pl/product/244656/Elektronika/Komputery/ASUS_Zenbook_UX32LA_R3094D.html

 

Co sądzicie o tym Zenbooku?

Edytowane przez Eklerek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...