Skocz do zawartości

Czy zasilacz mogl sie uszkodzic ?


Recommended Posts

Witam, ostatnio miałem taką sytuacje, ze przy podkrecaniu procesora padla mi płyta głowna,

to było tak, ze ustawilem za wysokie napiecia, nagle poczulem zapach spalenizny i nawet nie zdazylem wyłączyć listwy a komputer sie zgasil i juz nie włączył.

 

Okazalo sie ze padla płyta głowna, wiec wymienilem na nową i komputer znowu dziala jak wczesniej, ale czy podczas tego przeciążenia zasilacz mogl sie uszkodzic ?

 

Co prawda komputer dziala teraz normalnie, jest stabilnie w grach itd, ale wole sie upewnic zadajac te pytanie, gdyz chce wstawic nową karte graficzną ktora potrzebuje duzej mocy zasilacza, a z uszkodzonym zasilaczem moze to sie zle skonczyc.

 

To moze teraz podam sprzet :

 

AMD Phenom II 955

Płyta Msi 870 C45 ( spalona ),   ASUS M4A785TD-V EVO ( nowa )

Zasilacz Corsair CX500

Grafika : GTX 460 ( sprzedana )   R9 280X ( w bliskiej przyszlosci )

 

Obecnie nie mam teraz karty graficznej, jade tylko na integrze HD4200, wiec zasilacz nie jest jakos zbytnio obciazony, a jesli po tym spaleniu płyty nie jest sprawny w 100% to boje sie wstawic 280X

 

Co o tym myslicie? Moglo tak sie zdarzyc? z gory dzieki za odpowiedzi.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zasilacz nie jest na gwarancji proponuję zdemontować obudowę i poszukać czy niema śladów okopceń na PCB na wyjściu. Zasilacze mają zabezpieczenie SCP – Short Circuit Protection jest to zabezpieczenie przeciwzwarciowe, po wykryciu zwarcia odłącza zasilacz. Jako zwarcie przyjmuje się opór mniejszy niż 0,1Ω. U Ciebie pewnie zwarcia nie było, tylko spaliło kondensator lub jakąś scieżkę. Lepiej jednak sprawdzić wnętrze zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...