Skocz do zawartości

Problem z OC.


Recommended Posts

Witam, posiadam i5 4670k, msi z87-g45, macho b-w i mam problem z podkręcaniem. Ustawiłem 4.2GHz na 1.200V i system się zbootował 30 minut w AIDA64 max. temp. 60°C wyłączyłem więc AIDE i zacząłem grać i po jakichś 2h BSOD. Kiedy próbowałem 4.5GHz na 1.250 to komputer po ponownym uruchomieniu zaraz po 2-3 sek się zawiesza na obrazie od płyty głównej i nie da się nic zrobić, gdy naciskam delete od początku to na dole pojawia się że włączanie ustawień i nic się nie dzieje. Ustawiłem teraz 4.2GHz na 1.22 i to samo co na początku. Podkręcałem za pomocą mnożnika(42), turbo disable, napięcie 1.22 i nic więcej. Czekam na odpowiedzi i ew. pytania gdyż jestem na forum online prawie cały dzień.

Z góry dziękuje za pomoc.http://iv.pl/images/22191518062700076543.jpg

Edytowane przez batiksor
Link to post
Share on other sites

Zwiększ napięcie ? Masz jeszcze 10*C do "bezpiecznej" temperatury i 30*C do piekarnika.

1.23 To już duże napięcie jak na 4.2GHz więc nie wiem czemu tak się dzieje... Może dlatego że mam ustawione napięcie na dynamic mode? Może na fixed mode nie było by problemów? Co powoduje to że komputer po ustawieniu 4.5GHz się zawiesza zaraz po włączeniu i nawet nie chce się zbootować do windowsa?

Link to post
Share on other sites

To jest jeszcze zwalony haswell.

Rzadko się na takich zdarza wysokie OC, ale i5-tka i tylko 4.2 na ponad 1.22 V ?

Spróbuj zrobić 4.2 na 1.18 V, przetestuj z pół godzinki.

Tyle powinno wystarczyć, żeby wyłapać niestabilność, test się automatycznie przerwie po napotkaniu problemu.

Można jeszcze spróbować 4.4 GHz na 1.24 V.

Jak nie pójdzie to masz słabą sztukę i musisz zwiększać napięcie, chyba, że w ogóle nie pójdzie (bo jest taka opcja, mój poprzedni i5 4690K zatrzymywał się na 4.5 GHz, nie chciało na żadnym napięciu pójść 4.6 GHz).

Edytowane przez Prophet41
Link to post
Share on other sites

To jest jeszcze zwalony haswell.

Rzadko się na takich zdarza wysokie OC, ale i5-tka i tylko 4.2 na ponad 1.22 V ?

Spróbuj zrobić 4.2 na 1.18 V, przetestuj z pół godzinki.

Tyle powinno wystarczyć, żeby wyłapać niestabilność, test się automatycznie przerwie po napotkaniu problemu.

Można jeszcze spróbować 4.4 GHz na 1.24 V.

Jak nie pójdzie to masz słabą sztukę i musisz zwiększać napięcie, chyba, że w ogóle nie pójdzie (bo jest taka opcja, mój poprzedni i5 4690K zatrzymywał się na 4.5 GHz, nie chciało na żadnym napięciu pójść 4.6 GHz).

Zapas temperatury mam duży więc spróbuje 4.4 na 1.25 bo wentylatory nie miałem ustawione nawet na 75% i było około 60°C przy 1.23

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim to ja bym zmienił program do testowania procka. Po drugie to na początek szukaj możliwości oc ze stałym napięciem, offsetem czy adaptative mod-em będziesz się bawił jak już będziesz znał możliwości procesora

 

Ja to bym zrobił tak : dał vcore na 1,3v na stałe, ratio x45, test IBT jedna pętla bez zmian ustawień. Temperatury będą wysokie, ale nie chodzi tu o nie , tylko określasz co oferuje procek. Jak przeszło, to wracasz do biosu zmniejszasz napięcie do 1,29v i znowu test. Jedziesz tak do momentu aż zacznie się wysypywać, jak się wysypie to wracasz do ostatnich działających ustawień napięcia. Jeśli temperatury w IBT nie przekraczały 85 stopni to jest ok ( w normalnym użytkowaniu max temp powinny być ok 20 stopni niższe ;) ) Teraz możesz przestawić napięcie na offset albo adaptive 

 

p.s. płyta tu też ma znaczenie, u mnie po przesiadce z asrocka h87 performance na asus-a MVI Hero napięcie dla mojej i5@4,5ghz z 1,277v zeszło do 1,23v

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem 45x 1.3v fixed i override mod i system się normalnie zbootował, odpaliłem real temp aida64 rozpocząłem test stabilności, użycie procesora 100% i po 5 sekundach Blue Screen. Temperatury max były 60°C, więc zmieniłem mnożnik na 44x i to samo. CPUID pokazywało stale 1.32V

Edytowane przez batiksor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...