Skocz do zawartości

[Modernizacja] 1800 zł / Gry / Bez OC


Recommended Posts

Cześć,
ostatnio chodzi mi po głowie pomysł na zmodernizowanie mojego kilkuletniego kompa:

Asus P6T SE X58
Intel Core i7 930 2.8 GHz
6 GB RAM OCZ Triple Channel
EVGA GeForce GTX 780 SC ACX 3GB
Antec Gamer Nine Hundred Two
Antec TruePower 750W


Grafika ma dopiero rok i sprawuje się bardzo dobrze, myślałem natomiast nad nowym prockiem i większą ilością pamięci.

Wpadły mi w oko:
i5 4690 3,5 GHz
GOODRAM DDR3 2x 8GB 1600MHz CL10 Play Red

Największy problem mam obecnie z wyborem płyty głównej. Nie zamierzam nigdy kręcić, więc nie interesują mnie płyty, które pozwalają na więcej w tym zakresie. Z uwagi na dość duże rozmiary grafiki chciałbym też, by nie było problemu z montażem.

Mam nadzieję, że to wszystkie potrzebne informacje http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif Oczywiście, jeśli dacie jakieś namiary na np. tańsze pamięci, które nie będą odstępować wydajnością, to bardzo proszę. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie kręcisz to wystarczy i5 4460/4590 i ten mniej opłacalny 4690 bez K + zwykła płytka na B85: Gigabyte B85 HD3, MSI B85 G43. Co do pamięci nie lepiej dorzucić jedną kość? 8GB spokojnie wystarcza, no chyba, że sprzedać te i kupić 2X4 GB pod Dual Channel.

 

O zmianie grafiki nie masz co myśleć póki co to jest bardzo wydajna grafa  :D

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Płytka MSI w pełnym ATX i dobrze wyposażona, lepszej do procka bez OC nie potrzeba :) Pamięci Cruciala często polecają, możesz śmiało brać, więcej niż 1600MHz też nie ma sensu bo płyta nie obsługuje więcej więc akurat te które podałeś są idealne dobrane, tylko zastanów się czy nie lepiej zaoszczędzić i brać 2 X 4 bo naprawdę to spokojnie starcza w nowych grach i ja większego zużycia pamięci niż ok. 5 GB nie doświadczyłem.

 

Z tego co na szybko wyczytałem to powinno pasować, ale różnie to może być w razie czego dokup Fere 2 za ok. 90 złotych z pozostałego budżetu - cicha i temperatury w stresie nie większe niż ok. 55 stopni.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...