Skocz do zawartości

MSI GTX 970 - brak obrazu


Recommended Posts

Witam.

Dziś zakupiłem w Komputroniku GTX'a 970 od MSI, odinstalowałem stare sterowniki, następnie podłączyłem kartę, uruchomiłem komputer i wszystko ładnie działało. Przeszedłem do zainstalowania najnowszych sterowników, po zainstalowaniu zrobiłem rest i od tamtej pory nie mam obrazu. Komputer poprawnie przechodzi procedurę POST ponieważ słyszę BEEP z płyty głównej jednak monitor w ogóle nie wstaje. Próbowałem reset biosu, sprawdzałem wszystkie kable, próbowałem podłączyć poprzez DVI i DisplayPort jednak nic nie pomaga. Dodam, że po włożeniu starej karty graficznej komputer działa normalnie. Znalazłem w google podobny problem do mojego - Link tutaj - jednak nigdzie nie mogę u siebie w UEFI od ASRocka znalźć opcji "Display Boot Option Control", zresztą prawdopodobnie to nie to bo u mnie za pierwszym razem karta działała poprawnie. 

 

Proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites

Wgrałem najnowszy bios bo okazało się, że miałem nieaktualny i karta znów ruszyła,postanowiłem pobrać inne sterowniki, zainstalowałem i znów ta sama sytuacja, monitor nie odpowiada, na starej karcie wszystko działa normalnie. Sam już nie wiem czy to wina karty czy może sterowników

Edytowane przez Tokarek
Link to post
Share on other sites

//

Primary Graphics Adapter = PCI Express

//

Tak, podczas miałem dodawanie nowego sprzętu, więc było tak jak napisałeś, następnie gdy zostały zainstalowane sterowniki monitor nie dostawał już więcej od karty żadnego sygnału czy to na DVI czy na VGA z adapterem czy na DisplayPorcie 

Edytowane przez Tokarek
Link to post
Share on other sites

Tak, sprawdzałem dalej to samo.
Oddałem dziś kartę do Komputronika dam znać co i jak jak tylko będę coś wiedział.


kazało się iż karta była rzeczywiście uszkodzona i dostałem nową. Niestety nowa wykazywała ten sam problem co poprzednia jednak poradziłem sobie z tym, w BIOSie muszę mieć ustawiony slot w którym jest karta na GEN1, na GEN2 i GEN3 nie działa. I tutaj moje pytanie czy grafika będzie przez to ograniczona ?

Link to post
Share on other sites

Próbowałem już różnych ustawień, spróbuję jeszcze wgrać inny bios do karty i starszy do mobo, może zadziała. Ktoś wie jak w ASRocku Z87 Extreme 4 wyłączyć integre,czy w ogóle jest to możliwe ? 

 

//Update

 

Tak więc zrobiłem flash biosu karty do wersji 84.04.2F.00.F1 oraz downgrade biosu mobo do P2.7 i udało mi sie uruchomić na PCI 2.0 (3.0 nadal nie działa) już nie będę kombinował bo raczej nie ma to większego sensu. Zrobię jeszcze bench w 3DMarku i podzielę się wynikami.

 

//Update 2

 

Wynik jest delikatnie lepszy niż poprzednio i cały czas w normie 970-tki, tak wiec nie mam na co narzekać.
http://www.3dmark.com/3dm/5523004

Edytowane przez Tokarek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...