Skocz do zawartości

Acer aspire 5737z duże wykorzystanie cpu


Recommended Posts

Witam, mam tego laptopa juz parę lat, a dokuczliwą rzeczą jest to, że już przy "Tibi" użycie procesora jak i pamięci RAM wzrasta do 100%~. Takie gry jak tibia nie są wymagające wiec dlatego dziwi mnie, że przy jedynie włączonej Tibi juz laptop ledwo zipie(lecz tibia się nie zacina tylko gdy uruchomie przeglądarkę to już są ściny nie do wytrzymania). Czy po prostu na to się już nie da nic zaradzić czy jednak można coś wskurać?

Link to post
Share on other sites

Więc tak, najmocniej mojego procka obciąża "Tibia. Exe" (czyli wiecie już o jaką grę chodzi.. Ponieważ bardzo często gram) a gdy nie jest uruchomiony ten proces to zużycie jest takie 10%~. Niemożliwe jest to, że gra takiego typu zużywa tak pamięć. Myślałem nad kupnem podkładki chłodzącej (jaka polecacie która dobrze chłodzi?) bo temperatury..

..

Mam zamiar juz kupić w najbliższym czasie laptopa jeśli te wartości się nie zmieniłą.. Bo już nie wiem co na to poradzić ( mogę jeszcze spróbować z podkładką chłodzącą)

 

Edytowane przez matikser501
Link to post
Share on other sites
temperatury.. <60.C..

 

 

Taka temperatura w grach jest normalna.

 

 

 

A może ta gra ma gdzieś ukrytego wirusa albo coś takiego ... Proponowałbym całkowitą ,,deinstalację" specjalnymi programami, potem czyszczenie (ccleaner/odkurzacz) i na końcu pobranie z pewnego źródła (oraz nie używanie żadnych cheatów, botów i tym podobnych).

 

 

 

 

 

 

Myślałem nad kupnem podkładki chłodzącej (jaka polecacie która dobrze chłodzi?)

 

Jak kupisz taką za 80 zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Dobre zaczynają się od ok 150 zł. Ja polecam CoolerMaster NotePal U3 i Enermax Aeolus Premium.

Link to post
Share on other sites
Taka temperatura w grach jest normalna.

 

 

 

A może ta gra ma gdzieś ukrytego wirusa albo coś takiego ... Proponowałbym całkowitą ,,deinstalację" specjalnymi programami, potem czyszczenie (ccleaner/odkurzacz) i na końcu pobranie z pewnego źródła (oraz nie używanie żadnych cheatów, botów i tym podobnych).

"

 

Ale wiesz, ta gra jest słabo wymagająca, no i tak dokładnie popatrzyłem to max temperaturą jest 80. C wiec to już chyba nie są takie niskie temperatury (taka temperaturę osiągam gdy mam włączona Tibię i do tego przeglądarka z Facebook'iem)

 

Edytowane przez matikser501
Link to post
Share on other sites
Acer Aspire 5737Z-643G32Mn Notebook, Black,
 
Processor = Intel Core`2 Duo Processor T6400(2.0GHz 2MB cache 800MHz FSB)
Display = 15.6` WXGA Wide Screen CrystalBrite (1366x768)
Hard Drive = 320GB 5400rpm SATA hard drive
Memory = 3GB DDR3-SDRAM 1066MHz SODIMM (1x2GB+1x1GB)
Optical Drive = DVD Super Multi drive (Dual Layer)
Audio = Integrated Dolby home Theater Virtual Surround Sound
Others = Integrated nVidia GeForce 9400M G Graphics, Gigabit Ethernet , Wireless LAN (b,g,N) , HDMI port, Multi-Card Reader, Finger Print Reader, Crystal Eye WebCam, 4x USB ports, AC Adapter with Power Cord, Battery
Operating System = Windows Vista Home Premium pre-installed
Manufacturer Part No = LX.AZA0X.006

 

 

Tragedii być nie powinno, więc oczyść wpierw laptopa z spywaru który pewnie na nim zalega. 

Link to post
Share on other sites

 

 

bo chłodzenie jednak acera z tych starszych wersji (której aktualnie posiadam) jest bardzo bardzo słabe.

Nie do końca. Posiadam 5536G z tej serii. Nowa pasta na cepa i GPU, wyczyszczenie chłodzenia, a do tego nawiercenie spodu obudowy (żeby zasysał powietrze od dołu) dało spadek o 10-15 stopni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...