Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie mam problem z blue screenem 0x124. Komputer kupiłem jakieś 4 miechy temu od samej nowości był ten problem. Komputer odsyłałem ale "morele" nic nie zrobiło niby zmienili płytę główną ale to nic nie dało :) problem jest bardzo uciążliwy a ja jestem bezradny. Specyfikacja komputera to

Płyta główna: Asus H81M-k

Grafika GF 750ti 

procesor: i3 4150

ram goodram 4gb pc1600

 

jak sprawdzam temperatury to wszytko jest dobrze inni mi podpowiadali że to może być coś z napięciami a ja nie wiem jak to  ogarnąć. 

Widziałem niedawno na forum ten sam problem ale nie znalazłem tam rozwiązania. Niżej załączam plik z blue screena może ktoś się na tym zna dobrze i ten plik coś powie :D

 

http://www6.zippyshare.com/v/8243589/file.html

Link to post
Share on other sites

Ten błąd dotyczy problemu z napięciem na procesorze, jest najprawdopodobniej za niskie z jakiejś przyczyny. Może to świadczyć o wadliwej sztuce procka, może także być coś z sekcją zasilania płyty.

 

W pierwszej kolejności trzeba zaktualizować BIOS, a następnie znaleźć w BIOSie opcje dotyczące ustawień procesora - jego taktowania i napięcia i tam szukać przyczyny. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na opcje w BIOSie dotyczące ustawień zarządzania wydajnością - czy komputer jest w trybie oszczędzania energii czy też pracuje optymalnie. 

 

Zerknij na ten filmik czy masz podobne opcje w Twoim BIOSie? 

 

Link to post
Share on other sites

Bios mam dokładnie ten sam. Bios  mam akutalny W biosie miałem ustawiony na normal zmieniłem teraz na optymalny zobaczymy czy ta zmiana coś da :D dam znać  :D

Mogę wrzucić skrina z napięć z progamu CPUID.

Co do tego procesora to już mi ktoś mówił o tym napięciu ale ja nie mam pojęcia jak się za to zabrać :P

Edytowane przez dzik1337
Link to post
Share on other sites

Nie musisz rzucać screena. Obserwuj co się będzie działo. Jak będzie Ci wywalał dalej błędy - pomyślisz nad zwiększeniem napięcia na procku. W tym BIOSie jest taka opcja. Podaj w ogóle jakie masz ustawione napięcie na CPU - zakładka CPU Core Voltage i sprawdź czy można je zmienić. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

HWMonitor pokazuje inny model procesora od tego który masz? To jest aż nieprawdopodobne. A jaki model pokazuje Ci w CPU-Z? 

 

Różnica napięć jest spowodowana obciążeniem, to jest normalne. 

 

Masz jakąś zasilacz na podmianę? 

Link to post
Share on other sites

Autorze! Ja dobrze wiem,że bez komputera trochę pusto w życiu się robi ale przestań myśleć i pracować dla Morele bo chyba ci nie płacą.Z tego co wiem kupiłeś u nich sprzęt,który jest na gwarancji więc ich psim obowiązkiem jest to zrobić.Wysyłaj,reklamuj do skutku.Po prostu walcz....

Link to post
Share on other sites

@Warren ja mam i3 4150 nie wiem czemu na tym hwmonitor pokazuje 4330 w biosie mam 4150 tak samo w cpu-z  bo taki mam procesor :D zasilacza niestety nie mam żadnego żeby podmienić.

 

@jarrino fakt kupiłem u nich komputer wysłałem już raz komputer do nich na gwarancje i to było bardzo śmieszne :) na komputer czekałem całe 5 tygodni a oni tylko zrobili testy na obciążenie, bo u nich takowy blue screen nie wystąpił :D trochę to śmieszne ale jak dalej nic z tym nie zrobię to znowu będę musiał odesłać ;p

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz to zrób zdjęcia tych bs-ów i daj im z komputerem.Jeśli się jednak na to zdecydujesz.Bo jakoś tak bardziej wierzę tobie niż tym cwaniakom. Sprzedali i mają to w d..pie niestety.Nie daj się wyrolować.Już zdążyłem poznać to ich sprawdzanie więc pamiętaj o zdjęciach,najlepiej kilka....

Link to post
Share on other sites

pokombinuje jeszcze coś z zasilaczem od kogoś a co do tego morele to ja im wrzuciłem plik dmp blue screena ale nawet nie zobaczyli pewnie a na dodatek nawet ten gość co to naprawiał do mnie dzwonił i pytał co jest :D to mu mówiłem ale u nich nic i "podobno" wymienili płytę główną :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...