Skocz do zawartości

Komputer restartuje się po wyjściu z uśpienia


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Powiedzmy, że winda wstaje normalnie, można robić wszystko, occt large data set nic nie wykazuje, Memtest tez nic, HDtune: wszystkie sektory sprawne.

I teraz problem: Po uśpieniu kompa, kiedy chcę go wybudzić komp się włącza, dyski startują... i się wyłącza, i włącza... i jeszcze raz...

Robię uśpienie a nie hibernację czy uśpienie / hibernację hybrydową.

Trzeba wyłączyć zasilanie z tyłu peceta i po włączeniu pokazuje,że nie udało się wznowić systemu, można jeszcze raz wznowić albo od nowa bootować ( i tylko to pozwala na uruchomienie)

Temperatury na pewno w normie

Komp ma jakieś 2 lata, ostatnio doszła grafika ale problem zaczął się dużo później. 

 

Restartowałem BIOS, próbowałem z różnymi konfiguracjami RAMu i nic.

 

Kingston HyperX 2x4GB 1,6GHz

Corsair GS600

Z68X-UD3-B3

2500k

R9 290

HDD:

WD 640 green

WD 1TB black

OCZ agility 3 60GB-system

win7

 

 
Link to post
Share on other sites

Może jakiś problem z kompatybilnością płyty z grafiką , warto bios zaktualizować jeżeli jeszcze tego nie robiłeś, próbowałeś różnych konfiguracji pamięci ram ? Przejście w stan hibernacji to po części zapis aktualnych działań W RAM'ie i na dysku może z tymi komponentami coś jest nie tak. 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem przede wszystkim przeglądnąć ustawienia w UEFI.Jeśli nie będziesz czegoś wiedział to jak najedziesz na funkcję to z boku powinno być napisane do czego służy.Jak nie rozumiesz-gogle.UEFI na moim GA Z87X UD3H robi co jakiś czas taki numer,że przełącza start na inny dysk,bez systemu i muszę to ręcznie przestawiać....

Link to post
Share on other sites

2 sprawy, pierwsza czy masz zaktualizowany system, bo były łatki na wybudzanie systemu ( dla windows 8.0) oraz druga sprawa , w zaawansowanych ustawieniach systemu znajdź zarządzanie energią i zedytuj plan zarządzania zezwalając na hibernację oraz na wyłączanie urządzeń USB w trybie uśpienia, w biose znajdź ehci hand-off ustaw na disabled. Możesz też na necie poszukać jak zedytować rejestr aby włączał Ci się w trybie ahci. To powinno w sumie pomóc. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem najpierw czy odpali system na podłączonym tylko SSD z systemem i nie odpala(coś tam failure, insert disc.

Ale jak podłącze SSD i WD gdzie jest ten świeży win to po wybraniu ssd przy włączaniu startuje normalnie... nie ogarniam tego.

Podstawiłem też zasilacz inny .

Link to post
Share on other sites

Musiał byś pokazać jak masz rozmieszczone partycje na dyskach bo możesz mieć sektor rozruchowy na WD a system na ssd można tak zrobić podczas instalacji wybierając nie odpowiednia partycje. Miałem kompa gdzie na dysku były 4 partycje 100mb na systemowe i 3 pozostałe a system zainstalowany na ostatniej partycji więc możliwe że jak stawiałeś system do ten 100 mb jest na wd 

Link to post
Share on other sites

No to jak odwalasz system z wd bo tam masz sektor rozruchowy  dlatego bez wd ssd nie rusza bo brak tego sektora 

 

By się nie *******ić z systemem to wypnij sobie wd i zainstaluj system jeszcze raz zdejmij partycje z ssd i załóż ponownie będziesz miał tam 100 mb i resztę dysku po zainstalowaniu wepnij wd

 

zainstaluj sterowniki i wtedy powiedz czy wszystko jest ok 

 

Bo teraz masz roz******* na dysku 

 

PS przed instalacja od razu zmień na ahci by się tym później nie bawić

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wracając do tematu, komp nie restartuje się tylko po uśpieniu ale po normalnym włączeniu również.

Po tym jak memtest przeszedł pomyślnie razem z OCCT, stwierdziłem, że to musi być wina płyty bo

przy odłączonych urządzeniach usb i sata i na innym zasilaczu jest dalej tak samo.

Różne konfigi ramu w slotach... nic. Po zmianie płyty na Asrock P67 PRO3 to samo!!!

POMOCY! uszkodzony proc?(temp poniżej 50*)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz zapytam czy na pewno masz go zaktualizowanego czy pirata który po postawieniu został odcięty od aktualizacji?  Nie masz przypadkiem jakiegoś urządzenia typu adapter wi fi na USB albo np pada na USB ? Problem był poruszany na stronie technetu i tam jest napisane że pojawia się on często w laptopach więc nie ma co się czepiać zasilacza czy procka tylko ustawienia USB w biosie oraz aktualizacji systemu. 

Link to post
Share on other sites

On nawet nie przechodzi do bootowania a mówiłem, że wszystko odłączone.

Raz sie pojawi okno startowe płyty i po tym reset,tak ze 2 razy.

Na nowej płycie wygłąda to trochę inaczej, najpierw rusza ale czarny ekran i za drugim razem test na wyświetlaczu na płycie przechodzi i przechidzi do bootowania.

Link to post
Share on other sites
  • 8 lat później...

Czytam z zapartym tchem, nie wierząc, że faktycznie widzę dyskusję na pytania, które się za mną ciągną. Mimo, że mam już drugi, nowy komputer to problem się powtarza... (Jedyne części, które przeniosłam to stary dysk-ale rozruch z nowego- i stara klawiatura, jeszcze na wtyczkę "kółeczko" ;) )No i urwaliście dyskusję w tak ważnym momencie... i to 8lat temu. Jak zwykle. Na elektrodzie pewnie powiedzą, że było, mam użyć lupki, mam zły zasilacz albo "Sam już sobie poradziłem, zamykam temat".

Jak żyć?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...