Skocz do zawartości

Drobny modding - pytania.


Recommended Posts

Hej, niedługo zamawiam NZXT H440 (wersja biała) i chcę do niej dokupić jakąś taśmę led (najlepiej białą) i przedłużki na kable w kolorystyce biało-czarno-niebieskiej. Tylko nasuwa mi się kilka pytań:

- gdzie i jak podłączyć np. taką listwę (normalnie do zasilacza)? http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=452_918&products_id=3390

- jaka listwa w niskiej cenie będzie dobra (czy ta co podałem wyżej jest ok)?

- ile cm listwy kupić, aby w obudowie było w miarę jasno?

- gdzie taką listwę przymocować (na górze, na dole, na panelu bocznym...)?

 

Oploty/przedłużki:

- lepiej zamówić jakieś krótkie przedłużki i nie bawić się w oplot kabli z zasilacza, czy może pomęczyć się? Zaznaczam, że h440 ma piwnicę, a ja na kablach w zasilaczu mam już coś w rodzaju czarnego oplotu trzymającego wszystkie kable.

- proszę o jakieś propozycje przedłużek/oplotów w kolorystyce biało-czarno-niebieskiej ;)

 

Wiem, że proszę o dość dużo odpowiedzi, ale sam nie wiem co zrobić/kupić. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

(normalnie do zasilacza)?
Tak, jeżeli zamówisz uzbrojoną w gniazdo na wtyczkę molex.

 

 

 

(czy ta co podałem wyżej jest ok)?
Jest OK, tylko cena jest za odcinek o długości 5cm, a to troszkę mało na oświetlenie wnętrza obudowy, no chyba że chcesz uzyskać jasność księżyca w nowiu;). 

 

 

 

ile cm listwy kupić, aby w obudowie było w miarę jasno?
Osobiście zamówiłbym taki odcinek, abym mógł przykleić taśmę po obwodzie wewnątrz obudowy. Ewentualny nadmiar ilości światła można zmniejszyć. (kwestia upodobań).

 

Tak wygląda 1m taśmy Bitfenix white LED w NZXT H440

http://i.imgur.com/nwVd32a.jpg

 

 

 

 

gdzie taką listwę przymocować (na górze, na dole, na panelu bocznym...)?

Jak wyżej. Mając już taśmę, będziesz mógł sobie przymierzyć i sam ocenisz, w którym miejscu uzyskasz najlepszy efekt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :) Niestety po ich przeczytaniu pojawiają się kolejne pytania:

- (to pewnie dla większości będzie banalne i ktoś mnie wyśmieje, ale skoro nie wiem wolę zapytać) o ile się nie mylę to jest wtyczka "molex żeńska 5pin" i taka pasuje do mojego zasilacza, ale czy jak kupię tą taśmę led z wtyczką "molex żeńska 4pin" to będzie to pasować, czy muszę szukać innych?

- czy są jakieś tańsze taśmy led, które nie zepsują się po miesiącu używania i będą mieć odpowiednią wtyczkę?

Link to post
Share on other sites

Twój zasilacz nie ma wtyczki molex 5pin, tylko molex 4 pin.

 

W kwestii montażu to bardzo fajnie wygląda wnętrze oświetlone taśmami przymocowanymi na panelu przy oknie, w takiej opcji nie widać w ogóle taśmy. Na rysunku zaznaczyłem miejsce przyklejenia taśmy

 

http://abload.de/img/nwvd32apbu4l.jpg

 

Na twoim miejscu kupił z metr taśmy led i sam zlutował wszystko w odpowiednich proporcjach. Wyjdzie Cię to o wiele taniej jak gotowe taśmy.

 

Odnośnie oplotów, to skoro masz gotową piwnice w obudowie to warto to wykorzystać i wziąć przedłużki, wyjdzie to taniej jak oplatanie zasilacza

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...