Skocz do zawartości

Rozbudowa LC a pompa


Recommended Posts

Masz dwie pompy. Wyłącz d5 i zobacz jak sobie radzi dcp na 5v. Moja startowała na 5V ale przy przejściu na 7v temperatury szły w dół. Niektóre sztuki nawet nie startują na 7V... Nie mowię że to zła czy słaba pompa ale D5 jest zwyczajnie wydajniejsza i cichsza.

Link to post
Share on other sites

Bezapelacyjnie d5 jest cichsza nawet gdy pracuje nie 100% od dcp 4.0.

Robiłem testy co się stanie jak nagle zatrzyma się pompka d5 i sama dcp 4.0(5V) będzie pracować i na odwrót i nie było drastycznych skoków temperatury na procesorze może 2 stopnie nic strasznego a karty miały do 2,5 stopni różnicy czyli jak pierwsza miała 40 to druga 42 a trzecia 45 (max + błąd pomiarowy), czujnik temperatury wody jest zamontowany na chłodnicy gdzie wpada woda z 3-ciej karty, drugi czujnik jeszcze nie zamontowany planuję dać przed procesorem.

 

Co do temperatur procesora Autora tematu to coś za wysokie są na tak niską temperaturę wody.

Link to post
Share on other sites

Co do pomp i temperatur - tak jak pisałem - nie interesuje mnie kultura pracy tylko wydajność.

 

Teraz sprawa podejścia do temperatur - zawsze zakładam najgorszy scenariusz, a nie taki który będzie się podobał ludziom, gdy wrzucę fotki i się będę nimi chwalił jak mistrzowie chłodzenia.

Sprawa wygląda tak - niby mam wysokie temperatury, ale wiem dlaczego.

Przykład jak podchodzę do temperatur i stabilności procka - testuje stabilność kilkoma lub kilkunastoma wypalarkami i programami.

Maksymalna temperatura zawsze dla mnie jest TĄ NAJWYŻSZĄ nawet jeśli była w 1 na 20 programów, ALE BYŁA.

Niestety dla wielu ludzi takie argumenty są głupie i piszą mi, że w jednym programie mają xx*C i to max jaki widzieli i zaczynają się chwalić jaki to zimny jest i stabilny ich procek.

Wtedy ja piszę - sprawdź sobie w takim lub w takim, bo zrobi ci wiele więcej stopni. Wtedy pojawia się kontratak, że to skrajny przypadek i nie bierze się go pod uwagę i dalej trzyma swojej wersji o zimnym i stabilnym procku.

Dla przykładu z moim aktualnym 5960x - pisałem na jednym z zagranicznych forum, że ma wysokie tempy, a ludzi z jakimiś lipami mają zbliżone, albo co najlepsze - niższe temperatury.

Moje argumenty są takie - ludzie używają np. Aida64 do testu stabilności. Dla mnie to średniak robiący średnie temperatury.

Piszę wtedy - użyjcie Prime95 lub LinX w najnowszej wersji to pojawi się +20 lub nawet +30*C, bo to programy katujące AVX2.

Wtedy pada kontratak - to żyłowanie i nie używamy ich bo nigdy tego nie osiągniesz.

Kolejny mój argument - skąd wiesz że przyszłe gry lub programy ich nie użyją za jakiś czas i procek będzie cudnie się smażył.

W tym momencie najczęściej nikt nie udzielał mi już odpowiedzi i temat szedł w inną stronę.

Link to post
Share on other sites

A na jakim napięciu te 4GHz, bo nigdzie nie napisałeś?
"Ręcznie" kręcisz procesor oczywiście?
W sumie głupie pytania, bo z takim sprzętem raczej nikt nie korzysta z automatów...

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Mój procek niestety jest średniakiem. Kwalifikuje się do grupy trzeciej.

Widziałem najczęściej taki podział:

4.6GHz z 1,3V - bardzo dobry cpu

4.5GHz z 1,3V - dobry cpu

4.4GHz z 1,3V - przeciętny

 

Zanim dodałem bloki na GPU po wymianie platformy przez jakiś czas miałem sam procek na tym układzie i było bardzo rozsądnie na 4.4GHz z 1,3V - temperatury ponad 70*C blisko 80*C (i to na maksymalnych wypalaczach z AVX2). Teraz jest znacznie gorzej i nawet na 4,25GHz już robiłem kosmiczne 80+*C. Dlatego na razie nie kręcę ponad 4GHz. Mam tylko cichą nadzieję, że nowy blok i chłodnica coś pomogą.

Link to post
Share on other sites
Kolejny mój argument - skąd wiesz że przyszłe gry lub programy ich nie użyją za jakiś czas i procek będzie cudnie się smażył. W tym momencie najczęściej nikt nie udzielał mi już odpowiedzi i temat szedł w inną stronę.

wcale się nie dziwię że kończą temat

żadna gra nie wykorzysta tylu rdzeni wątków (i prędko nie będzie), na dodatek nawet programy do grafiki 3d tj cinema 4d podczas renderingu nie obciążają procka na tyle

różnica między np: lInx a renderingiem animacji wynosi 15 stopni, osobiście sprawdzałem

jak dla mnie to szukasz dziury w całym

zastanów się czy warto ;)

mam i5 4,4 ghz, grafikę 7990

wszystko pod wodą, chłodnica sr1 560 do tego noiseblockery 700rpm, pompka d5 na drugim biegu

coś wspaniałego, cudowna cisza :D

Edytowane przez greghor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeżeli tak zależy Ci na tym to ok, dołóż jedną chłodnicę ale jeżeli chcesz jechać na  'takiej" pompce to nie miej potem żalu do nas ze jakieś problemy

Patrząc na podzespoły widać ze zarabiasz więcej niż 1200zł i stać Cię na jednorazowy wydatek 300zł na pompkę

Uwierz nam, nie warto oszczędzać na pompce ;)

Dla mnie to jak mieć najnowszego i najbardziej wypasionego mercedesa za kilkaset tysięcy pln, a jeździć na chińskich, używanych oponach

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Najpierw jednak sprawdzę na tej pompie po rozbudowie. Jedyną rzeczą, która mnie teraz blokuje to brak backplate-ów do moich bloków. A wtedy na 100% nowy blok na cpu, backplate-y do graf i nowe węże i kolor płynu. Monsta mi raczej nie wejdzie - za gruba.


Na forum EK znalazłem gościa z dwoma chłodnicami 480 i jedną 240 plus trzy bloki i pisał że całość działa bez problemu z tą pompą.

Myślę więc że sprawa wyjaśniona.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...