Skocz do zawartości

Monitor czy karta? r9 280x, poziomie, skaczące paski.


Recommended Posts

Witam.

 

Wczoraj dorzuciłem do mojego komputera kartę Asus r9 280x z chłodzeniem DirectCU II.

Niestety nie mam monitora z wejście DVi lub HDMI i muszę łączyć to przejściówką DVI => DSUB

 

W grach pojawia się problem, ponieważ w trakcie gry(nawet w menu) pojawiają się poziome paski, które migoczą, skaczą, ruszają się. Nie są jakoś bardzo mocno widoczne, ale to widać i przeszkadza w grze. 

 

Monitor 60 hz, w ustawieniach gier również rozdzielczość ta z systemu w 60 hz, v-sync włączony, lecz nawet kiedy fraps pokazuje 30 klatek to i tak paski się pojawiają. 

Testowana w wielu grach mi.n:

FIFA 15

Assassin's creed 4

Battlefield hardline beta

 

i wielu innych. Problem pojawia się w każdej - mniej lub bardziej widoczny. Co poradzić? 

W systemie nie pojawiają się te paski...

 

Dodatkowo oprócz pasków pojawia się coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=ZPReb1Agcls&feature=youtu.be

 

ale tylko w Assassin's creed 4. 

 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez 10swistak
Link to post
Share on other sites

Takie zakłócenia? http://www.lg.com/uk/images/computer-products/features/lg-monitor-UB65-feature-img-detail_Flicker_Safe.jpg

Tak z góry dół falują cały czas?

 

Miałem tak na przejściówce DVI-I na D-Sub i dopiero jak bezpośrednio zrobiłem przez kabel DVI-D (sygnał cyfrowy) to problem zniknął.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Dokładnie takie... domyślam się, że to właśnie przez tą przejściówkę/adapter. Tylko czy przy każdym połączeniu takie objawy będą, czy ta moja przejściówka może być do kitu. 

 

Ale te bugi graficzne, to też może być wina przejściówki? Gry? Czy karty?

Link to post
Share on other sites

Spróbuj w innych grach, potestuj w benchmarkach typu Unigine Heaven, 3dmark i zobacz czy będą jakieś inne/podobne artefakty bo to akurat już na kartę wygląda.

 

Jeśli się mylę niech mnie ktoś sprostuje..., ale Asusy R9 280X miały pamięci Elpidy, z którymi często były problemy z artefaktami.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

W innych grach to się nie pojawia. Zauważyłem, że po prawej stronie pojawia się "mozaika" raz na jakiś czas i ciężko to sfilmować. 

Co z tymi artefaktami? Karta na gwarancję? Będzie się to pogłębiać?

 

Powiem szczerze, że te "artefakty" pojawiły się dopiero drugi raz. W prologu i właśnie podczas tej bitwy na morzu, teraz w kolejnych etapach gry akurat artefaktów brak...

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak karta zaczyna wyrzucać artefakty. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=c1Blvtg7tgk&feature=youtu.be

 

Co teraz zrobić? Kartę kupiłem wczoraj na allegro używaną. Kliknąłem "kup teraz" i umówiłem się na odbiór osobisty. Kartę sprawdziłem przed zakupem, tzn sprzedający podpiął ją pod komputer, ruszyła. Nie posiadał żadnego benchmarka więc spakował mi i zapłaciłem. 

 

Karta ma jeszcze ponad 24 miesiące gwarancji w sklepie komputronik. Dostałem kopię faktury zakupu karty, z tym że jednocześnie zakupionych było 5 sztuk kart graficznych, dysk ssd i zasilacz. Jak podejść do ewentualnej gwarancji? 

 

Karta podczas grania osiągnęła maksymalnie 72 stopnie 

Edytowane przez 10swistak
Link to post
Share on other sites

Autorze weź się ogarnij.

W pierwszym piszcie piszesz, że problem występuje w wielu grach, nawet w menu, po czym teraz piszesz ze tylko w tej jednej grze.

 

Problem z paskami tak, w wielu grach... właściwie w każdej nie ważne czy wyświetla 30 klatek czy 60.

Jednak problem artefaktów tylko i wyłącznie w Black Flag się pojawia.

Prosiłbym o rzeczowe wypowiadanie się w temacie, bo jak nie masz do napisania czegoś co mi pomoże, to dziękuje serdecznie za nabijanie postów do tematu :)

 

Remix, więc sugerujesz cofnięcie się do poprzedniej wersji sterownika?

Edytowane przez 10swistak
Link to post
Share on other sites

no radziłbym zrobienie porządków w systemie ew. inne stery. Miałem kiedyś bardzo podobny problem z 6950. jeżeli używasz afterburnera odinstaluj/ wyłącz i zobacz czy zmiana jest, jeżeli używasz dodatkowego monitora wyłącz i też zobacz :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Prosiłbym o rzeczowe wypowiadanie się w temacie, bo jak nie masz do napisania czegoś co mi pomoże, to dziękuje serdecznie za nabijanie postów do tematu  

 

Nabijać posty, to ty sobie możesz i  osoba z twoim doświadczeniem i wiedzą nie powinna mi imputować takich rzeczy.

 

Do rzeczy:

Zainstaluj 3dmark firestrike i odpal test, podejrzewam że wystąpią artefakty w czasie testu tylko dokładnie się przyjrzyj szczególnie w pierwszym teście/ nie mylić z demo. 8-)  

Jeżeli wystąpią to wysyłaj kartę na serwis.

 

Jeżeli nie wystąpią to:

1. Zainstaluj i uruchom program GPU-Z wybierz zakładkę sensors (rozciągnij sobie okno by widzieć wszystkie parametry łącznie z VRM

2. Obciąż kartę programem typu furmark około 5 minut wystarczy

3. Podaj jakie maksymalne temperatury osiągneło GPU i VRM.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki były instalowane na czysto, grywałem jedynie z frapsem, ale nawet bez niego w grze wyrzuca artefakty. 

W 3DMarku artefaktów nie zauważyłem, za wyjątkiem wspomnianego dema firestrike. Pojawiły się migające tekstury, w pojedynczych testach brak. 

 

Po ponad 5 minutach w FurMark, GPU maksymalnie 82° C, VRM również maksymalnie 82°C.  

Link to post
Share on other sites

zainstaluj msi afterburner-a i zmniejsz taktowanie pamięci o 50 MHz zobacz czy to coś zmieni. jak nie zmieni to obniż taktowanie rdzenia o 50 MHz i sprawdź.

 

Wydaje mi się, że to wina pamięci na karcie i kartę należy wysłać do serwisu.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...