Skocz do zawartości

Słuchawki wokółuszne 200 zł - które Superluxy? (rock/metal, ciepłe)


Recommended Posts

Zakupiłem kartę Xonar DS + planuję jakiś OP-AMP [np. Muses8820 bądź LME49990], do tego obecnie mam nowe słuchawki AKG K514 MKII. Niestety - okazały się zbyt jasne dla mnie. Bas musiałem podbić w EQ Asusa i obecnie w nim dwa suwaki odpowiadające za 30 i 60 Hz są ustawione na +10 i +7 dB. Już pomijając fakt, że nie powinno się grzebać w żadnych poprawiaczach dźwięku, to mimo to czasami gryzą w uszy najwyższe partie np. damski wokal w metalu podczas syczących głosek. Dziś mija równo 14 dni od zakupu, tak więc sklep pozwala na zwrot i już złożyłem podanie...

 

Co w zamian? Na innym forum masa osób poleca słuchawki Superlux. Czytając przeróżne fora z cenami do 300-400 zł nie sposób znaleźć inne polecane [a przynajmniej także jako jedne] właśnie tej marki [bądź bliźniacze Takstar]. I cóż - ponieważ jasność K514 zbyt drażniła, potrzebuję NIECO cieplejszych słuchawek. Najlepiej dalej niezbyt ciemnych, ale też na pewno nie jasne. Kiedyś długo używałem K404, które podobno są ciemne, i one właśnie nieco zbyt ciemne niskie partie mają. To samo moje dokanałowe Brainwavz R1, w których średnica niemal nie istnieje, w porównaniu do K514.

 

I tak więc lista polecanych jest bardzo długa:

 

- HD681 Evo

- HD669

- HD668b

- HD660

- Takstar HD2000

I nieco poza budżetem, ale może warto?:

- Takstar HI2050

- Takstar TS671

- Takstar TS662

 

Czytając opinie którychkolwiek - "bardzo dobre", "świetna jakość", "bezkonkurencyjne w swej cenie". Jednak każde z nich mają nieco inną charakterystykę i z tego co wiem to np.:

- HD681 Evo - ciemno-ciepłe, mocno na bas nastawione, ALE podobno dołączane obecnie welurowe pady dają nieco więcej wyższych pasm

- HD669 - na nie najbardziej nastawiony jestem. Podobno bardzo wygodne pady i dobrej jakości. Mocno wyrównanie [nie którzy piszą, że też jasne?], jednak mają zamkniętą budowę tak więc musi być tego basu wiecej niż w K514.

 

Ktoś coś wie o nich? Może sam posiada i może się jakoś wypowiedzieć? Dodam, że bardzo ważna dla mnie jest także wygoda, ze względu na długie słuchanie wieczorami. Aby pałąk zbyt nie dociskał do głowy, zaś pady nie uciskały i nie powodowały mocnej potliwości [tym bardziej, że większość skórzane].

Edytowane przez kaczor325
Link to post
Share on other sites

Wiem o tym. :P Ale innego wyjścia nie mam jeżeli mam jeszcze ostatnie dni ich używać. Po prostu mają tak mocno zredukowane całe niższe pasmo. W pewnej recenzji tych słuchawek ktoś napisał, że one grają taką ukośną linią - zaniżając bas, średnice trzymając neutralną, zaś podbijając wysokie tony. Dzięki tym wyczynom w EQ udało się je nieco spłaszczyć. Ale na pewno kosztem na jakości...

Link to post
Share on other sites

A mój Xonar da radę z HD330? Spojrzałem, że te słuchawki mają impedancję aż 150 om!

 

I co byś jeszcze powiedział o Takstar TS-671? Bo widzę, że masz je w kategorii "Posiadałem". ;) I też widzę, że mają ładną impedancję 120 omów.

Edytowane przez kaczor325
Link to post
Share on other sites

Integra nie poradzi HD330/660, ale ta karta powinna dać sobie z nimi świetnie radę. Moja Audigy 2 ZS dawała rade, więc powinno być dobrze.

 

TS-671 potrzebują dobrego, właściwie bardzo dobrego toru.

U mnie na Stonerze i O2, grały średnicowo, dość jasno, z dużą sceną i przestrzenią, basu trochę mi brakował, szczególnie impaktu na dole oraz wysokie były jakieś matowe, niezbyt detaliczne. One nadają się do jakiś instrumentalno-wokalnych gatunków muzycznych, elektronika to z morgdęga z nimi :) Do słabych torów nie polecam, mówię o sprzętach z niskiej półki powiedzmy do kilkuset złotych.

 

Chociaż byłem u Fatso z mp3store. Podłączył mi je do toru wartego 50x tyle, co słuchawki. Zagrały mi idealnie. Wszystko w nich było, bas z fajnym zejściem, bardzo dobra średnica i nie brakowało mi mojej ulubionej góry. To było coś, wrażenia lepsze niż z Audeze LCD-3, czy STAX SR-007MKII. A pomyśleć, że sprzedawałem je za 115zł :)

Link to post
Share on other sites

Cóż, chyba jednak zdecyduję się na HD681 Evo. ;) Jeżeli domyślnie będą zbyt basowe, to podobno da się nieco okiełznać te niskie pasma przez wymianę padów na welurki + zdjęcie filcu z osłony przetwornika.

 

A ma ktoś pojęcie o opampach? Polecano mi do mojego Xonara kupić Muses8820 bądź LME49990. Jednak ten pierwszy jest bardziej ciepły i wręcz przymulasty, mówią, a LME ładnie rozjaśnia dźwięk, dodaje przestrzeni - to z ciepło-ciemnymi Evo powinno się dobrze zgrać? ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli mówisz TS-671 odrzucić. A ktoś coś możę o TS-662? 

 

Boję się po prostu o zbytnie młócenie w Evo, i szukam czy znajdę coś nieco bardziej wyważonego. Nie chce mi sie wierzyć, że po podbiciu basu w jasnych K514 potrzebuję tak ciemnych słuchawek (a które parę osób mi poleca).

Link to post
Share on other sites

TS-662 to bardzo szczegółowe, analityczne słuchawki. Mi podchodzą, ale nie każdemu spodoba się takie chirurgiczne granie. W moich niestety spadają "samoczynnie" pady. Mega basu w nich nie znajdziesz. Ja na Twoim miejscu posłuchałbym TS-671, HI2050.

Link to post
Share on other sites

TS-671 może od razu odrzucić, to są słuchawki nastawione na przestrzeń i oddanie takiego kolumnowego grania. Basu tam za wiele nie ma, a samą średnicą mogą się nie wybronić.

 

W każdym razie najlepiej to jest posłuchać najpierw, bo to różnie później wygląda. Dotychczas tylko 3 no może 4 pary okazały się tak dobre, jak głosiły recenzje - DT990Pro, Takstar Pro80, SHP9500 oraz Takstar HD2000. Reszta słuchawek którą miałem można powiedzieć zawiodła mnie w pewien sposób (nie licząc Pro80 i HD2000, do których jednak wróciłem)

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

No właśnie sporo osób zaczęło te HD2000 też polecać. Jednak w recenzjach doczytałem, że soprany są nieco wycofane? Jako perkusista mocno się wsłuchuję stopę [dlatego potrzeba dobrych niskich tonów], ale także wybuchowy werbel i mocne talerze [tak więc i sporo wysokich, ale niezbyt trzeszczących, jak to ma miejsce w K514].

 

Właśnie wsłuchałem się w kawałek, który chyba idealnie odda to, co mi bardziej potrzebne - Green Day - When I Come Around, piosenka bardzo spokojna z mocno wyeksponowaną perkusją i nietypową stopą. W K514 hi-hat zdecydowanie jest bliżej i bardziej słyszalny niż stopa perkusyjna, i to za nic nie może się zmienić. A te miłe pomrukiwanie na basówce... I gdy w 2:12 minucie na chwilę wjeżdża gitara elektryczna z mini-solówką, za nic nie powinna być za niższą partią, a wyjść na sam przód niczym frontmen na środku sceny. ;)

Inny ciekawy przykład piosenki. Też Green Day - Nightlife. Podczas zwrotek gra niemal sam bas + hihat. Przy słuchaniu na dokanałowych R1, ten bas wręcz ściska mi mózg - niedopuszczalne. Zaś na K514 [oczywiście, po EQ...] jest to miłe, niskie pomrukiwanie, gdzie to wokale są na pierwszym miejscu, a nie ten muł z R1'ek.

Link to post
Share on other sites
Polecano mi do mojego Xonara kupić Muses8820 bądź LME49990

to są trochę na wyrost oampy to Xonara DS,chyba będzie lepiej jak się zainwestuje coś tańszego. lme49860,AD8022,ad8066

to z ciepło-ciemnymi Evo powinno się dobrze zgrać? ;)

Można tak określić.

Link to post
Share on other sites

W obecnej chwili mam LM4562NA, z Essence One, to może wiesz czy byłaby jakaś różnica? Ten nieco rozjaśnił i otworzył dźwięk, względem domyślnego. Wcześniej był taki przytłumiony, miałem dobre porównanie bo wybierałem między X-Fi Music a tym DS'em, i gdyby nie ten opamp wyżej, wybrałbym już X-Fi.

 

Poza tym, prędzej lub później może kupię np. Audiotraka Cube, do którego chyba jak najbardziej warto takie opampy? ;) To w końcu element, który może służyć na lata do innych kart.

Edytowane przez kaczor325
Link to post
Share on other sites

HD2000 na pewno nie mają mało góry, tam talerze powinny dobre brzmieć. One grają bardzo delikatną V-ką. Średnica jest delikatnie wycofana. Bas potrafi zejść nisko, słuchawki potrafią się "dopasować" do utworu i walnąć, jak potrzeba oraz pomruczeć :) Dostałem je na odsłuchy, ale miały wymieniony kabel na Canare L-4E5C oraz wtyk Neutrika. Do tego zdjęta gąbka od strony nausznic, co też wspomaga w odblokowaniu wysokich. Bardzo dobre słuchawki w swej cenie.

 

Oczywiście trzeb brać pod uwagę, że odsłuchów dokonywałem na moim sprzęcie, który jako źródło jest detaliczny i dość równy.

Link to post
Share on other sites

A co z HD669? Użytkownik z innego forum mi je polecił. Miał EVO z którym sporo modów zrobił, ma teraz HD669 i słucha rocka/metalu jak ja, to mówi że brakowało mu tej otwartości i czystości jaką dały mu 669.


 


Oczywiście sporo zależy od źródła. ;) Xonar niby uchodzi za zimne źródło (choć miałem równocześnie X-Fi Music, który niby jest cieplejszy, a grał z na pewno bardziej podbitymi wysokimi niż Xonar), ale w domu mam także amplituner Denona, który na pewno jest cieplejszy ponieważ obecne K514 dziś sprawdzałem na nim to nic w EQ nie musiałem podbijać i mniej więcej jak na Xonarze po EQ. I jeżeli na tym Denonie by się okazały lepsze niż na Xonarze, to wymieniłbym na nieco lepszy i cieplejszy DAC USB/kartę.


Link to post
Share on other sites

A gdzie ja napisałem, że chcę "przebasowione" ? : ] Chcę takie, w których bas będzie na równi z innymi pasmami, a nie z tyłu schowany i bardzo nieśmiały jak w K514. Do tego one trzeszczą lekko na sybilantach. CALe to są słuchawki wręcz ciemne, a ja chcę NIECO cieplejsze niż K514 z lepszej jakości wysokimi tonami (niekoniecznie bardziej stłumionymi, co w CALach czy EVO jest na pewno). ;)

Dlatego w obecnej chwili zaczynam wybierać zaś między HD669 a HD-330. Brzmienie jasnych K514 naprawdę jest OK, poza tymi dwoma ujmami ze zbyt małym basem, i trzaskami przy sykach.

I najbardziej jestem nastawiony w kierunku 669, jednak w jednym miejscu czytam opinie, że to bardzo równe, chwilami jasne słuchawki, a w innym miejscu, że typowa V'ka...
 

A HD-330 przez 150 Ohmowe przetrowniki nie wiem czy się "najedzą" od Xonara? ;) Choć zawsze mógłbym wymienić źródło - kupiłem go aby mieć cokolwiek poza integrą, nazbierać na jakieś Fiio E10 czy Cube nie problem.

Link to post
Share on other sites

Z Twojego opisu wynika, że takie chcesz :) A słuchałeś CAL-i w ogóle? Jeden z moich kolegów twierdził, że przecież on nie jest bassheadem! Po przesłuchaniu kilku różnych nauszników które mu podsuwałem sam stwierdził, że jednak jest.

Link to post
Share on other sites

Takstar HD2000 jest lepszy od CAL!

 

HD330 ciągnie Audigy 2 ZS, wzmacniacz do nich to dobra opcja, ale nie jest tak, że bez niego nie zagrają. Tylko to nieco przyciemnione granie, ale bas jest tam naprawdę dobry i ciężko szukać podobnego w sporo droższych słuchawkach.,

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem opamp Muses8820, bo już ostatnie 2 sztuki były na Allegro [a wczoraj rano jeszcze 4 były...]. Podobno nieco ociepla dźwięk (tak, wiem, że diametralnie nie zmieni, ale zobaczę :) ), tak więc do tego wezmę te HD669 i zobaczę co z tego wyjdzie.

 

Przyzwyczaiłem się do tego jasnego [wręcz zimnego] dźwięku K514. Sybilanty zbyt kłują, a pytałem jednego z właścicieli HD669 jak u niego grają kawałki, które u mnie zbyt kłują. Powiedział, że jak najbardziej ok jest na 669. Basu też niby całkiem sporo, i właśnie nie jest zbyt nachalny i duży jak to ma miejsce w CALach czy może być HD2000. A z pewnością EVO. A bas zdecydowanie łatwiej podbić, niż się go pozbyć. ;)

Edytowane przez kaczor325
Link to post
Share on other sites

W CALach bas nachalny? Po recablingu te słuchawki grają bardzo dobrze, bas wcale nie jest taki niekontrolowany i nie zalewa reszty.

 

Takstar HD2000 to opcja lepsza, bo jest jaśniej, góra nie kłuje a bas jest w ilościach bliskich ideału. Każdy kto je miał/ma to o tym wie, a jak ktoś pisze inaczej to bredzi, bo na pewno nie ma go za dużo. Właściwie to grają tak dobrze, że po odsłuchach od znajomego z mp3store kupiłem HD2000 półmiesięczne za śmieszne pieniądze.

 

Ja nie używam praktycznie equalizera, dla mnie to jest wyjście ostateczne, prędzej pozbędę się słuchawek.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/116207-superlux-hd662hd662bhd662fhd669/?hl=669

 

Poczytaj. Po co kupować słuchawki, na których masz sybilanty i kłucie, żeby potem dokupić opampa który je ma złagodzić? Bezsensowne.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem tak czy siak, bo podobno bardzo dobry opamp. A mówię, inny użytkownik HD669 mówił, że u niego żadnego kłucia górnych pasm nie ma. Sporo w końcu zależy od źródła. ;) I właśnie gdy DS się nie sprawdzi z nimi, to i tak chciałem prędzej lub później kupić coś lepszego - minimum Fiio E10(k), Audiotrak Cube czy HD2. I do Audiotraków także mógłbym wpakować opamp z DS'a, więc się nie zmarnuje.

 

I właśnie to porównanie co rzuciłeś już wcześniej widziałem, i mocno mnie zmieszało co do 669. Jednak przekonały mnie opinie 2 osób co też metalu słuchają + jedno zdanie w porównaniu "Dla bass-headów i analityków w jednym, będzie to gratka." Bo z jednej strony chcę lekutkie, malutkie mięsko, ale z drugiej te detale i dokładność talerzy bądź solówek. ;)

 

Spróbuję z DS'em. Jak będzie słabo, to w salonie mam cieplej grającego Denona [na nim żadne EQ dla K514 nie jest potrzebne]. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...