Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Od kilku miesięcy zauważyłem, że przy 8-10 godzin dziennie nadużywania komputera boli mnie głowa. Zawsze jak gram w weekend. Już myślałem o różnych rzeczach i przyszło mi do głowy, że to od zamkniętych słuchawek. Spotkał się ktoś z takim zjawiskiem? Czy otwarte słuchawki + częstsze przerwy pomogą czy zostaje mi tylko wytestować to na sobie?

 

Zebrałem troche funduszy i chciałem zafundować sobie zestaw AKG K612 PRO + Audio In Motion SC808

Czy do 1100zł znajdę coś lepszego? Zależy mi tylko na zestawie słuchawki + mikrofon. NIe gram na głośnikach. Bardzo nie komfortowe są dla mnie.

Link to post
Share on other sites

To są normalne objawy (u ludzi pracujących przy komputerze też) więc ja proponuję lekarza.AKG Cię nie wyleczy....To nie jest złośliwość to troska o Twoje zdrowie a przykład jest mi znany.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Popieram kolegów wyżej. Zdecydowanie czas użytkowania jest tutaj problemem :)

Zima, nie zima, za 1000zł możesz kupić całkiem dobry rower :D

Ja polecam bieganie za darmo albo serię na YT 8min (ABS/Arms/legs)

Link to post
Share on other sites
Witam. Od kilku miesięcy zauważyłem, że przy 8-10 godzin dziennie nadużywania komputera boli mnie głowa

po pierwsze za długo...

 

zmiana na inną konstrukcję słuchawek z pewnością może pomóc ale i tak radziłbym się ograniczać.

Link to post
Share on other sites

bol glowy nie od sluchawek tylko od siedzenia tyle przed kompem

co dwie godziny odchodz na chwile, rob kilka cwiczen (nie musza to byc pompki czy brzuszki, po prostu sie rozciagnij)

otwórz okno, popatrz na chwile na dalekie obiekty (to dobre na wzrok) itd..

Edytowane przez Blezur
Link to post
Share on other sites

Może to napisałem nie wyraźnie. Nie gram codziennie 10h, tylko przez weekend. W ciągu tygodnia to jakieś 15h max. Widzę, że to przez czas jaki spędzam przy komputerze jest problemem z bólem i szukałem potwierdzenia. Teraz wiem, że to przez to. Od długiego czasu ograniczam weekendowe granie do połowy tego czasu, a na co dzień jest to godzina maks, nawet nie. Trochę skrajnie mnie oceniliście z tymi 10h codziennie.

 

Wracając do pytań. Czy faktycznie odciążone jest ucho przy słuchawkach otwartych czy to tylko mit? Czy zestaw jest OK czy coś lepszego da się wykukać?

Edytowane przez Gralon
Link to post
Share on other sites

Słuchawki dokanałowe nieodpowiednio stosowane (zbyt głośno) prowadzą do wystąpienia niedosłuchu.Po coś natura stworzyła małżowinę uszną między innymi by chronić czułą błonę bębenkową.Wiąże się to również z higieną ucha.

Przedostatnie twoje pytanie - tak.A widziałeś kiedyś muzyka w studio w słuchawkach dokanałowych?

Link to post
Share on other sites

a jakie masz teraz sluchawki autorze??

Teraz mam KOSS UR45. Wcześniej miałem KOSS UR40.

 

.A widziałeś kiedyś muzyka w studio w słuchawkach dokanałowych?

Pytanie 'Czy faktycznie odciążone jest ucho przy słuchawkach otwartych czy to tylko mit?' dotyczy słuchawek wokółusznych full size otwartych i zamkniętych...

 

Widzę, że przy tym sprzęcie trzeba strasznie dokładnie precyzować pytania. Hahaha :-D

Edytowane przez Gralon
Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę to na ból głowy wpływa wiele zjawisk. Pomijając, że 10h przy kompie samo z siebie może spowodować ból głowy/oczu/barków/d...y (i pewnie jeszcze czegoś) a skupiając się na słuchawkach:

1. Kwestia ułożenia na małżowinie (na lub wokół, przykładowo w TS-671 wchodzi mi całe ucho więc nie ma na nie bezpośredniego nacisku)

2. Kwestia docisku (nie dziwota, że głowa boli jak na głowie imadło - i to wcale nie musi być mocny nacisk, wystarczy, że jest długotrwały)

3. Kwestia izolacji od dźwięków zewnętrznych (przykładowo - w Pro80 już po 30 minutach odczuwałem dyskomfort, po godzinie musiałem je zdjąć)

4. Kwestia komfortu termicznego (w padach z eko skóry uszy są bardziej izolowane i się mogą pocić)

 

To nie jest tylko prosta kwestia zamknięte-otwarte, choć ja na przykład preferuję słuchawki otwarte jako bardziej komfortowe (i w większości przypadków bardziej muzykalne), ale może to dlatego, że akurat trafiłem w takie które mi pasują. Aktualnie najczęściej na głowie mam Bayery DT990Pro - otwarte, welurowe pady i ułożone do mojego ucha. Pewnie używałbym też TS-671, nie mniej w mojej muzyce wolę Bayery więc Takstary sprzedaję.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

O szczegółowe odpowiedzi odnośnie bólu głowy zaproponowałem Ci wizytę u lekarza z opisem co robisz , jak długo i jak głośno. Ból głowy,który u ciebie występuje wcale nie musi być wynikiem słuchania na takich czy innych słuchawkach.Więc jeśli uważasz,że moja "rada" nic nie wniosła to proponuję telefon do wróżbity Macieja albo Arułkowicza.To nie jest złośliwość...:)

Pozdrawiam i milknę.

Link to post
Share on other sites

@jarrino tutaj nie ma złośliwości z Twojej strony, bo 3 osoby mi w topicu napisały to co Ty. Jednak powtarzanie tego samego w trzech postach nic nie zmieni jeżeli nie będę sam chciał. A chcę. Byłem już u lekarza bo myślałem, że ból jest od nurkowania. Miałem od dłuższego czasu wklęśniętą/wywiniętą błonę w uchu (lekarz stwierdził to po jej twardości jak dobrze pamiętam), która teraz po kilku tygodniach ćwiczeń jest OK. Badałem też słuch, zakres słuchu i jest odpowiedni dla osoby w moim wieku. Ból jest od komputera i powoli zszedłem do kilkunastu godzin tygodniowo. Sprawdzałem Steama i grałem przez 30h ostatnie dwa tygodnie. Ból nie występuje już przy sesjach 3 godzinnych, a dłuższych nie planuję bo MMO uzależnia szybko. Jeszcze godzinka, jeszcze ostatni quest... LOL.

 

Teraz wiem, że nikt mi zestawu nie doradzi tylko sam go muszę przetestować i dobraç pod mój gust muzyczny i komfort. Co zrozumiałem z innych postów i postu @cooger

Link to post
Share on other sites

Dlatego pójdę do sklepu i poszukam czegoś co mi odpowiada. Dzisiaj byłem w markecie i słuchałem SONY MDR-1RB. Nie chciał bym ich przez przypadek kupić. Nie jestem audiofilem, ale lubię muzykę i wiem jakie dźwięki lubię. Jutro spacer, hahaha :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...