Skocz do zawartości

Chłodzenie XXL - Arctic Accelero XTREME Plus


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do posiadaczy tego chłodzenia - po założeniu Arctica jak zmieniły się temeparatury pozostałych elementów w obudowie (proc, chipset, dyski)? Referencyjne chłodzenia są głośne i mało wydajne, ale mają jedną zalete - wyrzucają gorące powietrze z karty na zewnątrz, a chłodzenia typu Arctic do wewnątrz, co zapewne ma jakiś tam wpływ na temperatury wszystkiego innego w obudowie. Czy ktoś robił dokładne testy przed i po założeniu Arctica?

Link to post
Share on other sites

Pytanie do posiadaczy tego chłodzenia - po założeniu Arctica jak zmieniły się temeparatury pozostałych elementów w obudowie (proc, chipset, dyski)? Referencyjne chłodzenia są głośne i mało wydajne, ale mają jedną zalete - wyrzucają gorące powietrze z karty na zewnątrz, a chłodzenia typu Arctic do wewnątrz, co zapewne ma jakiś tam wpływ na temperatury wszystkiego innego w obudowie. Czy ktoś robił dokładne testy przed i po założeniu Arctica?

poszukaj w tym temacie ja juz pisalem o tym jak zamontowalem te dwa wentyle na swoim gtx

Link to post
Share on other sites

Pytanie do posiadaczy tego chłodzenia - po założeniu Arctica jak zmieniły się temeparatury pozostałych elementów w obudowie (proc, chipset, dyski)? Referencyjne chłodzenia są głośne i mało wydajne, ale mają jedną zalete - wyrzucają gorące powietrze z karty na zewnątrz, a chłodzenia typu Arctic do wewnątrz, co zapewne ma jakiś tam wpływ na temperatury wszystkiego innego w obudowie. Czy ktoś robił dokładne testy przed i po założeniu Arctica?

To nie jest zaleta skoro karta utrzymuje temp. 92st a turbinka szaleje jak głupia i nie wyrabia z pozbyciem się nadmiernego ciepła,nawet gdy by była wielkości turbinki od gtx285 to zbiła by temp. o nie całe 10st będąc przy tym nadal głośna.

a chłodzenia typu Arctic do wewnątrz, co zapewne ma jakiś tam wpływ na temperatury wszystkiego innego w obudowie. Czy ktoś robił dokładne testy przed i po założeniu Arctica?

Masz racje ale w wypadku gdy ktoś ma pudełko po zapałkach:) i dwa wentylatory.

W przypadku dobrze wentylowanej obudowy nie ma wpływu na pozostałe elementy ciepło z karty graficznej.Lepiej mieć 8 wentylatorów wolno obrotowe i cicho niż 4 szybkie a głośne.

Link to post
Share on other sites

Referencyjne chłodzenia są głośne i mało wydajne, ale mają jedną zalete - wyrzucają gorące powietrze z karty na zewnątrz, a chłodzenia typu Arctic do wewnątrz, co zapewne ma jakiś tam wpływ na temperatury wszystkiego innego w obudowie.

To nie jest zaleta skoro karta utrzymuje temp. 92st a turbinka szaleje jak głupia i nie wyrabia z pozbyciem się nadmiernego ciepła,nawet gdy by była wielkości turbinki od gtx285 to zbiła by temp. o nie całe 10st będąc przy tym nadal głośna.

 

Tutaj raczej chodziło mi tylko o wpływ na temperatury innych podzespołów w obudowie. To, że gorące powietrze jest wyrzucane od razu poza obudowe, a nie rozpylane w jej wnętrzu raczej jest zaletą, a nie wadą.
Link to post
Share on other sites

Nie ma wpływu na temperatury innych podzespołów,pod warunkiem,że masz dobrze wentylowaną obudowe. :D

 

mery_master fajny link tylko podsumowanie Accelero,że głośne wentylatory to nie prawda a radiatorki można kupić wraz z zestawem nie tylko luzem.

Link to post
Share on other sites

a jakk wiecej sie nie da juz max V 1.138V- bo w masi ater to max co moglem ustawic to 1.125V- 890-1780-2050mhz jeszcze nie patrzylem memory ale shader i core to nie pojdzie wiecej ustawilem dzieki NividiaInspector fajny programik sto razy leprzy niz gpu z i jeszcze mozna krecic karte xD

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy - czy montując to liczycie się od razu z utratą gwarancji i zakładacie, że w przyszłości nie będzie demontażu i sprzedacie karte razem z Arcticiem? Chodzi mi konkretnie o radiatory na RAM i sekcje zasilania. Jak wiadomo sa one mocowane na kleju i zakładam, że ich demontaz nie jest zbyt łatwy, przyjemny i bezpieczny - a jesli się nawet uda, to zapewne pozostaną jakieś ślady po kleju na kościach. Wtedy gwarancja może być ryzykowna, bo serwis chyba szybko to zauważy. Tak sobie mysle, czy nie lepiej kupić osobno taśme termoprzewodzącą i użyc zamiast kleju. W przypadku ewentualnego odwrotu łatwy demontaż bez sladów, ale jednak gorsze przewodnictwo cieplne.

Link to post
Share on other sites

No ciekawy ten programik:) a przypomnij jakie masz tempy przy furmarku.

fun mark nie uzywam ale przy tych ustawieniach w 3d mark vantag mam 77-78 a bylo 72-74 :D

 

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy - czy montując to liczycie się od razu z utratą gwarancji i zakładacie, że w przyszłości nie będzie demontażu i sprzedacie karte razem z Arcticiem? Chodzi mi konkretnie o radiatory na RAM i sekcje zasilania. Jak wiadomo sa one mocowane na kleju i zakładam, że ich demontaz nie jest zbyt łatwy, przyjemny i bezpieczny - a jesli się nawet uda, to zapewne pozostaną jakieś ślady po kleju na kościach. Wtedy gwarancja może być ryzykowna, bo serwis chyba szybko to zauważy. Tak sobie mysle, czy nie lepiej kupić osobno taśme termoprzewodzącą i użyc zamiast kleju. W przypadku ewentualnego odwrotu łatwy demontaż bez sladów, ale jednak gorsze przewodnictwo cieplne.

10 razy te same pytania przeczytaj caly ten temat a zaloze sie ze na 100% masz tutaj wszystkie odpowiedzi ciezko zerknac

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy - czy montując to liczycie się od razu z utratą gwarancji i zakładacie, że w przyszłości nie będzie demontażu i sprzedacie karte razem z Arcticiem? Chodzi mi konkretnie o radiatory na RAM i sekcje zasilania. Jak wiadomo sa one mocowane na kleju i zakładam, że ich demontaz nie jest zbyt łatwy, przyjemny i bezpieczny - a jesli się nawet uda, to zapewne pozostaną jakieś ślady po kleju na kościach. Wtedy gwarancja może być ryzykowna, bo serwis chyba szybko to zauważy. Tak sobie mysle, czy nie lepiej kupić osobno taśme termoprzewodzącą i użyc zamiast kleju. W przypadku ewentualnego odwrotu łatwy demontaż bez sladów, ale jednak gorsze przewodnictwo cieplne.

A powiedz mi po co są w sprzedaży te chłodzenia ? po to by je zmieniać.Gdy by nie którzy wychodzili z założenia,że stracą gwarancje to nikt by tego nie robił.Moim zdaniem to jest głupota bo defakto chłodzenia te na rynku są dostępne a nikt nie będzie czekał aż mu się gwarancja skończy i wtedy je zmieni,bo do tego czasu to ty sprzedasz karte.No i swoją drogą,skoro mam tracić gwarancje to po co są w sprzedaży te chłodzenia więc moim zdaniem powinno być tak:

-Masz na karte np. 3 lata gwarancji -- chcesz zmienić chłodzenie ?? są trzy wyjścia,albo tam gdzie kupiłeś karte to ci serwis założy ale karta droższa np. o 50zł.

-Drugie wyjście -- masz 3 lata na karte,więc po zmianie chłodzenia przez serwis tracisz polowe gwarancji.

-Trzecia możliwość,na własną odpowiedzialność zmiana chłodzenia -- płacisz 50zł więcej + utrata połowe gwarancji i myśle,że sklepy komputerowe mający własny serwis skorzystały by na tym jak i użytkownicy.

Ale w normalnych warunkach tego nie ma i jest beznadzieja,ewent. po znajomości.

 

W przyszłości nie będzie demontażu i sprzeda sie karte razem z Arcticiem:) bo nie widze sensu zakładać z powrotem tego gó..a

 

Są mocowane na kleju który dobrze trzyma radiatory i nie odpadają jak u co nie których.Zaś jak chcesz je ściągnąć to najmniejszy problem i bez jakiegokolwiek ryzyka,przecież to nie super glue czy poxilina:)

 

Jak chcesz sie zabrać do tego od strony praktycznej to do dzieła nie ma się czego bać,pod warunkiem,że robisz wszystko z głową. ;):D

Link to post
Share on other sites

Są mocowane na kleju który dobrze trzyma radiatory i nie odpadają jak u co nie których.Zaś jak chcesz je ściągnąć to najmniejszy problem i bez jakiegokolwiek ryzyka,przecież to nie super glue czy poxilina:)

 

moze kropelka pozdro lwses

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy - czy montując to liczycie się od razu z utratą gwarancji i zakładacie, że w przyszłości nie będzie demontażu i sprzedacie karte razem z Arcticiem? Chodzi mi konkretnie o radiatory na RAM i sekcje zasilania. Jak wiadomo sa one mocowane na kleju i zakładam, że ich demontaz nie jest zbyt łatwy, przyjemny i bezpieczny - a jesli się nawet uda, to zapewne pozostaną jakieś ślady po kleju na kościach. Wtedy gwarancja może być ryzykowna, bo serwis chyba szybko to zauważy. Tak sobie mysle, czy nie lepiej kupić osobno taśme termoprzewodzącą i użyc zamiast kleju. W przypadku ewentualnego odwrotu łatwy demontaż bez sladów, ale jednak gorsze przewodnictwo cieplne.

10 razy te same pytania przeczytaj caly ten temat a zaloze sie ze na 100% masz tutaj wszystkie odpowiedzi ciezko zerknac

@adriankiller - nie wiem dlaczego jesteś tak niemiły i arogancki. Przeczytaj jeszcze raz moje pytanie i pokaż mi miejsce w tym wątku, gdzie ktos zadawał je "10 razy" i potem ktoś na nie wyczerpująco odpowiedział.

 

To samo dotyczy mojego wcześniejszego pytania, które pozwalam sobie tutaj przypomnieć. Do niego też napisałeś podobnego posta, a tak się składa, że w tym wątku nikt o to wcześniej nie pytał i nikt nie podawał tych danych, o które pytałem (zauważ, że pytałem o Arctica, a nie o Towje rozwiązanie z dwoma wentylami).

Pytanie do posiadaczy tego chłodzenia - po założeniu Arctica jak zmieniły się temeparatury pozostałych elementów w obudowie (proc, chipset, dyski)? Referencyjne chłodzenia są głośne i mało wydajne, ale mają jedną zalete - wyrzucają gorące powietrze z karty na zewnątrz, a chłodzenia typu Arctic do wewnątrz, co zapewne ma jakiś tam wpływ na temperatury wszystkiego innego w obudowie. Czy ktoś robił dokładne testy przed i po założeniu Arctica?

Link to post
Share on other sites

@lwses - ja już kiedyś montowałem takie chłodzenia na karty graficzne i nie boje sie tego (pierwszy to był zalman ZM80D-HP na Radeonie 9800Pro).

 

Chodzi tylko o to , aby własnie zrobić to jak to piszesz "z głową". Ja akurat wymieniam karty graficzne średnio co 1-1,5 roku, więc dla mnie utrzymanie gwarancji i możliwość demontazu to sprawa bardzo ważna. Skoro Arctic troche pomyślał i stworzył te tzw. zestawy montażowe, to należy zakładać, że być może to chłodzenie będzie można wykorzystać do przyszłych nowych kart graficznych po zakupie dodakowego zestawu montażowego.

 

A radiatory mocowane klejem to troche kiepski pomysł, bo demontaż nie jest wcale taki prosty. Niby pomaga akcja z zamrażarką, ale ślady jakies na pewno zostaną. Dlatego zastanawiam się jednak nad wyborem Zalmana VF3000, bo chyba w nim radiatory na pamięci i zasilanie jest mocowane po bożemu i łatwo mozna to potem odkręcić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...