Skocz do zawartości

Problem z bootowanie systemu Windows 7


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez vicodin,

Recommended Posts

Witam,

Chce zainstalowac system Windows 7, probuje robic rozruch z napedu optycznego, ale ciagle wyskakuje mi komunikat "Reboot and select proper boot devices, or Insert boot media in selected boot device and press a key".

Plyta z systemem jest w napedzie, w Menu Biosu dalem zeby bootowalo w pierwszej kolejnosci naped.

Plyta glowna to MSI Z97 Gaming 3. Zadnych innych ustawien nie zmienialem, tylko kolejnosc rozruchu urzadzen.

Link to post
Share on other sites

Plyta nie jest oryginalna, ale juz bootowalem z tej plytki system na innym kompie. Moze bios trzeba zaktualizowac? Albo cos zle robie :/ W biosie naped optyczny jest wykryty, jest na pierwszym miejscu jezeli chodzi o rozruch. Zapisuje, uruchamia sie ponownie i ww komunikat mi sie pojawia.

Link to post
Share on other sites

Ktoś jeszcze bawi się z płytami? :D zrób na pendrivie, jak coś schrzanisz to nie musisz kolejnej płytki kupować, no a dwa to szybciej trwa instalacja, trzy napęd nie wydaje z siebie nieziemskich dźwięków ;) W necie są setki poradników jak to zrobić. Niestety na telefonie nie mam za dużo możliwości, by Ci podesłać najlepszy link. :)

Link to post
Share on other sites

Napęd sprawdziłeś, a płytę? Włączyłeś obsługę urządzeń w trybie legacy w uefi, bootujesz z cd-rom bez dopisku uefi? Ponieważ masz płytkę nagrywaną możliwę, że brakuje pliku potrzebnego do odpalenia w trybie uefi.

Link to post
Share on other sites

Plyta tez w porzadku. Byla wlaczona domyslnie (legacy+uefi) bootuje z cd-rom bez dopisku uefi. Chyba zrobie boota z pendrive. Cholera wie jak to zrobic,ale bede probowal :) poszukam poradnikow w necie. Byc moze ze cos z plyta jest nie tak.

Ok, sprawa z plyta wyjasniona. Nie jest bootowalna :/ Odpalilem plytke na starym kompie, probowalem wymusic rozruch z biosu, ale ten sam komunikat sie pojawialn z autorun'a mozna zainstalowac system.

 

Wiec ta sprawa wyjasniona.

 

Zabieram sie za bootowanie pendrive'a :)

I tu mam kilka pytan.

Poszukalem w necie i mozna bootowac pendrive z wiersza polecen, albo za pomoca specjalnego programu z neta. Co jest pewniejsze jezeli tak moge to okreslic? Czy bede mogl potem normalnie korzystac z pendrive'a? I czy proces instalacji jest taki sam ja z plyty dvd? Chodzi mi o to czy oprocz tego ze musze dac w biosie rozruch z usb hdd to musze jakies jeszcze opcje przestawic?

Link to post
Share on other sites

Ok dzieki za doradzenie. Jak znajde czas to zabiore sie za to I wrazie czego dam znac :)

Pozdrawian

Wracam do tematu.

Jest progres. Mam zbotowanego Windowsa 7 na pendrivie. Jestem na etapie instalacji systemu. Jest jeden problem, jak konczy sie instalacja i komp sie resetuje, i ponownie odpala mi sie instalacja systemu a nie dalszy krok ktorym jest podanie nazwy uzytkownika itp. :/ I teraz co mam zrobic? W trakcie mialem mashowac "delete" jak sie komp zrestartowal zeby przywrocic do ustawien fabrycznych? (Ktos wie gdzie jest opcja z przywroceniem ustawien fabr. w MSI Z97 Gaming 3?)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ustaw w biosie bootowanie z dysku, instalacja powinna dokończyć się. Jeśli nie, rozpocznij jeszcze raz instalacje z pena tylko zostaw dysk na pierwszym miejscu, a z boot menu (f12 na logo plyty glownej) wybierz pena.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...