Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, od pewnego czasu mam problem. Komputer czasami wywala mi BSOD. BSOD wywala tylko: przed zalogowaniem/krótko po zalogowaniu - jeśli komp już się odpali i wszystko załaduje to BSODa nie będzie. Błędy są różne, z tych co pamiętam: System Service Exception; Memory Management, NTFS File System, System Thread Exception Not Handled.

Myślałem, że to wina systemu, ale ostatnio zrobiłem reinstalkę i nadal to samo. Kilka miesięcy temu (gry problem zaczął występować) sprawdzałem też pamięci (memtest) i dysk (HDTune), nic nie wykazało jakiś błędów/problemów. System to Win8.1 (zainstalowane najnowsze aktualizacje), regularnie też odpalam skan antywirusem (malwarebytes animalware).

Ktoś miał podobny problem? 

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie masz uszkodzone jakieś biblioteki lub wtyczki explorera. Pobierz Sobie Anvir Task Manager Portable http://www.anvir.com/download.htm i posprawdzaj procesy, wtyczki itp(prawa mysz Check Online). Wrzuć screeny z Wszystkie pozycje(cały Autostart) tego programu może coś się wyjaśni. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Przyczyn błędów(bsod) może być wiele, sam walczyłem z różnymi w dużej większości ich przyczynny są typowo sprzętowe, te inne programowe zdarzają się rzadziej nie mniej jednak nie można ich wykluczyć. Nowy czysty system wyklucza większość błędów programowych i sprzętowych. Skoro nadal masz problemy po reinstalacji to usterka jest raczej sprzętowa. Zacznij od zresetowania biosu(błąd sumy kontrolnej). Odepnij zasilanie od pc i wyciągnij baterię na 2 minuty. Potem bez baterii naciśnij kilka razy przycisk Power. Włóż baterię z powrotem i podłącz zasilanie. Ustawi ponownie bios. Zresetować bios można również zworką ClearCMOS. Gdyby te czynność nie pomogła podmień kabel sata dysku. Aktualizacja bios też była by wskazana ale nie z poziomu systemu tylko z poziomu programu fleszującego z bios. Opisz postępy. Screeny z Anvir i HWMonitor może coś jeszcze rozjaśnią.     

Link to post
Share on other sites

@jarrino

Tylko chodzi o to, że reinstall systemu (który miał miejsce niedawno i był "wymuszony") nie naprawił tych problemów, więc w moim pytaniu chodziło raczej o fakt czy to tego nie wyklucza.

@gepardmak

Choroba mnie zebrała i jak poczuję się lepiej to temat ogarnę. Obecnie mogę powiedzieć, że system czysty, aktualizacje są, BIOS najnowszy (wgrywany z poziomu BIOSu z pendka), to co napisałeś zrobię jak trochę lepiej się poczuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@gepardmak

Dzięki :) Trochę późno odpowiadam, ale trochę zapomniałem o temacie.

Swoją drogą grzebałem ostatnio troszkę przy kompie, postanowiłem podpiąć wszystkie kable (zasilanie, dyski) raz jeszcze i póki co nie ma BSODa. Widać któryś kabel luźno siedział.

EDIT:

Pośpieszyłem się z tą informacją :D Tyle co dostałem BSOD (znów memory_management). Teraz jeszcze taka jedna uwaga: zauważyłem, że BSODy występują (powiedzmy na 99% jestem przekonany) tylko jeśli komputer nie był zupełnie używany przez 2-3 lub więcej dni.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...