Skocz do zawartości

Windows 7. Restart przy starcie


Recommended Posts

Witam.

Posiadam windows 7 32bit (brak płyty)

I mam problem. Dzisiaj używałem kompa tak jak zwykle. Wyłączyłem kompq. Później chciałem go włączyć ale pokazywał invalid system missing czy coś takiego.

Godzine później przyszlo nowe MOBO asrock a88x extreme 6+ z prockiem.

Zamontowałem je w kompie.

Przy uruchamianiu, nowe logo asrock itd. Ale przy uruchamianiu systemu jak już sie te kuleczki zaczynają kręcić zacina się. Na ułamk sekundy pojawia sie blue screen i die restartuje. I tak w kółko. Próbowałem go naprawić narzędziem wbudowanym ale to nic nie daje.

Niemam innego sprzętu gdzie mógłbym dysk przetestować ani CD-ROMu

 

Help!

Link to post
Share on other sites

Niemam czegoś takiego w biosie.

A w tryb awaryjny nieda się wejść :(

Jest!

Zakładka Advence - SATA Mode Selection i z boku masz po kliknięciu do wyboru: IDE / AHCI /RAID

Powinno być AHCI.

 

W 7 do trybu awaryjnego wchodzi się inaczej niż w starszych systemach.

Jeżeli sam win zaczyna się ładować  i wyspuje to może być wina samego systemu jak i któregoś z podzespołów.

Ważny jest komunikat z blue screnu.

Jeżeli to dysk - rozjechały się partycje lub posypał się mbr to musimy dostać się do lini komend.

Ja zazwyczaj korzystam z pena z instalką Win 7 lub też XP - sprawdzam w dosie dysk i naprawiam mbr

kłania się  polecenie chdsk   / chkdsk / ffdisk/mbr .

Jak to nie pomaga pozostaje format (ściągnięcie partycji) i nowa instalka (to najłatwiejsza i najszybsza metoda).

Jak dasz radę wejść w linię komend możesz też skorzystać z tej metody: http://support.microsoft.com/kb/929833/pl

A sprawdzałeś ramy.... jak masz więcej niż jeden to spróbuj na pojedyńczych kościach - przy zwalonym ramie często wywalało instalkę wina lub nie dało się go załadować.

Link to post
Share on other sites

Nie tylko zmieniłeś płytę i CPU, ale zmieniłeś platformę, więc tak jak napisałem wcześniej stawiaj system od podstaw. Nawet gdyby udało CI się uruchomić system, to w kwestii sterowników wyjdzie taki groch z kapustą, że wcześniej czy później, raczej wcześniej, system się wyłoży na prostym zadaniu.

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy ;). Mam dostęp do płyty z windowsem :) i udało mi się u kolegi dysk podpiąć :D działa. Ale system zachowuje sie tak samo :( . ALE MAM PROBLEM ! Nie mam kodu do systemu :P . Wiem że takich rzeczy się obcym nie daje :P . Ale gdyby ktoś był tak mily i mi na PW napisał to było by super :)). Nikomu bym kodu nie udostępnił :)

Link to post
Share on other sites

Aha już rozumiem. Sorry :P

Dzięki, już sobie znalazłem :)

 

@EDIT

 

Mam nowy problem :D.

Płyta główna ma wbudowaną karte sieć. A gdy podłączam router to go nie widzi i neta brak.

CD-ROMu nie mam. Ani sterowników nie było

Jakieś pomysły :P ?

Help !

Edytowane przez MarcinMDK04
Link to post
Share on other sites

Aha już rozumiem. Sorry :P

Dzięki, już sobie znalazłem :)

 

@EDIT

 

Mam nowy problem :D.

Płyta główna ma wbudowaną karte sieć. A gdy podłączam router to go nie widzi i neta brak.

CD-ROMu nie mam. Ani sterowników nie było

Jakieś pomysły :P ?

Help !

Sterowniki pobierz ze strony producenta twojej karty sieciowej 

Link to post
Share on other sites

Nie mam neta !!! xDDD

Czuje się jak w centrum pomocy Windows 7 !!

Nie miałem sterowników do karty sieciowej to było żeby je pobrać albo zainstalować ... -.-

Dzisiaj może złapie nagrywarkę to wam powiem czy działa, bo mam sterowniki na płycie :P

Edytowane przez MarcinMDK04
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...