Skocz do zawartości

buda Zalman Z9 U3 - nie działają przednie porty USB 3.0


Recommended Posts

Wie ktoś z Was jak rozwiązać problem niedziałających portów z przodu obudowy Zalman Z9 U3, nie działają tylko przednie porty USB 3.0, te 2.0 normalnie śmigają i 3.0 z tyłu obudowy także działają. Ściągałem sterownik od Intela do USB 3.0 pod moją płytę główną MSI Z87-G43, ale nic to nie dało ;/ W czym tkwi problem? 

Link to post
Share on other sites

Jedyne co mogę poradzić to wejdź w UEFI czy BIOS) i przeglądaj dokładnie zakładka po zakładce szukając słowa USB. Wypisz sobie to wszystko co znajdziesz (pewnie niedużo) na kartkę a potem spróbuj przetłumaczyć w gogle.Może na coś wpadniesz.Sprawdź też czy masz najnowszy BIOS. Czasami w nowych wersjach są poprawiane błędy. A czy przewody z przedniego panelu (panela?) są dobrze wpięte do płyty? Każdy z nich jest oznakowany i ma odpowiednie wejście opisane na płycie....

Zdziałasz,zdziałasz tylko zachowaj spokój i cierpliwość.Jak ja się bałem pierwszy raz montować od początku komputer. Dopiero jak przy pomocy lupy (słaby wzrok) obejrzałem płytę i przewody wszelkiego rodzaju to zrozumiałem jakie to proste...Tam jest wszystko napisane.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Dla Ciebie może i proste, ale dla mnie nie, nie znam się na tym. Obudowę otworzyć potrafię, kartę graficzną i pamięci wyjąć i wsadzić też potrafię, ale raczej nic poza tym. Przed chwilą pierwszy raz w życiu ściągałem przedni panel obudowy, nie wiedziałem nawet, że on jest ściągany, o dziwo banalne to było :P Te porty nie działają od kupna PC, czyli zaraz będzie 1.5 roku, ehh czyli chyba nic z tym nie zdziałam jak to wszystko takie skomplikowane ;/ 

Link to post
Share on other sites

Ktoś kto składał tego PC też się mógł pomylić. Musisz prześledzić jak idą te przewody i gdzie są wpięte.Ja zaraz rzucę okiem na tą płytę...

 

@up - dobre pytanie,nie pomyślałem o tym...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

roland - jesteś wielki! Od razu po zakupie jak rozpakowałem kompa to za cholerę nie wiedziałem czemu z tyłu obudowy te dwa kable tak wystają i nie są nigdzie podłączone i nie podobało mi się to wizualnie... Teraz już wszystko jasne i po ich podpięciu usb 3.0 z przodu działa, dzięki wielki i łap "plusika" :) 

Link to post
Share on other sites

Spoko to się nazywa przejście technologiczne mam to samo tylko ja mam w budzie usb pod płyte a 3.0 jest z tyłu czyli ni w du*e ni w oko trzeba adapter by chociaż usb 3.0 zamienić na 2.0

 

miałem sam zrobić adapter ale brak czasu i chęci a raczej chęci  

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...