Skocz do zawartości

Laptop +/- 5000 złotych - jaki? i czy warto?


Recommended Posts

Cześć. 

Długo zastanawiałem się nad tym, czy warto kupić laptopa, ale nadal mam dylemat bo od lat działam na piecyku i w życiu nie miałem jeszcze laptopa (jedynie użytkowałem czyjegoś - brata lub ojca). 

Jestem często w podróży, to znaczy jako iż wakacje/ferie/święta spędzam u ojca jestem zmuszony jechać tam bez piecyka. Nie będę targać do samochodu (który zawsze jest wypełniony po brzegi walizkami) jeszcze monitora i komputera, no i reszty peryferiów. Natomiast laptop brata jest strasznie słaby, więc grać tam nie da rady. Ojca już jest lepszy (GRID RACE DRIVER na maksymalnych detalach) ale to nadal nie to samo. Lubie pograć sobie z dziewczyną będąc na wakacjach i niestety jestem ograniczany. Gry typu Aion, Battlefield 4, CS:GO, League Of Legends, The Crew itd. U mnie na komputerze też wszystko nie działa płynnie, moja 560Ti jest już tak złachana że battefield 4 na minimalnych już ma dropy FPS'ów. 

Boje się jedynie przesiadki z 22 calowego monitora na 17,3' (to takie moje minimum). 

Ogólnie, chodzę teraz do pierwszej liceum, także chciałbym żeby laptop za taką kasę radził sobie z najnowszymi tytułami dosyć długo, żeby te 3 (właściwie 2,5) lata grania wytrzymał i w przyszłości też nie był słaby. Później studia, to raczej rzadko będę grać więc.. Najważniejsze żeby wszystko działało płynnie przez liceum. Za niedługo wychodzi GTA V na PC, więc też bym chciał na full detalach to uciągnąć. 

Rozglądałem się za laptopami i póki co znalazłem ten: http://asus.strefamarek.allegro.pl/laptop-asus-g751jt-i7-8gb-1tb-gtx970-win8-1-gra.html 

 

a, i moje wymagania:

- minimum 17 cali, rozdzielczość 1920x1080

- 4 rdzenie na procku 

- mocna grafika 

- dysk 1TB

- dysk SSD opcjonalnie

- 8GB ram z możliwością rozbudowy 

- głośniki laptopa mnie w ogóle nie interesują, do komputera używam tylko słuchawek. 

- maksymalnie 5300-5500zł. 

- musi mieć już zainstalowany system! (najlepiej 8.1) 

z góry dzięki! 

Link to post
Share on other sites
Rozglądałem się za laptopami i póki co znalazłem ten: http://asus.strefama...in8-1-gra.html

 

 

Obecnie jeden z najlepszych wyborów.

 

 

 

 

 

Za niedługo wychodzi GTA V na PC, więc też bym chciał na full detalach to uciągnąć.

 

Nie znamy wymagań (choć miały być opublikowane już kilka dni temu) więc możemy tylko wróżyć.

 

 

 

 

Im droższy/wydajniejszy laptop tym więcej się na nim traci. Laptopy mają wysokie temperatury, głośną pracę i ważą ok 5 kg (te do gier). Dodatkowo większość laptopów jest tak skonstruowanych,że nie można w nich nic wymienić prócz ramu i dysku (tego co najważniejsze czyli karty graficznej czy procesora już nie). Dlatego dobrze się zastanów czy nie lepiej stacjonarki np: za 3000 zł  (wydajność podobna jak laptop za 5000 zł) i laptopa ,,do internetu" za 2000 zł. Są laptopy z wymiennymi częściami ale jest ich mało i mają ograniczoną modyfikacje (np: za 6-7 lat już nie wsadzisz tam najnowszej karty graficznej tylko tą do pewnej generacji).

 

 

 

 

 

 

Jestem często w podróży, to znaczy jako iż wakacje/ferie/święta spędzam u ojca jestem zmuszony jechać tam bez piecyka.

 

Może konsola do gier ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Może konsola do gier ?

konsola nie.. większość gier w które gram to MMO lub CS:GO poza tym granie w FPS'y na konsoli dla mnie to męka (nie raz próbowałem) - chociaż i taką opcje rozważałem, tyle że szybko odrzuciłem. 

 

Myślicie, że ten Asus będzie dobrym wyborem? Nie chce się zawieść, oczywiście wiem że wydajność będzie niższa niż na pc. 

Link to post
Share on other sites

Dokładać już nie będę, 5500 to takie maksimum jakie mogę dać. 970m mi zdecydowanie wystarczy, przy 17 calach mogę sobie pozwolić na granie nawet na niższej rozdzielczości np 1600x900 i wszystko będzie ładnie wyglądać a fpsów przybędzie (chyba że się myle)

Link to post
Share on other sites

akurat się mylisz, bo zmiana rozdzielczości poniżej natywnej powoduje że obraz jest mniej czytelny i ostry, więc radzę się dobrze zastanowić czy faktycznie nie warto jeszcze te 3-4 stówki dorzucić.

To znaczy.. czy ja wiem? Na moim 22 calowym monitorze gdy zmienię rozdzielczość (w grze, nie na pulpicie) na 1600x ileś wcale nie jest obraz tak nie wyraźny. Przy 17,3 cala powinno być znacznie lepiej. 

Link to post
Share on other sites

To znaczy.. czy ja wiem? Na moim 22 calowym monitorze gdy zmienię rozdzielczość (w grze, nie na pulpicie) na 1600x ileś wcale nie jest obraz tak nie wyraźny. Przy 17,3 cala powinno być znacznie lepiej. 

no to Cie zmartwię bo ja w swoim Lenovo y580 z FHD zmieniając na 1600x900 już dostaję oczopląsu a mam tylko 15,6"... to nie jest zależne od rozmiaru matrycy...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...