Skocz do zawartości

Ofiltrowana obudowa do 450zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez robinek09,

Recommended Posts

Witam. Robię ostatnio upgrade mojego PC i postanowiłem zmienić obudowę. Aktualnie posiadam Corsair 200R i nie jestem zadowolony (brak ofiltrowania, wysokie temperatury przez słaby przepływ powietrza). Podoba mi się obudowa NZXT h440, ale jest nastawiona bardziej pod chłodzenie cieczą. Dlatego pytanie - jaką, dobrze ofiltrowaną obudowę wybrać do 450zł? Chciałbym, żeby miała wbudowane chłodzenie, filtry przeciwkurzowe, USB 3.0 na froncie oraz dobry przepływ powietrza. Ważne jest również, aby było dużo miejsca (na płytę ATX i długie karty graficzne, ale też na ułożenie kabli z tyłu).

 

Zasilacz: Cooler Master G550M 550W +80

CPU: i5 2500k + Be Quiet Shadow Rock Slim

GPU: R9 280x

MOBO: Asrock Z77 Extreme4

 

Dodam jeszcze, że nie pogardzę oknem z pleksi ;)

Edytowane przez WimixGames
Link to post
Share on other sites

Ten Phanteks naprawdę dobrze się prezentuje. Jedyne co mi w nim nie pasuje to rozmiar - do biurka nie wejdzie na pewno, a na blacie też się nie zmieści. Zobaczę jeszcze, ale czekam na inne propozycje :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje, ale biurko też czasami trzeba zmienić :) Kupię coś dłuższego i PC będzie stać na blacie obok mnie. Teraz tylko pytanie - co wybrać? NZXT h440 jest super pod względem designu, ma 4 wentylatory i dość dobre ofiltrowanie, a Phanteks do najładniejszych nie należy ale jest cały ofiltrowany i ma dobry przepływ powietrza... 


A Corsair Carbide 500R? Jest dobry? Bo nie należy do największych (w porównaniu do Phanteksa), ładnie się prezentuje i wygląda na dość solidnego.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jako były właściciel Corsair 500R (chociaż ciągle ją posiadam, ale już w kartonie) w temacie cyrkulacji powietrza jest ok (nawet bardzo dobrze) wykonanie dość solidne , minus wentylator na boku ssie kurz do środka i jak dla mnie ogólnie wszystkie fabryczne wentylatory średniej jakości  (ja pozmieniałem na enermax-y).

Plus za gumowe wkładki w otworach do montażu wentylatorów, ogólnie bardzo fajna obudowa (wymieniłem na Phanteks-a tylko dlatego że planuje LC a do tego Korsarz się  nie nadaje) 

Co do  NZXT h440  którą sam podałeś masz świadomość że brak zatok 5,25 , bynajmniej tak wynika z tej strony http://www.nzxt.com/product/detail/143-h440-performance-mid-tower.html

 

ps; jak chcesz to podeślę ci real foto 

Edytowane przez robinek09
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do  NZXT h440  którą sam podałeś masz świadomość że brak zatok 5,25 , bynajmniej tak wynika z tej strony http://www.nzxt.com/product/detail/143-h440-performance-mid-tower.html

 

ps; jak chcesz to podeślę ci real foto 

 

Wiem, ale nie są mi potrzebne. Z DVD korzystam raz na ruski rok, a bardzo urzekł mnie ten wygląd.

 

Corsair Carbide 500R jest dość ładny, a z recenzji i Twojego komentarza wynika, że też całkiem dobry. Ma tylko dwa minusy, przez co muszę się jeszcze zastanowić nad innymi obudowami. Nie posiada on okna, ani filtru na panelu bocznym o czym wcześniej wspomniałeś :)

Link to post
Share on other sites

bierz NZXT H440, wygląd niby nie jest najważniejszy, ale pomyśl, że to na to każdego dnia będziesz zwracał największą uwagę :)

a co do braku zatok 5.25 cala to nie problem, można kupić nagrywarka zewnetrzną

 

Zatok nie potrzebuję, a chcę zacząć podkręcać procesor, dlatego zmiana budy. Owszem, głównie zwraca się uwagę na wygląd, ale czy w NZXT podzespoły będą się bardzo grzać? Aktualnie, tak jak pisałem, posiadam Corsair 200R i jestem średnio zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Zostanę przy NZXT h440 lub przy tym Corsair 500R :) Dzięki za odpowiedzi, niektórych obudów nawet nie znałem (chociażby tego Phanteksa). Bardziej nastawiony jestem na h440, ale gdyby dokupić filtr do Corsaira to byłby całkiem dobry :) 

Link to post
Share on other sites

Ok, postanowiłem zakupić NZXT. Przepływ powietrza do mnie nie przemawia, więc chciałbym dokupić 2 wiatraczki na top obudowy (jeden wciągający i drugi wyciągający). Czy są jakieś w miarę tanie od NZXT w białej kolorystyce (takie jak w h440 white)? Na ciszy średnio mi zależy, wydajność dobrze, żeby jakaś była ;)

Link to post
Share on other sites

Lepiej wstrzymaj się i dozbieraj kasy żeby pózniej nie żałować

W miarę tanie Enermax-y Cluster miałem (jeszcze mam ale już niedługo) dla mnie w tej cenie najlepsze

Eloop-y trochę droższe ale ten wygląd

I coś z Phanteksa pooglądaj i wybierz

Edytowane przez robinek09
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Clustery są mega głośne (!) na 12V (maksymalny RPM), ale są też bardzo wydajne

Na 7V są głośne, wydajność też dosyć wysoka

na 5V cichutkie, ale z wydajnością  słabo

 

od siebie polecam http://www.morele.net/fractal-design-silent-series-r2-140mm-fd-fan-ssr2-140-511680/

głośne dopiero przy 12V, wieją dość dobrze na 5 i 7V

 

jeżeli nie kupujesz kontrolera obrotów (w sumie to nawet i tak nie miałbyś gdzie go zamontować w NZXT H44), więc bierz wersje PWM (wtyczka z 4 pinami zamiast 3)

dla wyjaśnienia V to napięcie, im wyższe napięcie tym wentylator szybciej się kręci

mając kontroler możesz w miare płynnie reguować napięcie, zazwyczaj od 5 do 12v

mając wersje PWM kierujesz napięciem z poziomu płyty głównej, można programami np. SpeedFan

Edytowane przez Blezur
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...