Skocz do zawartości

MSI GTX 970 problem z temperaturami i wydajnością


Recommended Posts

Witam. Od półtora tygodnia mam gtx'a 970. Od dzisiaj temperatury w idle są wyższe niż wcześniej. Na początku miałem około 35, dzisiaj 40/50 - w momencie pisania 45 (i wtedy i teraz wentylatory są na 0 RPM). Po drugie wydajność w grze np CS:GO mam niższą. Kiedyś miałem płynność i klatek około 250/300, teraz około 170/200 i do tego brak wcześniejszej płynności. W benchmarku 3DMark mam wynik 9000, wcześniej miałem więcej. Pamiętam bo w wyniku benchmarka jest pokazany przykład gamingowego pc'ta i wcześniej mój wynik był wyższy od niego a teraz prawie identyczny. Przeinstalowałem sterowniki (ściągałem ze strony nvidii, nie z msi). Wyciągnąłem i wsadziłem na nowo kartę i nadal ten problem. Przez cały dzisiejszy dzień przez chwilę temperatura się unormowała i wydajność też ale tylko na chwilkę.

 

Jak myślicie, czego jest to wina? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

wklej ten wynik oraz 1 i 2 zakładke gpu-z
 

 

benchmark:

 
gpu-z:
 
 
Co do malware, ściągnąłem podane przez was programy. Skanowałem kilkukrotnie. Znalazło dużo zagrożeń, wszystko usunąłem ale nadal jest ten problem.

Na screenie nie widać ale gpu load skacze mi czasem do ~35%. Mam włączoną przeglądarkę z forum.benchmark i z twitchem, steama, cpuid.


Teraz podskoczyło do 45%


Teraz przez dłuższy czas miałem 30-55 % a włączona karta ze streamem. Wychodzi na to, że to chyba jakiś syf na kompie?

Link to post
Share on other sites

Wynik jest ok jak na tą kartę i procesor, faktom nie zaprzeczysz. Tak samo ja mam podobny przy podobnej konfiguracji. Jak ie sugerujesz wynikami około 12 tysięcy to są one na kręconych kartach i procku.

Link to post
Share on other sites

Kolego a jakie masz temperatury w stresie? Ja mam tą kartę od wczoraj i grając w Tomb Raidera 2013 w FHD i na ultra po kilku godzinach karta rozgrzała się do 75 stopni. Tymczasem na testach, które widziałem nie przekraczało raczej 70 stopni.

Wszystko zależy od firmy i jej chłodzenia,a także od obudowy i temperatury np. W pokoju.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od firmy i jej chłodzenia,a także od obudowy i temperatury np. W pokoju.

 

Też tak podejrzewałem tym bardziej, że u mnie w domu ogrzewanie jest tak sprawne, że przy dużych mrozach za oknem w pokoju jest 26-27 stopni czasem.

 

Inna sprawa, że obieg w obudowie jest negatywny a do tego z zasilacza przewód zasilający cpu na tyle krótki, że PSU jest wentylem do góry... Już zamówiłem przedłużkę do przewodów CPU i dodatkowe dwa wentyle. Myślę, że to rozwiąże problem i i pozwoli ograniczyć temperatury do 70 stopni w stresie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...