Skocz do zawartości

Problem z grami po OC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarrino,

Recommended Posts

Witam zakupiłem ostatnio nowe chłodzenie  Raijiatek thermis plus dodatkowy wiatrak działa świetnie

q6600 super temperatury podkręcałem w biosie nawet na 3,6  i chodził stabilnie w windows max temp 65 core do 60 testowane OCCT było ok napięcia ustawione były na 1,4 zmieniałem tylko napięcia i mnożnik niczym innym się nie bawiłem na początku dodałem napięcie pamięci na 2,10 jak widziałem na innym filmiku też było ok ale potem wziąłem na auto też było ok a problem jest taki że gry mi się zawieszają

nie ważne czy jestem na 3,6 czy 3,2 czy 3,0 mam gigantyczne lagi pokaz slajdów grafika nawet nie dochodzi do 50 stopni jedynie na standardowym taktowaniu wszystko działa dobrze :(

 

podzespoły Q6600 G0

Płyta Asus P5QL-E

ddr2 4gb 1066

zasilacz Coller Master real power 620W

karta gtx 460

 

Obecnie robie mem test nie wiem ile trwa cały test obecnie mam 162% i zero error

Prosze o jakąś pomoc

 

bios jaki posiadam American Megatrends

Link to post
Share on other sites

http://www.asus.com/pl/Motherboards/P5QLE/HelpDesk_Download/

Proponuję na początek wszystkie sterowniki do płyty głównej sprawdzić w zależności od ilości bitów systemu (32 czy 64). W miarę potrzeb wszystko uaktualnić.To może poprawić pracę i współpracę z systemem. To samo dotyczy systemu.Bardzo często aktualizacje windowsa naprawiają konflikty sterowników graficznych i płyty. Piszę tak nie w wyniku "ogromnej" wiedzy tylko własnego doświadczenia. Miałem już z kompem kilka razy poważne kłopoty,które znikały po aktualizacjach....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja bym wszystko najpierw normalnie poskładał i dokładnie sprawdził na ustawieniach fabrycznych a nie od razu wszędzie gdzie się da podnosić zegary. Następnie jak już mam pewność że komp działa to procesor dostaje w pupke +87mV i testuje. Kartę podkręcał bym na samym końcu.

 

Miałem to samo niby bangla a CS:GO po 5 minutach crash. Jak nie wiesz na jakich nastawach i napięciach dokładnie ma chodzić to musisz do tego dojść. Sam system świeży zaktualizowane co się da tak jak przedmówca radzi.

 

Pogoń proca na prime95 przez 8 godzin. 

Link to post
Share on other sites

Obecnie Zaktualizowałem bios i zainstalował wszystkie sterowniki które moglem było ich 3  testuję  3.5 20 min max tem procesora skacze między 65/64 core 0,1 nie przekraczają 60 58-59 core 2 nawet ma 37( po 25 min skoczyło jak inne 55) aż dziwne  a core 3, 52 napięcie 1,37 maksymalne 1,38

a czy możlwe było że mam 4gb 1066 i gdy podwiększałem na auto mnożnik to po prostu częstotliwość ramu się podwiększała i mogło coś niestabile działać ?

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam 1056 coś takiego bo inaczej nie mogłem ustawić aby była liczba 3,500mhz  jest na manual

 

Obecnie temperatury 63 stopnie ;) niedługo 40 min i nadal wszystko stabilnie w momencie gdy po dłuższym czasie wszystko będzie ok. będzie oznaczało ze praca procesora jest nie naganna w kontakcie z grami i za lagi będzie odpowiadało cos innego ?  Testowałem na grze Dead Rising 3 tam pobór nie przekraczał nawet 60% mocy obliczeniowej

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie.Kręcisz z pasji czy z musu? Ja mam dość duże możliwości kręcenia swojego procka tak do 4,7 i utrzymania stabilności systemu.Tylko ponieważ nie jest mi to do niczego potrzebne to odpuściłem.Wszystkie gry chodzą mi bez "zająknięcia"....

Link to post
Share on other sites

jarrino z obu powodów, z jednej strony q6600 nie jest już jakiś super szybki zawsze go miałem na 3,333mhz  gdy miałem stare chłodzenie  pentagrama karakorum  nie miałem takich dobrych temp jak an obecnym i na dodatek postanowiłem zmienić pastę i urwałem nie chcący te plastikowe kołki powiedziałem sobie ze nie mam ochoty już ich gdzieś na allegro czy po sklepach ich szukać, na morele  chłodzenie zakupiłem i jestem zadowolony, stare chłodzenie może opchnę za jakieś grosze bo poco ma mi to siedzieć w szafie, na danej konfiguracji chce posiedzieć do wakacji i wtedy coś innego sobie zakupie zostawiając chłodzenie, dyski,napęd i zasilacz, konwertuje filmy i muzykę i czasami lubię popykać w strategie  europa czy crusader kings albo football manager a tam dobry proc się przydaje ;)

 

Tak to moje takie pierwsze poważne kręcenie, po prostu nie miałem ochoty prosić znajomych o pomoc przy kręceniu, zmiany pasty itd sformatowałem dysk zainstalowałem windowsa wyczyściłem komputer zmieniłem pastę zamocowałem chłodzenie.

Wiem że to wydaje się dla was codziennością ale ja jestem trochę dumny z siebie ;)

i teraz ogarniam te podkręcanie :)  Pozdrawiam was i dzięki za pomoc z góry

godzina 1:24H i tempy 64  core 0 podskoczył do 60 core 1 57 core 2 54 core 3 55 ;)


Wszystko działa jak należy :) gry tak samo stabilna praca na 3,500mhz dalej nie będę go już katował nie ma sensu temperatury po ponad 3h były 65stopni 

Nie wiem co mogło być nie tak może sterowniki i nowy bios pomogły albo taktowanie pamięci w trybie auto podskakiwały na większą częstotliwość niż płyta pozwalała ustawiłem na manual i nie ma tego samego problemu

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...