Skocz do zawartości

Czy wymieniać pastę?


Recommended Posts

i3-530: ten procek mam już ok. 3 lata, pasta termoprzewodząca nie była wymieniana nigdy, nie był on także podkręcany. Jego temperatura w spoczynku (kilka apek  w tle i internet) waha się w granicach 40 stopni, a po dłuższym jej maxymalnym obciążeniu 70. Nie zanosi się na szybką wymianę procesora więc dajcie znać czy powinienem się zabrać za jej wymianę, a jeśli tak to podrzućcie przy okazji co kupić i jak to wymienić :P Mogę dodać że nie mam problemów z PC'tem w stylu zwiechów czy czegoś takiego. 

 

 


Przy okazji: Weźcie też pod uwagę że blaszak jest dość blisko grzejnika a w pokoju dość ciepło, także to pewnie też zwiększa temp.

Link to post
Share on other sites

Zapewne masz boxowy cooler więc:

zmywasz pastę za pomocą ściereczki/ręcznika papierowego/płacika do demakijażu nasączonego etanolem bądź propanolem, nakładasz bardzo cieniutką warstwę nowej pasty, najlepiej za pomocą drewienka zapałki i zakładasz spowrotem chłodzenie:

http://youtu.be/QODLCGjpFg4?t=6m20s

 

Kup pastę Gelid extreme - najlepsza na rynku. Ewentualnie Zalman ZM-STG2, też bardzo dobra pasta. Pasta wystarczy na baaardzo długo, więc myślę, że warto dopłacić kilka złotych dl najlepszej i mieć kilka *C mniej.

Jeśli mam rację i nie masz jakiegoś lepszego chłodzenia - zainteresuj się w ich temacie. Będzie ciszej i chłodniej.

 

BTW. Komputerów nie stawia się przy źródłach ciepła... Podwyższenie temperatury powietrza o kilka *C może znacząco wpłynąć na efektywność chłodzenia podzespołów strumieniem takiego powietrza. (kto by pomyślał... w zimie ludziom gorąco... biedne kompy)

Link to post
Share on other sites

. (kto by pomyślał... w zimie ludziom gorąco... biedne kompy)

huehue ja nie mam tego problemu odkąd mi piec padł bo u mnie w chacie w kamienicy są stare piece kaflowe przerobione na elektryczne i grzałka się zbobcyla akurat w moim pokoju, mam 13-14 stopni, komp jest w raju a ja zamarzam i w 2 swetrach siedze przy kompie :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Update: Na noc zakręciłem grzejniki, w pokoju nie jest już ku*****o gorąco xD Temperatura procka to 32 stopnie w spoczynku, wymieniać tą pastę czy nie trzeba? Wydaje mi się że ta temp. jest dość niska.

 

Co do tego że komp nie powinien stać przy grzejniku to wiem, ale niestety w tej chwili nie mam możliwości przestawienia go gdzie indziej, dopiero będę coś kombinował.

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

Po 3 latach najpierw odkurz komputer w środku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Polecam użycie pompki do materaca jeśli nie masz pod rękom kompresora, ładnie wszystko przedmuchaj między żeberkami radiatora i łopatkami wiatraczka i po tym zabiegu temperatura powinna nieco spaść.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...