Skocz do zawartości

Jak wyciągnąć klucz OEM z płyty głównej?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bololabich,

Recommended Posts

Ostatnio kupiłem PC od HP z którym oryginalnie był win 7 pro lecz problem jest tego rodzaju, że płyta recovery jest tak zajechana, że nie bootuje, a naklejka z kluczem zniszczona ale jest tam na 100% klucz wpisany na płycie, czy da sie to jakoś łatwo wyciągnąć??

Link to post
Share on other sites

http://www.nextofwindows.com/how-to-retrieve-windows-8-oem-product-key-from-bios/

To powinno pomóc.

 

Ja bym zrobił tak:

Instalujesz Win 8.1 Evaluation na wirtualnym dysku, na tym systemie uruchamiasz RWEverything, odczytujesz klucz, kasujesz system i po sprawie.

 

uuups

 

Sorki nie zauważyłem że mowa o Windows 7. Moja porada dotyczy tylko klucza zaszytego w BIOS-ie.

 

Możesz spróbować naprawić płytę polerująć ją.

Link to post
Share on other sites

Kupowałeś w sklepie czy od kogoś?

 

od kolesia na allegro

 

oczywiście, że nie mam partycji recovery

uuups

 

Sorki nie zauważyłem że mowa o Windows 7. Moja porada dotyczy tylko klucza zaszytego w BIOS-ie.

 

Możesz spróbować naprawić płytę polerująć ją.

właśnie o klucz z biosa mi chodzi :) jak sprawdzę ten sposób to dam znać

UPDATE

sposób nie działa, nie mam tam tej zakładki w której jest kod, sprawdzone na laptopie lenovo i stacjonarce HP, a jestem pewien, że w HP to musi być bo recovery na HP nie woła keya.

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

To dlatego, że w BIOS-ie to były zaszywane klucze dopiero od 8 wzwyż. Jak była tam siódemka to niestety zostaje tylko płyta odzyskiwania lub naklejka.

Możesz zawsze napisać do supportu HP i oni Ci wyślą płytkę z Windowsem.

Nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu robili to bez żadnych opłat - zamówiłem u nich XP-ki i wysłali mi wersje PRO i HOME i nawet w dwóch językach.

 

Skontaktuj się z nimi.

Link to post
Share on other sites

Masz może do nich kontakt? Czy wymagają jakiegoś paragonu czy coś? 

 

udało mi się znaleźć tylko to: 

 

http://i.imgur.com/vsje0Hq.png

 

To za taką kase można kupić win7/8 boxa..

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

No to widocznie się pozmieniało.

Chyba na alledrogo dostaniesz Windows'a za taką cenę.

Oryginalny Windows 8.1 to koszt rzędu 400 złotych w wersji podstawowej.

 

Ja bym spróbował odzyskać dane z płyty.

 

Edytowane przez pulkownik
Link to post
Share on other sites

Albo poprostu dam sobie spokój i aktywuje system pożyczonym kodem :/

 

Właśnie.. czy przypadkiem kody OEM się nie powtarzają? Bym poprostu poszukał kody pod HP i by stykło :D

 

Co do ceny win 8 to po premierze na oficjalny sklepie MS na allegro były po 250 jeśli dobrze pamiętam ale nie ważne...

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to nie wydaje mi się żeby Microsoft miał oficjalny sklep na alledrogo.

Po drugie to kody się nie powtarzają, więc jeśli aktywujesz system na innym kluczu niż jest przypisany do tego laptopa to będzie to niezgodne licencją.

To tak oficjalnie.

Jeżeli planujesz zakup systemu to polecam zaufane źródła, a nie alledrogo.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wiec zrobię tak: użyje kod z innego pc/neta, bedzie wtedy aktywacja telefoniczna zadzwonię do MS <najlepiej USA przez skype bo MS polska to masakra>, wyjaśnię i powinni aktywować i to by było na tyle bo nic innego się nie wymyśli :)

 

"jak nie ma jak jest" http://microsoft.strefamarek.allegro.pl ale widać podrożał od tamtego czasu win8

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

No jest, zwracam honor. Nie siedzę już od jakiegoś czasu na alledrogo to i nie wiem.

 

Nie wiem jak się zachowa Microsoft, ale w przypadku zniszczenia naklejki to drugiego klucza nie wydadzą i wątpię aby aktywowali system.

 

Ale jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz.

W każdym razie powodzenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...