Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobr, bądź dobry wieczór, za około tydzień do dwóch mam zamiar kupić nowy komputer, oczywiście do grania, głośność mnie nie obchodzi, ma być jak najwydajniejszy, dysk twardy mam, więc nowego nie ma  sensu kupować. Ja zastanawiałem się nad poniższym zestawem:

Karta graficzna: Gigabyte Geforce gtx 970 g1 gaming

Procesor: intel core i5-4690k (oczywiście będę podkręcał)

Chłodzenie CPU: SPC Grandis

Płyta główna: i tu mam pytanie, czy będzie różnica w wydajności całego komputera między np. Msi z97 Gaming 3,a msi z97-g43

Pamięć RAM:  G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10

Obudowa: Zalman z3 plus

Zasilacz: Corsair cx 600w wersja modularna

Dysk ssd: Kingstone HyperX 3K 120GB (ewentualnie jaki inny polecalibyście)

Czy taki zestaw będzie w porządku, oczywiście jeśli uważacie że coś jest za słabe w stosunku do czegoś innego piszcie.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez lukbart
Link to post
Share on other sites

Słaby ssd,nie ma takiego chłodzenia jak gladius ^^,zasilacz nie powala.

 

Zastosuj się do wzoru

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

Zasilacz zmien na XFX Pro Series TS 550W

Chłodzenie na Thermalright HR-02 Macho BW

SSD zmień na Plextor M6S 128GB SATA3 lub Transcend SSD370 128 GB albo Cruciala ale nie mx 100,cos ostatnio sie z nimi dzieje 

Płyta główna jeżeli chcesz zaoszczędzić kasy to weź Asrock Z97 pro4 do podkręcenia I5 w zupełności wystarczy i wogóle jest najbardziej polecana płyta w swoim segmencie cenowym i wogóle jest spoko,jezeli chcesz cos droższego i z SLI to proponuje Asrock Z97 Extreme4,jeżeli cos z płyt gaming-owych (co moim zdaniem jest bez sensu,to tylko chwyt marketingowy i kolor/czerwony,ale jezeli ci odpowiada..)to płyta którą podałeś będzie całkiem dobrym wyborem.Co do karty jakiej nie kupisz bedzie OK,ale jak już chcesz płyte GAMING to karte polecam MSI,kolorystycznie bedzie ok.Jeżeli weźmiesz płyte którą poleciłem to karta  gigabyte będzie jak najbardziej na miejscu :)

PS:

Nie sugeruj się sklepem który podałem,po prostu najszybciej mi się w nim szuka odpowiednich komponentów 

Edytowane przez quadroxxl
Link to post
Share on other sites

 

Słaby ssd,nie ma takiego chłodzenia jak gladius ^^,zasilacz nie powala.

 

Zastosuj się do wzoru

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Już zmieniłem :) chodziło o Grandis, zasadniczo mam cały wzór trochę nie po kolei, monitor mam Full HD i tak będę podkręcać :)

 

Zasilacz zmien na XFX Pro Series TS 550W

Chłodzenie na Thermalright HR-02 Macho BW

SSD zmień na Plextor M6S 128GB SATA3 lub Transcend SSD370 128 GB albo Cruciala ale nie mx 100,cos ostatnio sie z nimi dzieje 

Płyta główna jeżeli chcesz zaoszczędzić kasy to weź Asrock Z97 pro4 do podkręcenia I5 w zupełności wystarczy i wogóle jest najbardziej polecana płyta w swoim segmencie cenowym i wogóle jest spoko,jezeli chcesz cos droższego i z SLI to proponuje Asrock Z97 Extreme4,jeżeli cos z płyt gaming-owych (co moim zdaniem jest bez sensu,to tylko chwyt marketingowy i kolor/czerwony,ale jezeli ci odpowiada..)to płyta którą podałeś będzie całkiem dobrym wyborem.Co do karty jakiej nie kupisz bedzie OK,ale jak już chcesz płyte GAMING to karte polecam MSI,kolorystycznie bedzie ok.Jeżeli weźmiesz płyte którą poleciłem to karta  gigabyte będzie jak najbardziej na miejscu :)

PS:

Nie sugeruj się sklepem który podałem,po prostu najszybciej mi się w nim szuka odpowiednich komponentów 

A ten zasilacz wystarczy jeśli będę podkręcać procesor i grafikę, oczywiście cały sprzęt dla graczy plus joistick?

Ten Macho dużo wydajniejszy od Grandisa jest? Bo jeśli nie to grandis jest tańszy i polski :)

Co do ssd i płyty to zalecę się do twojej rady, ja jestem trochę zielony w tych sprawach, a znajomy informatyk też mi je polecił.

PS. Morele znam już od dawna :)

Link to post
Share on other sites

Całość w takim budżecie można złożyć jakościowo lepiej:

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 blue

Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s)

MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000)

Antec True Power Classic GOLD 550W

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

 

Razem: 4258,01zł

W zestawie:

- odblokowany i5 + wydajne i ciche chłodzenie

- 8GB RAM z wysokim taktowaniem i niskim radiatorem w dobrej cenie, od sprawdzonego porducenta

- GPU z chłodzeniem półpasywnym

- sprawdzony i solidny SSD

- zasilacz o wysokiej sprawności (certyfikat Gold), na podzespołach Seasonica, z 5-letnią gwarancją producenta

- solidna, przewiewna i funkcjonalna obudowa (lepszej do 250zł nie znajdziesz ;) )

 

Twój dysk twardy jest na SATA?

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oczywiście dysk jest na sata. A co do grafiki to byłbym skłonny do g1 gaming od gigabyte ze względu na wyższą wydajność chłodzenia, jest co prawda głośniejsze ale na ciszy mi nie zależy. I dzięki z podsunięcie bardo fajnego sklepu :) A ten macho jest dużo wydajniejszy od grandisa?

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

 

 

A ten macho jest dużo wydajniejszy od grandisa?

 

Wydajność jest bardzo zbliżona do siebie. Macho oferuje jednak lepszą kulturę pracy.

 

 

 

Jeśli kupię G.Skill Triden 2x4GB

 

A po co dopłacać prawie 50 zł za pamięci z wysokim grzebieniem ?  

 

 

 

A co do grafiki to byłbym skłonny do g1 gaming od gigabyte ze względu na wyższą wydajność chłodzenia, jest co prawda głośniejsze ale na ciszy mi nie zależy

 

Różnice pomiędzy MSI a Gigabyte są bardzo małe. Oczywiście w idle nie ma co porównywać bo tam, MSI pracuje pasywnie. 

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/927148-11/nvidia-geforce-gtx-970---test-niereferencyjnych-modeli 

Link to post
Share on other sites

Wydajność jest bardzo zbliżona do siebie. Macho oferuje jednak lepszą kulturę pracy.

 

 

 

 

A po co dopłacać prawie 50 zł za pamięci z wysokim grzebieniem ?  

 

 

 

 

Różnice pomiędzy MSI a Gigabyte są bardzo małe. Oczywiście w idle nie ma co porównywać bo tam, MSI pracuje pasywnie. 

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/927148-11/nvidia-geforce-gtx-970---test-niereferencyjnych-modeli 

Więc biorę grandis

Jaką pamięć byś więc polecał?

Ja z kolei widziałem test w którym msi miał temperaturę o 9*C wyższą nisz gigabyte i teraz to już nie wiem którą wybrać :(

Edytowane przez lukbart
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...