Skocz do zawartości

Chłodzenie XXL - Arctic Accelero XTREME Plus


Recommended Posts

 

"jak znajdziecie coś o 480 jakieś test z arcticiem to zapodajcie linka bo jestem ciekaw jaka najniższa temp ja na moim gtx 480 z 2x noctua 80mm uzyskałem 30"

 

 

Zapodaj jakieś screeny z Furmarka itp jak możesz :D

pisalem o naj niszej a nie naj wyszej

 

tu masz foto 30 stopni - http://img607.imageshack.us/f/temperaturaminimax.png/

 

tu macie 921-1842-2000mhz na gtx 480 - http://img153.imageshack.us/i/920mhz.png/

 

na 920mhz uzyskalem naj nisza 40 na napieciu 1.113V

 

Na screenach wygląda to bardzo ładnie,a jak z głośnością samej karty :menda: Czy oryginalny fan kręci się z mniejszą prędkością :):zamykamy:

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dla tych co planują nowe chłodzonko na swoją karte:)

 

-montaż prosty

-wszystkie gry do 55st i więcej nie przekroczy.

-wygrzewanie karty ciągłe furmarkiem 30min to max 60st.

-karta podkręcona na 860mhz/1000,temp.bez V w grach nie przekracza 55st.

-oczywiście obroty wentylatorków na pełnych obrotach i kompletna cisza.

-jednym słowem chłodzenie rewelka :(

Link to post
Share on other sites

siemka iwsns sluchaj podaj jaka max max w cryteku warhead jak masz ? bylo by fajnie i jak mozesz to podaj gierki jakie tam masz u siebie na kompie i podaj temp max z gory dzieki fajnie to wyglada tylko male pytanie dlaczego nie masz trzeciego wentyla na D14 ok daj znac dziekowa

Link to post
Share on other sites

Już ci odpowiadałem czemu nie mam wentylatora trzeciego,bo temp.cpu mam odpowiednie a druga sprawa wsadziłem pamięci z radiatorami przy których jeden wiatrak przełożyłem,oczywiście mogę dołożyć tam mniejszy went. ale nie mam takiej potrzeby.

 

Napisałem że w każdej grze nie przekroczy 55st,w zależności od gry może być temp.50-52-max55 np. w grze Two Worlds 2 która naprawde potrafi wygrzać karte bo obciąża ją w 99%

 

 

jak masz ochotę kupić Arctica to polecam,bedziesz zadowolony.

Tu masz taki wgląd mały ale uwierz że wiekszych temp. nie mam.

 

idle

http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/0c0103b6.jpg

 

stres

http://wt08.wrzuc.to/obrazek/PMlAV0/Crysis_2010_11_27_22_27_55_685.jpg

 

adriankiller przecież pisze na zielono jak ty patrzysz :(

Link to post
Share on other sites

ok faajnie dzieki

 

wlasnie tak sie zastanawiam nad tym arcticiem ale biore teraz obudowe nowa Corsir D800

 

i czekam na GTX 595 wiec nie wiem czy wezme tego arctica ale dzieki za odpowiedz a jeszcze ziomus pwoiedz co za procka masz i jakie tam masz temp bo jestem ciekawy czy jest duza roznica od armagedona mojego

Link to post
Share on other sites

Podaje OC gtx480 jakie stabilne udało mi się uzyskać bez podnoszenia napięć,pamięci co prawda można jeszcze podnieść ale to nastepnym razem:)

Temperatury nie przekraczają 55st. przy tym chłodzeniu:)

 

http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/10d117e8.jpg

 

Następnym razem po małym dovoltowaniu pójdzie spokojnie ponad 900mhz :o:sciana:

W prosty sposób mamy lepiej niż gtx580 :P

Link to post
Share on other sites

cos kiepsko ci to psozlo nie chodzi mi o mhz tylko o wynik gpu na taki na 800-1600-2000mhz mialem GPU 21500 ale ladnie jak bez zwiekszenia napieci ja uzywskalem 850 bez ruszani Voltow

co do ostatniego zdania to sie zgadzam tyle ze podkrecony jest nasz a iwses tego quada to robiles test z oc czy bez oc chyba z oc bo ja na swoim z oc 4.4 wycisnelem cpu 72000

Link to post
Share on other sites

Wynik bdb. i szkopuł w tym,jak łatwo obliczyć po speed bus 445 = 4ghz cpu,ty miałeś 4.4ghz z tąd też wynik lepszy bo jednak czym mocniejszy procesor tym lepsze wyniki,więc wszystko się zgadza:) ale mi nie już o wynik chodzi jak możliwości OC samej karty i jestem pod wrażeniem,że bez V tyle poszło :o

Karty te maja spory potencjał do OC pod warunkiem że zastosujemy odpowiednie chłodzenie jak w moim przypadku,tak samo mogę pochwalić Acelero za utrzymywanie niskich temp. nawet po OC.

Swoją drogą mogę jeszcze podkręcic procek i wynik będzie wyższy,ale to z czasem:)na razie wystarczy :)

 

co do ostatniego zdania to sie zgadzam tyle ze podkrecony jest nasz

tylko że gtx580 to też podkrecona karta tylko inaczej :P przez producenta (fabrycznie) a reszcie się wydaje że dostają nową karte,po prostu ulepszoną pod kątem chłodzenia bo jak by nie patrzeć to wszystko jest to samo techn/proces tyle,że na starcie podniesione zegary.Nie będe wchodził w szczeguły że ma jeden teselator więcej itp. bo to jest żadna różnica.Był gdzieś pokazany gtx580 wykręcony do 855mhz i koniec dalszej zabawy w oc,nie wspomnę o blokadzie w której cytuję:

To jednak o czym mało kto wie, to fakt iż referencyjne modele tychże kart te zostały wyposażone w specjalny mechanizm zabezpieczający podzespoły karty. Polega on na zablokowaniu zegarów czy to GPU czy pamięci na określonej wartości, kiedy w trakcie np. uruchomienia aplikacji OCCT czy Furmark istnieje ryzyko uszkodzenia tych podzespołów w wyniku nadmiernego przetaktowania. Jest to wydawałoby się rzecz pożądana. Jednak nie przez wszystkich. Entuzjaści parający się szczególnie ekstremalnym overclockingiem mają zamknięte drzwi do osiągnięcia jeszcze wyższych osiągów karty. Jedna z osób biorących udział w rozwoju programu GPU-z, W1zzard, odkrył drogę obejścia, czy raczej wyłączenia tego zabezpieczenia. Jedna z dodanych funkcjonalności programu GPU-Z, popularnego programu diagnostycznego, pozwala na zarządzanie przez użytkownika omawianym zabezpieczeniem. Wystarczy uruchomić program GPU-z z dodaniem argumentu “/GTX580OCP”, czy to ze skrótu czy z wiersza poleceń, np. “X:gpuz.exe /GTX580OCP”. Aplikacja uruchomi się wyłączając jednocześnie blokadę. Ta pozostanie wyłączona na czas sesji logowania (można zamknąć program GPU-z). Po restarcie komputera blokada “wróci na swoje miejsce”.

W tym wypadku obejdziesz jedno ale nie świadczy że zdobędziesz drugie -wysokie OC.

A o poborze prądu.... prosze tylko nie zaczynać to samo :)

 

Podsumowując: gtx480 i Arctic Accelero XTREME Plus zdało egzamin :P:sciana::)

 

Teraz kolej na wasze chłodzenia i wyniki,może ktoś tu zaprezentuje Zalman VF3000F - cooler VGA dla GTX 465, GTX 470, GTX 480 lub podobne :D chetnie byśmy poczytali na temat równie wydajnych chłodzeń. :)

 

a ten wynik z 21500 to robilem na 4ghz

A widzisz bo w syntetykach twój cep będzie miał lepsze wyniki niz mój ale sytuacja sie zmienia kiedy chodzi o wydajność w grach,bedzie praktycznie to samo.
Link to post
Share on other sites

zalol temat to moze ktorys sie znajdize a ten wynik z 21500 to robilem na 4ghz

 

iwses podaj gg to sobie pogadamy moj to 13438308

 

iwses wez napisz na gg pls bo w lapku karta sieciowa mi padla a tam mam skypa bo w duzym nie mam mikrofonu ani kamerki wez na gg napisz bo tu na tym bechu nie wiem jak ta wiadomosc prywatna wyslac hehehehee ;( daj znac

Link to post
Share on other sites

no mam nadzieje ze ponat 900mhz bo jak nie to za okno leci arctic :D w 3d marku vatage bo w grach to na tym osiagnelem 920mhz a w 3D marku to powyzej 884Mhz nie da rady bo sie zawiesza z napieciem1.125V wiecej sie nie da zwiekszyc w msi after a w innych programach to nie ma wogole zwiekszania napiecia np evga precisnio-zotac firestorm- nawet ten co z karta byl ganward EXperttool to nie ma zwiekszania napiecia- jest w asus smart docktor ale nie chodzi mi tak jak powinnien chyba tylko na asusach dziala ?

Link to post
Share on other sites

ja nic nie poradze ze tak pokazuje przez caly test mam wlonczone fps i temp wiec widze non stop co sie tam dzieje mam nadzieje ze arcticu bedize mniej zrob tes na swoim i podaj z oc albo bez jak wolisz tylko jak z oc to napsiz co i jak miales to zrobie ja -

ja tam sie ciesze ze jest ok jak naprawde jest goraca to tak 72-73 ale jak jest 22stopnie w chacie to jest 70 raz zrobilem 17 w chacie to najnisza byla 25na pulpicie

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem wcześniej czy to podkręcona karta czy też nie to max 55st.przy temp. pokojowej 20st. dopiero jak podkreciłem kaloryfer na full i zamknięte okno o było naprawde ciepło coś ala mocne upały w lecie 30st hehe to miałem max 59-60st i nie przekroczyło również tej temp.

Screen dałem wcześniej już z crysisem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...