Skocz do zawartości

Zawieszanie się komputera


Recommended Posts

Cześć,

mam problem z komputerem otóż co jakiś czas zawiesza mi sięMusiałem go zresetować. Przeglądarkę jeśli to coś znaczy ale z firefoxa zmieniłem na chroma i dalej to samo. System to W8.1 Pro 64bity. Zasilacz Corsair HX520. Robiłem test zasilacza programem OCCT przez 2h i się nie zawiesił przynajmniej pod koniec było dobrze wszystko bo nie pilnowałem go. 

http://imgur.com/OF4mHej,WrkkZiy,Hm4aDah,HZEEjkO,16hFEU6,TsCxBYQ,V44QuTt,5aWqLqO,oXsD4Aw,DIgKYzQ,EMMl3O4,1lYt15P,ZxGMHWN,Vcca6tc,6D04fQg,EjInTCw,tw8xZLg,1aHfhlM

Macie tam kilkanaście screenów z tego programu. Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

Link to post
Share on other sites

Możesz dać zdjęcie z podglądu zdarzeń po takim zawieszeniu i resecie.Tam może (nie musi) być podpowiedź...Aktualizujesz system? Czy dzieje się tak od zawsze czy od jakiegoś czasu?

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem dziś 2 razy bo coś korki wywaliło ;/ A może to być przez to, że nagle jest trochę niskie napięcie bo się przeciąża czy coś?

 

EDIT:

Poczytałem sobie i może być też wina pamięci RAM. Przetestuje ją na wszelki wypadek.

Edytowane przez radeqw
Link to post
Share on other sites

Napięcie w sieci zasilającej może być różne przy czym nie powinno odbiegać znacząco od normy. Jeśli z założenia mamy 230V to napięcie nie powinno być wyższe niż 230V+5% i -10%. Gdyby napięcie odbiegało znacząco od tych założeń warto wezwać elektryka by sprawdził jaka jest tego przyczyna. Co do pc. Przy odłączonym zasilaniu 230V wyciągnij baterię z płyty głównej i bez zasilania naciśnij kilka razy przycisk Power na obudowie w celu rozładowania płyty. Potem zamotuj baterię i podłącz zasilanie. Uruchom pc i ustaw w bios niezbędne opcje. Potem przeskanuj dysk w poszukiwaniu błędów logicznych za pomocą systemowych narzędzi dostępnych w właściwościach menu(prawa mysz) podręcznego partycji systemowej Windows.    

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...