Skocz do zawartości

Komfort i ergonomia - klawiatura na blacie, czy na wysuwanej półce?


Recommended Posts

Witajcie,

 

Przymierzam się do budowy własnego biurka, będącego jednocześnie obudową mojego komputera

http://forum.benchmark.pl/topic/155371-komputer-w-biurku-z-oszklonym-blatem-wentylacja/

 

Całe życie miałem klawiaturę umieszczoną na wysuwanej półce pod blatem, myszkę zaś na blacie.

Zauważyłem jednak, że wiele osób na blacie ma zarówno myszkę, jak i klawiaturę.

 

Zastanawiam się jakie są wasze wrażenia i opinie - która z opcji jest bardziej komfortowa?

 

Z jednej strony stawiam na półkę, gdyż tak się przyzwyczaiłem.

Z drugiej zaś strony, umieszczenie klawiatury na blacie umożliwiłoby manewrować szerszym wachlarzem konfiguracji rozmiarów komory w biurku, gdzie znajdować będzie się komputer pod oszybą wpuszczoną w blat. Dałoby to także możliwość zastosowania innych opcji wentylacji.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście wolę te "quasi-ergonomiczne szuflady". Lubie siedzieć na nisko opuszczonym fotelu i tu szuflada mi to umożliwia.

W pracy mam zawsze na blacie kilkanaście raportów do wypełnienia czy jakieś inny pierdoły więc klawiatura z myszką zwyczajnie by mi przeszkadzała. No ale tu szuflada ma ~1m szerokościW domu z racji ograniczonej ilości miejsca (szuflada miałaby niecałe 60cm szerokości) wszystko leży na blacie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zależy od biurka. U siebie mam wszystko na "quasi-ergonomicznej szufladzie" i nie odczuwam zmęczenia nawet po całej nocy giercowania, za to przy drugim biurku już muszę mieć mychę na blacie, bo obok klawiatury się nie mieści i musiałbym ją umieścić za klawiaturą. Zrób może ankietę ;).

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Powiem tak, przez ostatnie kilka lat moim głównym komputerem był laptop, więc niejako siłą  rzeczy klawa i myszka znajdowały się na stoliku. W tym miesiącu zakupiłem długo wyczekiwaną stacjonarkę i dozbroiłem się w taką właśnie "quasi-ergonomiczną szufladę", na której kładę klawiaturę i myszkę... WOW! Na samym stoliku, pod monitorem, centralnie na wprost mojej osoby, nagle zrobiło się miejsce, gdzie mogę coś położyć :D Chociażby jakiś notes,książkę, gazetę, smartfona, pendrive, cokolwiek. Teraz już wiem, po co są te "quasi-ergonomiczne szuflady". Przy stosunkowo ograniczonej przestrzeni roboczej na biurku, jednoczesna praca z laptopem i np. porcją drukowanych dokumentów jest dla mnie kosmicznie niewygodna .

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Czy na blacie, czy na szufladzie pod blatem to nie ma aż takiego znaczenia. Ważne jaki masz wzrost i na jakiej wysokości to będzie, żeby było dopasowane do Ciebie. To tyle w kwestii ergonomii. Ja osobiście od jakiegoś czasu preferuję tylko biurka z głębokim blatem, klawiatura i mycha na blacie, przedramiona oparte na blacie itd. Konstrukcyjnie... może być problem bo szuflada musiałaby być dużo niżej niż blat. Nie wiem jakby się przy tym siedziało i mogłoby to dziwnie wyglądać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...